Skocz do zawartości

Sprzedaż programu komputerowego, a zawieszenie?

indesign vat zawieszenie adobe sprzedaż bez vat

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 19 maj 2012 - 23:10

Witam,Mam następujące pytanie. Prowadzę działalność w zakresie wydawniczym oraz sprzedaży internetowej. Nie jestem na vacie, tylko na księdze przychodów rozchodów. W tym momencie moja działalność jest zawieszona (najprawdopodobniej lada chwila całkowicie ją zamknę) i chciałbym sprzedać program Adobe InDesign, który zakupiłem kiedyś dla celów wewnętrzych firmy.Mam pytanie – na jakiej zasadzie mogę sprzedać dany program, jeśli a) mam zawieszoną działalność :) nie jestem vatowcem, a żeby sprzedawać oprogramowanie komputerowe należy nim być?

#2 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 22 maj 2012 - 18:54

hmm? Dołączona grafika Jakieś pomysły?

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 22 maj 2012 - 19:08

Jak nie jesteś vatowcem to nim nie jesteś. Zakupiłeś program nie odliczając vat więc jego nie masz obowiązku naliczać.

#4 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 22 maj 2012 - 19:17

Czy masz go na stanie WNiP?

#5 Guest_ona1

Guest_ona1
  • Goście

Napisano 29 maj 2012 - 12:08

Czy masz go na stanie WNiP?

Tak.

#6 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2012 - 17:46

Any idea? Dołączona grafika

#7 Barbara

Barbara

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 19:31

Oj, chyba nie możesz sprzedać tego programu, bo jest to wartość niematerialna i prawna, a w ustawie o swobodzie DG nie ma o tym mowy (jest mowa tylko o możliwości sprzedaży środków trwałych i wyposażenia, wówczas przychód z ich sprzedaży do rozliczenia w zeznaniu rocznym).

Art. 14a

4. W okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej przedsiębiorca:

1) ma prawo wykonywać wszelkie czynności niezbędne do zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów;
2) ma prawo przyjmować należności lub obowiązek regulować zobowiązania, powstałe przed datą zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej;
3) ma prawo zbywać własne środki trwałe i wyposażenie;
4) ma prawo albo obowiązek uczestniczyć w postępowaniach sądowych, postępowaniach podatkowych i administracyjnych związanych z działalnością gospodarczą wykonywaną przed zawieszeniem wykonywania działalności gospodarczej;
5) wykonuje wszelkie obowiązki nakazane przepisami prawa;
6) ma prawo osiągać przychody finansowe, także z działalności prowadzonej przed zawieszeniem wykonywania działalności gospodarczej;
7) może zostać poddany kontroli na zasadach przewidzianych dla przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: indesign, vat, zawieszenie, adobe, sprzedaż bez vat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy