Skocz do zawartości

ciąża w trakcie L4

62 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Margola

Guest_Margola
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2018 - 16:22

Witam

Pracuje w kilkuosobowej firmie.Od 27.12 przebywam na zwykłym L4 i tego dnia wysłałam zwolnienie do pracodawcy. 30.12 otrzymałam zaświadczenie od ginekologa,iż jestem w 5tyg ciazy.Oryginal zaświadczenia wysłałam do pracodawcy 30.12.
Czy na podstawie zaświadczenia pracodawca ma obowiązek zmienić w ZUSie kod mojego zwolnienia na ciążowy czy to ja powinnam poczynić jakieś kroki (ewentualnie jakie),aby otrzymać 100% płatne wynagrodzenie.
Z góry bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

#62 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2018 - 13:12

Witam

Pracuje w kilkuosobowej firmie.Od 27.12 przebywam na zwykłym L4 i tego dnia wysłałam zwolnienie do pracodawcy. 30.12 otrzymałam zaświadczenie od ginekologa,iż jestem w 5tyg ciazy.Oryginal zaświadczenia wysłałam do pracodawcy 30.12.
Czy na podstawie zaświadczenia pracodawca ma obowiązek zmienić w ZUSie kod mojego zwolnienia na ciążowy czy to ja powinnam poczynić jakieś kroki (ewentualnie jakie),aby otrzymać 100% płatne wynagrodzenie.
Z góry bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Wszystko powinien załatwić za Ciebie pracodawca.

#63 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11528 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 styczeń 2018 - 13:34

Ale tu pracodawca nie ma czego "załatwiać", bo po prostu za chorobę w okresie ciąży powinien wypłacić wynagrodzenie chorobowe w wysokości 100 % podstawy. 

Chyba, że ma być zasiłek chorobowy płatny przez ZUS, to dokumenty do ZUS wysyła pracodawca.  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych