Skocz do zawartości

ciąża w trakcie L4

164 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_ew

Guest_ew
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 19:38

tak.wypowiedzenia mialam 3miesieczne do 30 listopada. a 21 listopada poszlam na chorobowe.

#42 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 grudzień 2017 - 20:45

ZUS zapłaci za zwolnienie w sumie możesz chorować 270 dni

#43 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 20:55

a moze pani przyblizyc jak wyglada taka sytuacja prawnie?i czy dostane zasilek macierzynski?

#44 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 21:48

Prawnie? Nie wiem o co pytasz.

#45 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5345 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 23:33

ZUS przejmie wypłatę zasiłku chorobowego pod warunkiem, że pomiędzy zwolnieniami nie będzie przerwy. Macierzyńskiego nie otrzymasz ponieważ nie jesteś w stanie zatrudnienia.

Opisz całą sytuację jeszcze raz może są podstawy żebyś była przywrócona do pracy, czyli jak długo pracowałaś, jaką miałaś umowę, co było powodem wypowiedzenia, w którym tygodniu ciąży byłaś na dzień rozwiązania umowy itp?

#46 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2017 - 18:01

pracowalam w tej firmie 10 lat. wypowiedzenie z przyczyn ekonomicznych.redukcja etatu-firma 2osobowa szef i ja. trudno okreslic ktory tydz ciazy ok5 bo jestem przed wizyta u ginekologa

#47 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2017 - 18:02

umowa na czas nieokreslony.

#48 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 11:44

Nie można zrobić redukcji etatu kobiecie w ciąży. Jeśli w ostatnim dniu zatrudnienia byłaś ok. 5 tygodnia ciąży, musisz być przywrócona do pracy. Chyba, że szef zawiesił całą działalność firmy, to wtedy mógł Cię zwolnić.

#49 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 11:53

".......szef zawiesił całą działalność firmy......."

Nie pisz bzdur, albo waż słowa, nie można zawiesić działalności kiedy zatrudnia się pracowników, można jedynie zlikwidować działalność.

#50 Guest_hanna

Guest_hanna
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2018 - 10:02

witam,

mam pytanie dot. zasiłków. Jestem zatrudniona na umowę na pracę na czas nieokreślony.U aktaalnego pracodawcy pracuję od 2013 roku.  Poszłam na zwolnienie lekarskie z powodu depresji i mobbingu w miejscu pracy 17 listopada 2017. Wczoraj tj. 02.01.2018 dowiedziałam się że jestem w ciąży. Nie wyobrażam sobie że wrócę do aktualnego miejsca pracy - boję się że z powodu stresu i mojej sytuacji coś może się stać. Od którego lekarza powinna wziąć zwolnienie od psychiatry czy od ginekologa? Czy okres zwolnienia od psychiatry liczy się do 270 dni? Nie jestem pewna co powinnam teraz robić.

#51 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 11:05

Teraz wróć na jeden dzień do pracy i później na zwolnienie od ginekologa, będzie 270 dni nowego okresu zasiłkowego

#52 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 16:08

Witam,

Bardzo proszę o pomoc. Od 15 września do 29 grudnia przebywałam na L4 w związku z moją chorobą przewlekłą.

Od 2 stycznia do 12 stycznia przebywam na urlopie wypoczynkowym, jednocześnie dowiedziałam się że jestem w ciąży. Dostałam skierowanie na patologię ciąży. 

Mój obecny pracodawca chciał abym wróciła do pracy od 15 stycznia, wcześniej robiąc badania kontrolne potwierdzając swoją zdolność do podjęcia pracy.

Ja czuję się na tyle źle, że nie wyobrażam sobie powrotu do pracy. Wobec tego, jakie jest najlepsze rozwiązanie tej sytucji?

Zależy mi by ZUS zaczął od nowa liczyć mój okres niezdolności do pracy w momencie gdy dostanę zwolnienie z kodem B, prawdopodobnie od 15go stycznia ( ale nie minie wymagane 60 dni od poprzedniego L4). Czy wobec tego mam wykonać badania kontrolne w tym tygodniu? Czy nie ma to znaczenia dla ZUS'u?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc

#53 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 16:28

Śmiało można iść na zwolnienie z kodem B, to inny rodzaj choroby zapewne niż poprzednio, przerwa w postaci urlopu a nawet wystarczyło mieć 1 dzień przerwy i możesz chorować, nie musisz robić badań kontrolnych.

#54 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 17:04

Śmiało można iść na zwolnienie z kodem B, to inny rodzaj choroby zapewne niż poprzednio, przerwa w postaci urlopu a nawet wystarczyło mieć 1 dzień przerwy i możesz chorować, nie musisz robić badań kontrolnych.

Serdecznie dziękuję za informację i pomoc. Ulga:)

#55 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 17:18

:) uważaj na dzidziusia :)

#56 Guest_karola

Guest_karola
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 22:37

witam, przebywam na zwolnieniu od 02.08.2017r do 19.01.2018r mam zwolnienie od lekarza z powodu depresji (tego dnia mija 171dni okresu zasiłkowego). pytanie zatem czy po 182dniu mogę iść na zwolnienie związane z ciążą?

#57 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 08:28

Zatem odpowiadam, TAK po 1 dniowej przerwie

#58 Guest_karola

Guest_karola
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2018 - 13:24

a przerwa musi nastąpić w dniu roboczym czy w weekend? pracuję różnie i w sob i w niedz również. i co dalej z zasiłkiem będzie nadal wypłacany? zależy mi by nie zostać na lodzie bez pracy i bez pieniędzy, zwłaszcza że niedługo na świecie pojawi się bobas, pozdrawiam

#59 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 13:50

Masz zwolnienie do 19 stycznia - to piątek, skąd wiesz jaki masz grafik na 20 i 21, przecież nie ma cię w pracy od sierpnia?

Od 21 albo 20 możesz iść na 270 dni zwolnienia z kodem B.

pytasz co z zasiłkiem, a co ma być, jeśli piszę ci, że możesz korzystać z nowego okresu zasiłkowego to chyba logiczne że zasiłek będzie wypłacany

#60 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 13:51

Tobie zależy żeby nie zostawać "na lodzie" a tymczasem kombinujesz jak pracodawcę zostawić "na lodzie"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych