Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

złamana ręka

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-hektork

Guest_-praw-hektork
  • Goście

Napisano 02 listopad 2009 - 10:14

Witam!
Złamałam rękę w sierpniu 2009r -3 godziny po przybyciu z pracy na terenie swojej posiadłości (szłam i się przewróciłam tak nie udolnie iz złamałam rękę w nadgarstku ).Do dnia dzisiejszego jestem na zwolnieniu i się rehabilituję. W pracy uznano, iż to nie jest wypadek po pracy i nie mogę dochodzić żadnych świadczeń z tego tytułu.Zwolnienie liczą mi 80% , ponieważ na zwolnieniu lekarskim nie ma symbolu ,że to wypadkowe( lekarz twierdzi , że już sie nie pisze).
I.Mam pytanie czy mogę jednak zgłosić do zakładu pracy i prosic o wypłatę wynagrodzenie 100% i czy to już nie jest zapóźno?
II. Drugie pytanie - zakład chce mnie skierować po zakończonym leczeniu na badania lekarskie (badania okresowe mam ważne do maja 2010r) czy nie wystarczy od lekarza , który mnie teraz leczy iż już zakończyłam leczenie i jestem zdolna do pracy?
III. Trzecie pytanie -czy można uznać ten wypadek za wypadek po pracy ,ile godzin od zakończenie pracy uznaje się.
Pozdrawiam

#2 Guest_-praw-moluto1

Guest_-praw-moluto1
  • Goście

Napisano 02 listopad 2009 - 11:09

W stosunku do osób poszkodowanych na skutek wypadku w drodze do pracy zastosowanie mają przepisy Ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. Nr 162, poz. 1118 zwana dalej ,,Ustawą).

Zgodnie z art. 57 b Ustawy - za wypadek w drodze do pracy lub z pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w drodze do lub z miejsca wykonywania zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia rentowego, jeżeli droga ta była najkrótsza i nie została przerwana.

Za wypadek w drodze do pracy lub z pracy uważa się również przypadki gdy droga ta została przerwana, jeżeli przerwa była życiowo uzasadniona i jej czas nie przekraczał granic potrzeby, a także wówczas, gdy droga, nie będąc drogą najkrótszą, była dla ubezpieczonego, ze względów komunikacyjnych, najdogodniejsza.

Za drogę do pracy lub z pracy uważa się oprócz drogi z domu do pracy lub z pracy do domu również drogę do miejsca lub z miejsca:
- innego zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia rentowego;
- zwykłego wykonywania funkcji lub zadań zawodowych albo społecznych;
- zwykłego spożywania posiłków;
- odbywania nauki lub studiów.

Ad 1. Bardzo proszę złożyć stosowny wniosek do pracodawcy i zgłosić wypadek pisemnie. Na roszczenia w związku z wypadkiem (jego zgłoszeniem) ma Pani 3 lata. Na zwolnieniu lekarsikm nie ma oznaczenia iż nieobecność spowodowana jest wypadkiem w praacy bądz w drodze do / z pracy. Dla potwierdzenia proszę dołączyć do wniosku zaświadczenie o udzielenie pierwszej pomocy.

Ad.2 Zakład pracy postępuje właściwie. Każdą usprawiedliwioną nieobecność pracownika spowodowaną chorobą, trwającą nieprzerwalnie dłużej niż 30 dni, po zakończonym leczeniu należy udokumentować zaświadczeniem lekarza medycyny pracy potwierdzającym gotowość i zdolność do podjęcia pracy.

Ad.3
stosownie ad 1

#3 Guest_-praw-hektork

Guest_-praw-hektork
  • Goście

Napisano 02 listopad 2009 - 11:50

CYTAT(moluto1 @ 2.11.2009, 10:09) W stosunku do osób poszkodowanych na skutek wypadku w drodze do pracy zastosowanie mają przepisy Ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. Nr 162, poz. 1118 zwana dalej ,,Ustawą).

Zgodnie z art. 57 b Ustawy - za wypadek w drodze do pracy lub z pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w drodze do lub z miejsca wykonywania zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia rentowego, jeżeli droga ta była najkrótsza i nie została przerwana.

Za wypadek w drodze do pracy lub z pracy uważa się również przypadki gdy droga ta została przerwana, jeżeli przerwa była życiowo uzasadniona i jej czas nie przekraczał granic potrzeby, a także wówczas, gdy droga, nie będąc drogą najkrótszą, była dla ubezpieczonego, ze względów komunikacyjnych, najdogodniejsza.

Za drogę do pracy lub z pracy uważa się oprócz drogi z domu do pracy lub z pracy do domu również drogę do miejsca lub z miejsca:
- innego zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia rentowego;
- zwykłego wykonywania funkcji lub zadań zawodowych albo społecznych;
- zwykłego spożywania posiłków;
- odbywania nauki lub studiów.

Ad 1. Bardzo proszę złożyć stosowny wniosek do pracodawcy i zgłosić wypadek pisemnie. Na roszczenia w związku z wypadkiem (jego zgłoszeniem) ma Pani 3 lata. Na zwolnieniu lekarsikm nie ma oznaczenia iż nieobecność spowodowana jest wypadkiem w praacy bądz w drodze do / z pracy. Dla potwierdzenia proszę dołączyć do wniosku zaświadczenie o udzielenie pierwszej pomocy.

Ad.2 Zakład pracy postępuje właściwie. Każdą usprawiedliwioną nieobecność pracownika spowodowaną chorobą, trwającą nieprzerwalnie dłużej niż 30 dni, po zakończonym leczeniu należy udokumentować zaświadczeniem lekarza medycyny pracy potwierdzającym gotowość i zdolność do podjęcia pracy.

Ad.3
stosownie ad 1

#4 Guest_-praw-hektork

Guest_-praw-hektork
  • Goście

Napisano 02 listopad 2009 - 11:57

Serdecznie dziękuję
I.Dla właściwego zrozumienia przezemnie Ad1.-składając wniosek do zakładu pracy , będzie on wnioskiem o uznanie mojego wypadku po pracy?
II.Czy po złożeniu wniosku, zakład pracy ma obowiązek wyrównania wynagrodzenia do 100% za zwolnienie lekarskie?
Pozdrawiam

#5 Guest_-praw-hektork

Guest_-praw-hektork
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 15:07

CYTAT(hektork @ 2.11.2009, 10:57) Serdecznie dziękuję
I.Dla właściwego zrozumienia przezemnie Ad1.-składając wniosek do zakładu pracy , będzie on wnioskiem o uznanie mojego wypadku po pracy?
II.Czy po złożeniu wniosku, zakład pracy ma obowiązek wyrównania wynagrodzenia do 100% za zwolnienie lekarskie?
Pozdrawiam

#6 Guest_-praw-hektork

Guest_-praw-hektork
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 15:09

Witam!
Bardzo proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie na zadane 02.11.09-cd.złamana ręka.
z poważaniem

#7 Guest_-praw-spawinski

Guest_-praw-spawinski
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 15:59

CYTAT(hektork @ 4.11.2009, 14:09) Witam!
Bardzo proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie na zadane 02.11.09-cd.złamana ręka.
z poważaniem
Tak racjonalnie myśląc ubezpieczenie dot. drogi powrotnej z pracy kończy się z chwilą przybycia do domu. Nie wiem dlaczego oczekuje pani, że po paru godzinach przebywania w domu pracodawca ma uznać za wypadek w pracy? Przebywała pani od długiego czasu w domu wykonując prace domowe, tj. nie była pani w pracy! Moim zdaniem nic się pani nie należyty, a dochodzenie na siłe całkowicie niezasadnego roszczenia jest co bądź niecelowe.

#8 Guest_-praw-hektork

Guest_-praw-hektork
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 22:50

CYTAT(spawinski @ 4.11.2009, 14:59) Tak racjonalnie myśląc ubezpieczenie dot. drogi powrotnej z pracy kończy się z chwilą przybycia do domu. Nie wiem dlaczego oczekuje pani, że po paru godzinach przebywania w domu pracodawca ma uznać za wypadek w pracy? Przebywała pani od długiego czasu w domu wykonując prace domowe, tj. nie była pani w pracy! Moim zdaniem nic się pani nie należyty, a dochodzenie na siłe całkowicie niezasadnego roszczenia jest co bądź niecelowe.

#9 Guest_-praw-hektork

Guest_-praw-hektork
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 23:15

Tak brzmiała porada prawna z dnia 02.11.09r
I.Mam pytanie czy mogę jednak zgłosić do zakładu pracy i prosic o wypłatę wynagrodzenie 100% i czy to już nie jest zapóźno?

III. Trzecie pytanie -czy można uznać ten wypadek za wypadek po pracy ,ile godzin od zakończenie pracy uznaje się.
Pozdrawiam
Ad.3
stosownie ad 1

Dlatego poprosilam o jeszcze jedną interpretację ;

.Dla właściwego zrozumienia przezemnie Ad1.-składając wniosek do zakładu pracy , będzie on wnioskiem o uznanie mojego wypadku po pracy?

- nie dlatego aby na siłę naciągać zakład pracy ,tylko po to ,żeby bez potrzeby nie produkować pism do zakładu pracy jeżeli i tak nie miałyby skutku prawnego . Wystarczyłaby odpowiedź składająca się z trzech liter "nie" , a tak na marginesie należy czytac dokładnie pytania - ja nie chciałam aby zakład uznał mi wypadek w pracy ani w drodze z pracy ,dokładnie napisałam ,że było to 3 godz. po pracy.

#10 Guest_-praw-ewania

Guest_-praw-ewania
  • Goście

Napisano 08 listopad 2009 - 12:10

CYTAT(hektork @ 4.11.2009, 22:15) ja nie chciałam aby zakład uznał mi wypadek w pracy ani w drodze z pracy ,dokładnie napisałam ,że było to 3 godz. po pracy.

hektork - myslę, ze nieporozumienie polega na tym, ze Tobie chodzi o uznanie jakiegos wypadku PO pracy, gdy tymczasem w przepisach nie ma pojęcia "wypadek PO pracy". Są wypadki PRZY pracy, są wypadki traktowane na równi z wypadkami przy pracy, są wypadki w drodze do/z pracy i są wypadki nie mające żadnego związku z zatrudnieniem.
Twój zalicza się (wszystko na to wskazuje) do tej ostatniej grupy - a więc pracodawca nie ma z tym wypadkiem nic wspolnego. Nie ma sensu pisanie do pracodawcy, jesli wypadek zdarzyl sie 3 godziny PO pracy na terenie Twojej posesji i nie mial ZADNEGO związku z pracą.
Natomiast - jesli jestes gdzies ubezp. prywatnie od następstw nieszcześliwych wypadków (NW) to oczywiscie powinnas zglosic wypadek w tym Towarzystwie Ubezpieczeniowym.

#11 Guest_DuzeOdszkodowania.com

Guest_DuzeOdszkodowania.com
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 15:45

Zainteresowany bezpłatną poradą prawną?

Sprawdź www.DuzeODSZKODOWANIA.com.

Infolinia: 801 022 310

#12 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisano 16 czerwiec 2020 - 19:37

Złamania z powikłaniami współczuję... znajomy złamał kiedyś rękę w pracy ale na szczęście po miesiącu nie odczuwał już żadnych dolegliwości. Ale nie każdemu tak się kości zrastają. Słyszałam ostatnio o urządzeniu Exogen który pomaga w leczeniu zrostu kości. Wiele firm zajmuje się wypożyczaniem, godna polecenia jest na pewno https://leczymyzlamania.pl/ . Wystarczą 20-minutowe zabiegi dziennie by po kilku tygodniach zauważyć efekty. A leczenie w trudnych przypadkach może trwać nawet kilka miesięcy. Exogen emituje ultradźwięki o niskiej częstotliwości, podczas działania pacjent nie odczuwa bólu. 

#13 Guest_Bożena

Guest_Bożena
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2021 - 19:24

Parę miesięcy temu miałam poważne złamanie nadgarstka i musiałam mieć wykonywany zabieg kanału nadgarstka. Operację wykonałam w gabinecie chirurgii MEDISSIMA i jestem zadowolona z efektów. Polecam ten gabinet!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych