Kategorie
Skocz do zawartości

Gdzie reklamowac firme?

Gość haraszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

• 2 tygodnie później...
Warto pomyśleć o reklamie w sieci, tak jak piszą inni. Bez tego ani rusz. Marketing w internecie to raczej najskuteczniejsza reklama, wiem to z własnego doświadczenia bo mąż korzysta z takiej formy reklamowania, ogólnie pozycjonowaniem stron i marketingiem szeptanym. Korzysta z usług Nowej Pozycji http://www.nowapozycja.pl/ i jest zadowolony.

• 3 miesiące temu...
Gość zeniu972

Niezłe ceny jeśli chodzi o reklamę typowo zewnętrzną i miejską ma agencja Expansa – expansa.pl. Ja zaczynałem z nimi współpracę od reklamy na autobusach miejskich, a ostatnio zainwestowałem w ich reklamę wielkoformatową w centrum dużego miasta. Udało się skorzystać ze ściany budynku, więc nie trzeba było specjalnie stawiać nowej konstrukcji, co trochę jednak przycięło koszty.

Myślę że kampania Adwords to dobry pomysł. Ale tylko jeśli wykonuje ją agencja której pracownicy mogą pochwalić się zdanymi egzaminami Google Partners. Pracuję w drukarni, i jesteśmy pod opieką Agencji Marketingowej M16.PL. Są solidni. i w sumie zajmują się klientem kompleksowo... no i oczywiście mają egzaminy :)

ja uważam ze typ i forma reklamy powinna zależeć od tego gdzie i jak jest prowadzona działalność np jak ktoś prowadzi sklep online to nie są mu potrzebne banery na ulicach. Jak toś prowadzi restaurację w Warszawie to też nie potrzebuje banerów na ulicach, ale np reklama w sieci na dane miasto jest bardzo dobrym rozwiązaniem. 

W przypadku darmowych działań - polecam internetowe katalogi biznesowe. Wizytówka nic nie kosztuje, można opublikować adres, mail, stronę www i opis. Same korzyści: pozycjonowanie strony, reklama, itp. Dodatkowo aktywny fanpage bizne-katalogu pozwala na publikację dowolnych postów.

Zgadzam się z tym, że aktualnie najlepszym rodzajem promocji jest reklama w sieci. Jeśli nie ma Cię w internecie, nie istniejesz. Nie powiedziałbym, że same katalogi wystarczą do promocji firmy. Przecież nikt nie wchodzi w katalogi i ich nie przegląda... Jeśli chcecie mieć dobrą reklamę, to musicie zrobić ją rzetelnie. Najlepiej jak przeczytacie w http://wizerunekwsieci.gr8.com/?utm_source=fora&utm_medium=buzz&utm_campaign=br0716 jak powinno się to robić. Ja właśnie od tego wyszedłem tworząc kampanię wizerunkową dla mojej firmy. W przeciwnym razie nie macie  co liczyć na duże efekty.

Żaden program/strona nie da tobie jakiś cudownych wyników. musisz samemu stworzyć taki program/stronę która wygeneruje tobie jakiejś formy korzyści. Możesz skorzystać z pozycjonowania, skorzystać z kampanii reklamowej(banery itd), reklama w wyszukiwarkach - Google i panorama firm i wiele innych metod reklamy. Głownie to zależy od tego czym się zajmujesz,

W serwisach społecznościowych, wyszukiwarkach, na portalach internetowych.

W mojej branży (HYDRAULIKA SIŁOWA) bardzo dobrze sprawdza się przydrożna reklama - dobrze widziana przez operatorów maszyn budowlanych - w razie awarii wiedzą gdzie mogą je naprawić np. siłowniki hydrauliczne

można także na np. Pinterest

pozdrawiam

Piotr

naprawa siłowników hydraulicznych

Dużo zależy od oferty, jak sprzedajesz maszyny rolnicze to na facebooku zdziałasz niewiele sad.png  ale jak gadżety do smartfonów lub jakąś tandetną biżuterię dla dzieciaków to fejs jest idealny biggrin.png , firma Artbo sprzedaje łóżka dziecięce tutaj i skupiła się na pozycjonowaniu i reklamie w google rolleyes.gif

• 2 miesiące temu...

Teraz tradycyjna reklama to nie wszystko, konsument jest sprytniejszy, upewnia się różnymi drogami czy warto skorzystać z reklamowanej usługi/produktu. Dlatego warto mieć na swoim koncie ogólnopolski certyfikat Uczciwy Przedsiębiorca, który stanowi dla klientów potwierdzenie naszej uczciwości, wzbudza zaufanie względem firmy, pozytywnie wyróżnia wśród innych firm. A dodatkowo uczestnictwo w tym programie przynosi wiele innych bonusów, np. przygotowują zestaw marketingowy podkreslajacy, że jesteście uczciwym przedsiębiorcą, robią profesjonalną interenetową wizytówkę firmy i wiele innych ;)

• 2 tygodnie później...

Na facebooku! Jeżeli nie umiesz rozkręcić swojego fanpage to są firmy, które się tym zajmują. Jedne zajmują się prowadzeniem Twojego fanpage, a drugie zbierają dla Ciebie like i piszą komentarze. Jeżeli chodzi o ten drugi typ to dla naszej firmy zamawiałam różne pakiety na http://buyfans.pl i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wzrósł nam zasięg, częściej wywiązuje się dyskusja pod naszymi postami. Jednym słowem polecam smile.png

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...