Skocz do zawartości

Pozwanie pracodawcy do sądu, o co można się ubiegać?

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-ogrodnik

Guest_-praw-ogrodnik
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2009 - 16:03

Witam serdecznie jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość jeżeli popełnię jakiś błąd.
Otóż razem z żoną pozwaliśmy do sądu pracy byłą pracodawczynię mojej żony, podstawą było zwolnienie żony w okresie ciąży pod pretekstem likwidacji pracodawcy, likwidacja jednak nastąpiła tylko fikcyjnie gdyż w rzeczywistości szefowa żony przepisała sklep na męża. Po ogłoszeniu likwidacji nowy właściciel przyjął z powrotem do pracy tylko te pracownice które nie były w ciąży, natomiast moją żonę która miała umowę na stałe oraz jej koleżankę również ciężarną która miała umowę na czas określony. Ponad to nowy właściciel zatrudnił na miejsce żony oraz jej koleżanki nowe pracownice.
Niebawem zbliża się pierwsza rozprawa w sądzie pracy stąd moje pytanie...
Czego może Moja żona ubiegać się przed sądem co prawda w pozwie ubiegamy się o przywrócenie do pracy oraz odszkodowanie w wysokości 12 tysięcy złotych czyli roczne wynagrodzenie. Czy może ktoś nas jeszcze pokierować jak postępować w sądzie czego możemy się jeszcze domagać i czy możemy się jeszcze czegoś domagać. Będę bardzo wdzięczny za pomoc gdyż nie stać nas już na porady prawne, z resztą tu gdzie mieszkam nie ma prawdziwych prawników i każdy mówi co innego.

#2 wiori

wiori

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 19 marzec 2018 - 23:02

Ubiegać się możesz o naprawdę wiele. Moim zdaniem to oczywiste jest, że został naruszony kodek pracy i nie ma co popuszczać pracodawcy. Jednak wszystkie szczegóły wytłumaczy Ci adwokat, to czego możesz się spodziewać i na co liczyć. W podobnej dość sprawie do Waszej, moja znajoma korzystała z usług kancelarii adwokackiej Wojas Pawlak Gliwic. Kancelaria godnie reprezentowała jej imię w sądzie i uzyskała należne odszkodowanie - nie małe. 

#3 Guest_Olka

Guest_Olka
  • Goście

Napisano wczoraj, 20:51

Warto mieć po swojej stronie zaufanego prawnika, który podpowie co robić, dobrze doradzi i odpowiednio pokieruje całą sprawą. Od siebie mogę polecić Pana Tomaszczyk z Jst, zaangażowany i skuteczny na pewno okaże się dużym wsparciem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych