Skocz do zawartości

ciąża w trakcie L4

160 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5298 postów

Napisano 19 luty 2016 - 09:59

Delikatny ton był wcześniej i powodował powtarzanie pytania

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 15:11

Mam pytanie:dostałam wypowiedzenia z pracy i od 2 listopada ubiegłego roku jestem na zasiłku chorobowym (5 miesiąc-kregoslup) w międzyczasie zaszłam w ciążę.ogólnie na l4 mogę przebywać 182 dni wiec czy jeżeli zaszłam w ciążę na l4 to mogę je przedłużyć do 270 dni?. I czy w trakcie zwolnieniu l4 mogę wyjść za mąż?

#23 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 15:12

Mam pytanie:dostałam wypowiedzenia z pracy i od 2 listopada ubiegłego roku jestem na zasiłku chorobowym (5 miesiąc-kregoslup) w międzyczasie zaszłam w ciążę.ogólnie na l4 mogę przebywać 182 dni wiec czy jeżeli zaszłam w ciążę na l4 to mogę je przedłużyć do 270 dni?. I czy w trakcie zwolnieniu l4 mogę wyjść za mąż?

#24 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19043 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 marzec 2016 - 15:22

Nikt z nas nie zgadnie jaka decyzję podejmie ZUS, teoretycznie masz prawo do 270 dni w tej sytuacji.

A pytanie, czy możesz wyjść za mąż to już na pewno nie do nas

#25 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2016 - 12:09

Witam byłam na l4 od 26 września do 7 października, potem z tego samego powodu dostałam zwolnienie 11 października i jestem na mim ciągle teraz mam do 4 stycznia.
Moje pytanie brzmi czy te pierwsze 12 dni wlicza się do tego długiego okresu zasiłkoweho czy jednak liczy się go od 11 października?
Moje zwolnienie myślę że się jeszcze trochę przedłuży ponieważ bardzo bolą mnie biodra i mam dysplazję prawo i występuje konflikt panewkowo udowy, więc mam drugie pytanie
Jeśli w trakcie trwania tego zwolnienia znajdę w ciążę to do pracy nie wrócę już napewno. I jak wtedy zrobię przerwę między jednym a drugim ciążowy l4 to okres zasiłków będzie się liczył odnowa? I czy po tym jednym dniu przerwy znów przez 33 dni będzie musiał mi zapłacić pracodawca, czy cały czas będzie płacił zus?

#26 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 16 maj 2017 - 20:17

Witam jestem na zasiłku chorobowym w zusie mój stosunek do pracy ustal lecz jestem na chorobowym w ciągu z powodu przeszczepu dlatego pobieram zasiłek chorobowy teraz będąc dalej na zasiłku zaszłam w ciążę i co teraz dalej przysługuje mi sasilek a później świadczenie rehabilitacyjne czy już nic mi sie nie należy dziękuje za odpowiedź

#27 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 maj 2017 - 12:03

Witam jestem na zasiłku chorobowym w zusie mój stosunek do pracy ustal lecz jestem na chorobowym w ciągu z powodu przeszczepu dlatego pobieram zasiłek chorobowy teraz będąc dalej na zasiłku zaszłam w ciążę i co teraz dalej przysługuje mi sasilek a później świadczenie rehabilitacyjne czy już nic mi sie nie należy dziękuje za odpowiedź

Zasiłek przysługuje Ci z powodu konkretnej choroby, a nie z powodu ciąży, bo ciąża to nie choroba. Jeśli wykorzystasz zasiłek rehabilitacyjny, a będziesz zdrowa, możesz pójść do pracy.Jeśli nie powrócisz do zdrowia po zasiłku rehabilitacyjnym, możesz starać się o rentę chorobową.

#28 Guest_Taki sobie gość

Guest_Taki sobie gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2017 - 22:34

Witam,  od 3 kwietnia jestem zatrudniona na umowę o pracę na okres próbny do końca czerwca. Co w sytuacji gdy od mam L4 na kręgosłup i zaszłabym w ciążę w czerwcu?

#29 Guest_Taki sobie gość

Guest_Taki sobie gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2017 - 22:36

Witam,  od 3 kwietnia jestem zatrudniona na umowę o pracę na okres próbny do końca czerwca. Co w sytuacji gdy od mam L4 na kręgosłup i zaszłabym w ciążę w czerwcu?

Co w sytuacji gdy od 26/05 mam L4 na kręgosłup i zaszłabym w ciążę w czerwcu?

#30 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19043 postów

Napisano 29 maj 2017 - 07:26

To byłabyś w ciąży, gdybyś zaszłasmile.png  a pytanie czego dotyczy? My tu porad medycznych raczej nie udzielamywink.png

Bo choroba kręgosłupa to niezbyt chyba dobry moment na  "dźwiganie" brzucha ciążowego

#31 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 14:36

Mam pytanie od 5 miesięcy przebywam na zwolnieniu lekarskim na którym się znalazlam w trakcie wypowiedzenie z pracy a kilka dni temu dowiedziałam się że jestem w ciąży i nie wiem co dalej czy moge byc na zwolnieniu do końca ciazy czy tylko jeszcze przez miesiąc bo minie pół roku

#32 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19043 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 15:31

W poście #2 na pierwszej stronie masz odpowiedź

#33 Heshii

Heshii

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 08:27

spokojnie nie nerwowo;) ona się tylko zapytała

A gdyby panu kazali wybierać, jakim chciałby pan być: bosko pięknym, niesamowicie mądrym czy anielsko dobrym?

#34 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19043 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 10:53

spokojnie nie nerwowo;) ona się tylko zapytała

Ja tez spokojnie podpowiedziałam, ale jeśli ty wiesz to dlaczego nie odpowiesz? ;)

#35 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 28 październik 2017 - 15:08

Witam,

mam pytanie dotyczące tego kto wypłaca wynagrodzenie do 33 dni w moim przypadku.

1. Firma zatrudnia 10 osób

2. W roku wykorzystałam ok. 30 dni L4 (ostatnie w lipcu 2017 r.)

3. Obecnie jestem w ciąży na zwolnieniu od początku października

Proszę o informację, czy dni chorobowe w takiej sytuacji się sumują i już od początku wypłaca mi ZUS, czy się nie sumują i wypłaca pierwsze 33 dni pracodawca?

#36 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19043 postów

Napisano 28 październik 2017 - 15:26

Masz już odpowiedź

#37 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 13:48

witam w marcu tego roku zaszlam w ciaze bylam na chorobowym do maja,ciaza okazala sie martwa i mialam zabieg usuniecia. mialam oowiklania i do poczatku sierpnia bylam na chorobowym. wrocilam do pracy i 30sierpnia dostalam wypowiedzenie. z powodu zlej atmosfery w pracy od 21listopada jestem na chorobowym od lekarza psychiatry.. teraz niespodziewanie okazalo sie ze jestem w ciazy.. i tu mam pytanie czy zus przyjmnie moje zwolnienie ciazowe?

#38 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19043 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 13:56

Na zwolnienie poszłaś w trakcie wypowiedzenia i jesteś cały czas?

#39 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 16:57

od21listopada jestem na nim

#40 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19043 postów