Skocz do zawartości

do jakiego miesiąca przyjąć??

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Nowa

Guest_Nowa
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 12:17

Witam- jestem samorzadowym zakładem budżetowym.Otrzymałam fa za materiały wystawioną 8. 05.12. materiały pobrano i zuzyto w m-cu kwietniu. Czy moge zaliczyc to fa do kosztów kwietnia? w polityce rach. mam zapis że fa wpływające do 10 następnego m-ca zaliczam do m-ca poprzedniego.

#2 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 18 maj 2012 - 12:23

Do maja

#3 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 18 maj 2012 - 12:27

Zapewne Twój zapis w polityce dotyczy faktur wystawionych z datą poprzedniego miesiąca. Np. faktura wystawiona z datą kwietniową, a otrzymaną do 10 maja należy ewidencjonować w kwietniu.

#4 Guest_Nowa

Guest_Nowa
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 12:31

Małgosiu- mimo ze materiały wykorzystano w kwietniu i mam ten zapis w polit.rach. to do maja???

#5 Guest_Nowa

Guest_Nowa
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 12:33

No tak masz racje zapis mam taki faktycznie (pokreciłam ) więć na 100% do maja?

#6 Guest_Nowa

Guest_Nowa
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 12:35

Kurcze czy jeżeli dostaje fa za usługe pocztową doata fa 7.05.12 a w opisie data sprzedaży kwiecień to ta faktury mogę dac do kwietnia??

#7 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 18 maj 2012 - 13:14

Po to jest polityka rachunkowości żeby z niej wynikało jak księgować. Skoro czytasz i nie wiesz to znaczy ze coś nie tak z tą polityką. Może trzeba coś w niej zmienić a może musisz doczytać. Może być zapis że księgujesz faktury w miesiącu w którym są wystawione niezależnie jakiego miesiąca dotyczą o ile wpłyną do (np)10 następnego miesiąca, ale możesz zapisać że księgujesz w miesiącu którego dotyczą, niezależnie z jaką są datą.

#8 Guest_Nowa

Guest_Nowa
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 13:22

Faktury/rachunki które wpłyną do 10-go dnia danego miesiąca a dotyczą m-ca wcześniejszego księgowane są do kosztów m-ca którego dotyczą"- TO ZAPIS Z MOJEJ POLITYKI.
Niemniej przeniosłam juz faktury wystawione 8 maja -do rejestru majowego.
Snejk- wypowiedz się jeszcze na temat faktur zausługe pocztową ( poz. wyzej) Z góry dziękuję

#9 mandziola

mandziola

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 18 maj 2012 - 21:07

Z tego co sie orientuje to zakład budżetowy odprowadza takie cudo co nazywa się podatek dochodowy. To po pierwsze. Po drugie memoriał nadal obowiazuje i z tego co wiem, współmierność przychodów do kosztów tez. Jesli na Fv wystawionej w maju, data sprzedazy jest kwietniowa (tak jak dostawa materiałów kwietniowa), to powinnas zaksiegowac ją do kwietnia. Najlepiej przez konto 300. Koszty zrobisz, podatek zaliczysz do m-ca, którego dotyczy, a zobowiazanie zaksiegujesz PK w maju - 202-300.
Lepiej grzeszyć i później żałować, niz żałowac, że sie nie grzeszyło.

#10 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 21 maj 2012 - 07:27

Kurcze czy jeżeli dostaje fa za usługe pocztową doata fa 7.05.12 a w opisie data sprzedaży kwiecień to ta faktury mogę dac do kwietnia??

Faktury/rachunki które wpłyną do 10-go dnia danego miesiąca a dotyczą m-ca wcześniejszego księgowane są do kosztów m-ca którego dotyczą"- TO ZAPIS Z MOJEJ POLITYKI.
Niemniej przeniosłam juz faktury wystawione 8 maja -do rejestru majowego.
Snejk- wypowiedz się jeszcze na temat faktur zausługe pocztową ( poz. wyzej) Z góry dziękuję

Czyli masz fakturę która dotyczy kwietnia i zapis w polityce że f-ry księgujesz do miesiąca którego dotyczą. Do tego kwestie podatkowe o których pisze Mandziola i wszystko staje się jasneDołączona grafika

#11 tynka

tynka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 21 maj 2012 - 09:00

też jestem zakąłdem budzetowym i mam napisane w polityce ze fry pzrelewowe ksieguję w mcu wystawienia fry niezależnie jakiego mca dotycza ,wiec taką frę ksieguję w maju

#12 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 21 maj 2012 - 10:42

też jestem zakąłdem budzetowym i mam napisane w polityce ze fry pzrelewowe ksieguję w mcu wystawienia fry niezależnie jakiego mca dotycza ,wiec taką frę ksieguję w maju

No i fajnie, byle zgodnie z Polityką rachunkowości, po to ona jest.

#13 mandziola

mandziola

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 08 czerwiec 2012 - 23:21

No fajnie Tynka.. a co na to Urząd Skarbowy?? Ty nie jesteś JB. Odprowadzasz podatek dochodowy.
Lepiej grzeszyć i później żałować, niz żałowac, że sie nie grzeszyło.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy