Skocz do zawartości

wynajem samochodu-firma

wróć do serwisu Księgowość 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_nowy

Guest_nowy
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2009 - 13:46

Chcę otworzyć firmę-będę wynajmował dwa samochody na różne okazje, głównie wesela? Jakie PKD wybrać? jaką formę działalności czy ryczałt czy KPiR, czy rejestrować sie do VAT? Bardzo prosze o pomoc

#2 Guest_nowy

Guest_nowy
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2009 - 10:47

proszę o radę, wydaje mi się że lepszy byłby ryczałt bo koszty będa niewielkie - no chyba ze samochody będą się często psuć.

#3 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2009 - 11:24

PKD - 71.10 ZPoczytaj ten artykuł:://www.rp.pl/artykul/82970,82998_Zwykly_najem_czy_dzialalnosc_gospodarcza.html

#4 Guest_nowy

Guest_nowy
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2009 - 12:58

dzięki za PKd i artykuł. Czyli moge wybrać ryczałt 8,5% lub skalę podatkową i podatek 18% z mozliwością odliczania kosztów. Ale dalej nie wiem co lepsze.

#5 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2009 - 13:55

Skoro nie masz dużych KUP, to uważam że ryczałt.Zakładam, że ZUS będziesz płacił na zasadach preferencyjnych.Jeżeli koszty na poziomie 1000zł a przychody 3000zł to zasady ogólne!!!Przykładowo masz przychód / dochód za miesiąc 3000 złObliczenie podatku na ryczałcie:3000 zł - ZUS ( 51 ) kwota 113,46 = 2887 zł ( podstawa opodatkowania)2887 zł x 8,5% = 245,40podatek - 7,75% składka zdrowotna 245,40 - 193,10 = 52,30podatek do zapłaty 52 złI tak za każdy miesiąc!!!Zasady ogólne ( skala podatkowa)I miesiąc - przychód 3000zł3000 zł - zus 113,46+ zakładam że inne KUP około 1000zł(koszty paliwa, eksploatacja samochodu, inne... )Dochód = 1886,54Obliczenie podatku:1887 zł x 18% - 556,02 ( ulga) = Podatek " 0 "II miesiąc ( te same kwoty przychodu i kosztów)Liczone narastająco!!!dochód 3773 zł x 18% - 556,02 = 123,12 minus składka zdrowotna I i II m-c 193,10 x 2 = 386,20Podatek " 0"III miesiąc Dochód - 5660 zł x 18% - 556,02= 462,78462,78 - 579,30 zdrowotna ) = podatek "0"IV miesiącDochód - 7546 zł x 18% - 556,02 - 772,40 = 30 zł podatekV miesiącDochód - 9433 zł / podatek = 176, zł podatekVI miesiącDochód - 11319 zł / podatek = 322,80 - zapłacony 30 zł/ 176,zł) do zapłaty 117 złI tutaj, już się okazuje, że przy tych założeniach ryczałt bardziej Ci się opłaci!!!Tak w skrócie!!! ;-)))Ryczałt podatek zapłacony za 4 m-ce - 208 złZasady ogólne podatek " 0"

#6 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2009 - 13:59

Nie zwracaj uwagi na dwa ostatnie wpisy ;-))Chciałam zakończyć wyliczanki na 4 miesiącu ;-)))

#7 Guest_kemar

Guest_kemar
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2009 - 22:28

wynajem samochodów do ślubu, to z reguły wynajem samochodów z kierowcą, czyli pkd 49.32Z, jeżeli się nie mylę. czy w tej sytuacji nie potrzebujesz licencji na przewóz krajowy osób???

#8 Guest_Sol_Leil

Guest_Sol_Leil
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 13:54

Odswiezam i podbijam bo nikt nie odpisal. Prowadzac w/w dzialalnosc nie potrzeba zadnych licencji, wg art. 18 Ustawy o transporcie drogowym

#9 Guest_m_oliveira

Guest_m_oliveira
  • Goście

Napisano 29 październik 2010 - 23:24

Uwaga na firme SMP RENT A CAR Z O.O. z siedziba w Pszczynie. Okolo 2 miesiecy temu wypozyczylam od nich samochod BMW 7. Firma wystawila fakture, podpisala umowe a przy zwrocie samochodu protokol zwrotu. Wszystko wygladalo ok. Za samochod wplacilam kaucje 3500zl. Przy oddaniu samochodu firma zobowiazala sie do wplacenia z powrotem na konto kaucji nastepnego dnia rano. Po dwoch dniach, gdy pieniedzy dalej nie bylo, zadzwonilam do firmy. Zapewniono mnie, ze kaukcja zostala juz przelana na konto. Pojzniejsze tlumaczenia dotyczyly tego, ze ksiegowa zapomniala o przelewie, pieniadze zostaly kolejny raz wyslane I oczywiscie wysla mi potwierdzenie przelewu, ktorego nigdy nie dostalam… W pewnym momencie stracilam cierpliwosc o dopraszanie sie moich pieniedzy. Zadzwonilam kolejny raz do szefa tej firmy, pana Piotra Dudy (musialam uzywac telefonow znajomych, bo mojego numeru od jakiegos czasu nie odbieral) i powiadomilam go ze w tym momencie to jest juz kradzierz i zamierzam to zglosic. On stwierdzil, ze jesli chce odzyskac pieniadze, to bede musiala wytoczyc mu sprawe w sadzie, a to przeciez tyle zamieszania, ze oczywiscie nie bedzie mi sie chcialo. Na zla osobe trafil, bo mi sie bedzie bardzo chcialo. Sprawa skonczy sie w sadzie. Dla firmy SMP jest ona z gory przegrana. Mam wszystkie faktury, potwierdzenia wplat, maile, smsy i swiadkow. Strace tylko przez nich czas. Nie narazajcie sie na takie nieprzyjemnosci I omijajcie firme SMP RENT A CAR z daleka.

#10 Guest_Lukasz

Guest_Lukasz
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 14:37

Witam Panie Olivierze. Mam ten sam problem z ta sama firma SMP A CAR Z.O.O bardzo prosze o pilny kontakt na lj.wojcik@gmail.com

#11 Guest_Lukasz

Guest_Lukasz
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 15:53

Udalo mi sie skontaktowac z firma, najprawdopodobniej zawinila komunikacja miedzy bankami. Sprobujemy z innym z kontem, dam znac czy sie powiodlo.

#12 Guest_Lukasz

Guest_Lukasz
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 17:55

Niestety ale firma 'SMP rent a car' to oszusci! Pieniedzy nadal nie otrzymalem, obiecuja ze wysla potwierdzenie przelewu po czym po tygodniu wymiguja sie nieobecnoscia ksiegowej... I tak trwa to juz 2 miesiace. Skontaktowalo sie ze mna kilka innych osob, ktore zostaly w ten sam sposob oszukane. Sprawa skonczy sie w sadzie.

#13 Guest_Kolejna ofiara SMP rent a car sp zo.o.

Guest_Kolejna ofiara SMP rent a car sp zo.o.
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2010 - 11:39

Witaj ja rowniez wciaz nie otrzymalam kaucji od SMP rent a car sp zo.o. z siedziba gowna w Pszczynie.Napisala do mnie pewna dziewczyna, ze tez czeka na swoja kaucje i nawet jej znajomy prawnik wybral sie do firmy wypytac o ten depozyt i mu odpowiedziano ze moze ich podac do sadu, ale to nic nie da, bo oni maja takich prawnikow ze mimo to ze ma dowod na oddanie samochodu w nienaruszonym stanie nie wygra tej sprawy bo maja. W jakim kraju my zyjemy? Trzeba zamknac ta firme jak na zawsze!

#14 Guest_das4hond

Guest_das4hond
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2010 - 16:45

Przy zdaniu samochodu na protok. odbioru pojazdu zaznaczono uszkodzenie; '1. lekkie obtarcie na lakierze.' Pan spozadzajacy protok. poinformowal nas; 'poniewaz to tylko czarna smuga bez zarysowania czy uszkodzenie lakieru -wystarczy wypucowanie scierka i nie bedzie problemu'. 2 tyg. temu pracownik SMP ren a car w rozmowie telef. poinformowal nas ze pieniadze zostaly przeslane. Na moje pytanie czy z samochodem wszystko w pozadku? Powiedziel ze; 'Wszystko w pozadku.'Tydzien temu w rozmowie z tym samym pracownikiem dowiedzialam sie cytuje '... pieniazki nie zostaly przelane bo ksiegowa byla chora'. W kolejnym tygodniu nie moglam sie do firmy dodzwonic, zaczelam szukac na GOOGLE informacji i niestety z przerazeniem stwierdzilam ze jestem kolejna ofiara nie zwracania kaucji. W ostatniej telef. rozmowie z p.Piskur dowiaduje sie ze kaucji 1500 zl. nie otrzymam bo samochod jest do malowania. Zapytalam, jak to mozliwe jezeli 2 tyg. temu Pan mi powiedzial ze z samochodem wszystko bylo w pozadku i pieniadze zostaly przeslane. A wczesniej Pan odbierajacy szkode stwierdzil ze to sprawa 'do wypucowania'? Zapytalam rowniez o protokol oszacowania szkody? Pan odpowiedzial ...' ...ze Szkoda nie zostala oszacowana bo samochod byl w miedzy czasie wynajety i nie bylo czasu.' I ma czekac na telefon od Szefa Pana- Piotr Duda. W zwiazku z powzietymi krokami wystapienia do Sadu prosze wszystkie inne poszkodowane osoby o kontakt na adres: returntome@hotmail.nl

#15 Guest_Mała

Guest_Mała
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 19:18

Witam prezes firmy jest oszustem pan Piotr Duda oszukuje nawet swojich pracowników

#16 Guest_firma

Guest_firma
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2011 - 14:00

Pan Piotr Duda jest bardzo dobrze znany policji.Znany oszust , firmy leasingowe go ścigają ponieważ żadne leasingi nie są płacone.z daleka od takiego gościa .on sobie nieźle żyje i niczym się nie przejmuje.

#17 Guest_znam

Guest_znam
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2011 - 15:23

Niektórym żal sciska że chłopak sobie radzi w życiu a że miał pracowników nieudaczników bez wykształcenia to faktycznie ma to wszystko gdzieś.

#18 Guest_Marko

Guest_Marko
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 23:15

Witam, firma pana Piotra Dudy dalej oszukuje ludzi tylko pod nową nazwą. Można prosić o informacje jak skończyły się te wasze sprawy sprzed paru lat. Pozdrawiam

Przy zdaniu samochodu na protok. odbioru pojazdu zaznaczono uszkodzenie; '1. lekkie obtarcie na lakierze.' Pan spozadzajacy protok. poinformowal nas; 'poniewaz to tylko czarna smuga bez zarysowania czy uszkodzenie lakieru -wystarczy wypucowanie scierka i nie bedzie problemu'. 2 tyg. temu pracownik SMP ren a car w rozmowie telef. poinformowal nas ze pieniadze zostaly przeslane. Na moje pytanie czy z samochodem wszystko w pozadku? Powiedziel ze; 'Wszystko w pozadku.'Tydzien temu w rozmowie z tym samym pracownikiem dowiedzialam sie cytuje '... pieniazki nie zostaly przelane bo ksiegowa byla chora'. W kolejnym tygodniu nie moglam sie do firmy dodzwonic, zaczelam szukac na GOOGLE informacji i niestety z przerazeniem stwierdzilam ze jestem kolejna ofiara nie zwracania kaucji. W ostatniej telef. rozmowie z p.Piskur dowiaduje sie ze kaucji 1500 zl. nie otrzymam bo samochod jest do malowania. Zapytalam, jak to mozliwe jezeli 2 tyg. temu Pan mi powiedzial ze z samochodem wszystko bylo w pozadku i pieniadze zostaly przeslane. A wczesniej Pan odbierajacy szkode stwierdzil ze to sprawa 'do wypucowania'? Zapytalam rowniez o protokol oszacowania szkody? Pan odpowiedzial ...' ...ze Szkoda nie zostala oszacowana bo samochod byl w miedzy czasie wynajety i nie bylo czasu.' I ma czekac na telefon od Szefa Pana- Piotr Duda. W zwiazku z powzietymi krokami wystapienia do Sadu prosze wszystkie inne poszkodowane osoby o kontakt na adres: returntome@hotmail.nl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych