Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

odszkodowanie

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-krzysiekbrzy

Guest_-praw-krzysiekbrzy
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2009 - 21:25

Witam. Bardzo prosze o fachowa pomoc. Otoz mojej zonie powstal na nadgarstku ganglion, oraz niegrozna forma blizniaka (raka) Zabieg miala 28.04.09 Ma zalozone 6 szwow. Dostala jak narazie pare dni wolnego. Pozniej (pracuje s sklepie) bedzie siedziala na kasie i pracowala lewa reka, bo ci inne nie bedzie mogla. W pracy jest ubezpieczona w ZUS-ie. I tu pytanie: Czy moze sie starac o odszkodowanie za szwy w ZUSIE? Jesli tak to jak to porzadnie zalatwic. Z gory dziekuje za odpowiedz. Z powazaniem Krzysztof B.

#2 Guest_-praw-magas07

Guest_-praw-magas07
  • Goście

Napisano 01 maj 2009 - 20:00

Witam

Ganglion to guzek tworzący się obok stawów (zwykle stawów nadgarstka) wypełniony galaretowatą substancją. Takie torbiele spotyka się też u podstawy palców. Ta galareta przypomina płyn znajdujący się w stawach, dzięki któremu ruchy są płynne i odbywają się bez tarcia.
Nie wiadomo, co tak naprawdę jest przyczyną torbieli galaretowatej. Osteoporoza raczej nie będzie miała z nią związku, natomiast czasami takie guzki pojawiają się po urazach (w tym złamaniach) w okolicy nadgarstka.
Niektóre guzki wywołują ból, większe stanowią defekt kosmetyczny i utrudniają ruch w stawach nadgarstka. Torbiele galaretowate powiększają się zwykle wtedy, kiedy ręka jest aktywna, natomiast zmniejszają się podczas spoczynku.
Lekarz, aby wykluczyć inne choroby (np. zapalenie stawów), prawdopodobnie zleci zdjęcie rentgenowskie ręki. Często po prostu nakłuje guzek za pomocą igły. W leczeniu wykorzystuje się różne sposoby. Można tylko obserwować guzek (czasami znika sam, bez leczenia). Zasadnicze znaczenie ma tutaj fakt, że torbiel galaretowata nie jest nowotworem złośliwym i nie zamienia się w niego nawet po dłuższym czasie. Można również próbować ograniczyć na pewien okres ruchy w stawach nadgarstka (np. zakładając specjalną szynę) - wykorzystuje się tutaj właściwość zmniejszania się i znikania torbieli w spoczynku.
Lekarze często nakłuwają torbiele galaretowate, odsysając ich zawartość za pomocą igły (zabieg nazywa się aspiracją), jednak w wielu przypadkach guz nawraca.
W końcu pozostaje chirurgiczny zabieg wycięcia torbieli - stosunkowo prosty i bezpieczny, choć jak każdy zabieg niepozbawiony ryzyka powikłań. Niestety, torbiele mogą tutaj również nawracać, ale znacznie rzadziej niż po aspiracji.

na podstawie opinii : lek med. Marcin Pustkowski

Nie wiemy w jakich okolicznościach [ czy po np. urazie związanym z wykonywaną pracą ] powstał ów ganglion. Etiologia tego schorzenia do końca nie została wyjaśniona. Raczej za samo zaopatrzenie pacjenta chirurgicznie, lekarz orzecznik ZUS nie przyzna Pana żonie świadczeń np. z tyt. jednorazowego odszkodowania, ale otrzyma za niezdolności do pracy świadczenia chorobowe.
Jeśli takie zmiany powstały na skutek urazu w związku z wypadkiem przy pracy, powinna być sporządzona dokumentacja powypadkowa. Po procedurze wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia i po zakończeniu leczenia spowodowanego wypadkiem przy pracy, można byłoby dochodzić świadczeń powypadkowych.
Jednak pod warunkiem, że było to spowodowane wypadkiem przy pracy.

pozdrawiam

#3 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2021 - 09:22

Witam.

Czy jeśli powstał mi ganglion na stopie tj pod palcem to czy moge się ubiegać o odszkodowanie ze zwykłego ubezpieczenia jakie płaci mi pracodawca czy musialabym mieć dodatkowe te grupowe ubezpieczenie. i jak się to zgłasza jak się o to ubiegać?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21709 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 styczeń 2021 - 10:07

A odszkodowanie za co?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2021 - 10:19

Witam.

Czy jeśli powstał mi ganglion na stopie tj pod palcem to czy moge się ubiegać o odszkodowanie ze zwykłego ubezpieczenia jakie płaci mi pracodawca czy musialabym mieć dodatkowe te grupowe ubezpieczenie. i jak się to zgłasza jak się o to ubiegać?

Nie wiem, jakie ubezpieczenie płaci Ci pracodawca, ale jego pytaj. Natomiast ubezpieczenie grupowe, jeśli płacisz, to musiałabyś zajrzeć do polisy i poczytać, jakie choroby obejmuje, gdyż są różne rodzaje ubezpieczeń. Jeśli jednak nie płacisz ubezpieczenia, to nawet jeśli ubezpieczysz się ( robi to pracodawca) już będąc w chorobie, to żaden ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania po fakcie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych