Skocz do zawartości

ciąża w trakcie L4

164 odpowiedzi w tym temacie

#161 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19201 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 grudzień 2018 - 14:35

Dzięki

Proszę

#162 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 04 listopad 2019 - 17:09

Witam. chciałam się upewnić jak to jest z tymi zwolnieniami. Będąc na l4 3 miesiące od psychiatry ( mobbing ) zaszłam w ciąże. Z tego co wyczytałam wcześniej powinnam wrócić na jeden dzien do pracy i dostać skierowanie na badania o zdolność do pracy. Niestety w tej firmie tak szybko nie wysyłają na badania , zanim umówią mnie to minie miesiąc :/ a ja nie wyobrażam sobie abym spędziła tam chociaż jeden dzien - poronienie murowane ze stresu :( i nie wiem co zrobić :( czytałam ze można mieć weekendową przerwę miedzy zwolnieniami ale moja firma jest zamknięta w weekendy, wiec nie wiem czy to przejdzie. Najwyżej ten zasiłek rehabilitacyjny lub nic nie dostanę przez ostatnie miesiące ...ale czy wtedy po porodzie mogę iść na macierzyński ? (Mam umowę na czas nieokreślony ).

#163 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19201 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 listopad 2019 - 17:39

Nie pisz głupot!
Skierowanie na badania powinnaś otrzymać pierwszego dnia po powrocie, bez badań nie można ciebie dopuścić do pracy.
Nie przesadzaj, nigdzie nie czeka się miesiąca.

#164 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 04 listopad 2019 - 17:52

Widocznie nie znasz realiów ... na badania okresowe wysłali mnie również ponad miesiąc po terminie ..jak i większość ludzi w tej firmie ( ponad 400 pracowników ). niestety to codzienność w tej firmie... albo przy zmianie umowy .. zanim dostało się kolejna to trzeba było wierzyć na słowo i się grzecznie pracowało z nadzieją... takie kadry . Pip i sad pracy to codzienność .

#165 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13476 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 listopad 2019 - 20:34

"Z tego co wyczytałam wcześniej powinnam wrócić na jeden dzien do pracy i dostać skierowanie na badania o zdolność do pracy. "

Nie wiem gdzie to wyczytałaś, ale to nieprawda, wcale nie musisz wrócić do pracy. Możesz mieć kolejne ZLA po zakończeniu tego, które masz teraz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych