Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy

24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 listopad 2017 - 11:14

Po L4 zakwestionowanym prze orzecznika ZUS dostałam L4 na chore dziecko.
Od momentu gdy to L4 się skończy chcę wziąć zaległy urlop wypoczynkowy.
Nie pomyślcie forumowicze, że nie chce mi się pracować! Nie w tym rzecz.
Poprostu za dwa tygodnie mam termin operacji (związanej z cofniętym L4). Liczyłam się na nawracające zakrzepowe zapalenie żył i byłam na dość długim L4. Ostatnie zwolnienie wydane przez mojego lekarza miało na celu uchroniemie mnie przed nawrotem choroby tuż przed operacją co uniemożliwiło by przeprowadzenie operacji.
W ostatnim badaniu mam zalecenie zaprzestania brania leków rozrzefzajacych krew.
Pani orzecznik "olrwajac" całą dokumentację medyczną i wpis "ze względu na planowaną operację konieczne jest odstawienie heparyny" wydała opinię ustną, że skoro nie biorę leków to jestem zdrowa i mogę pracować (szpital opiekun medyczny dźwiganie pacjentów itp).

Moje pytanie jest takie. Czy pracodawca ma prawo odmówić mi w/w urlopu?
Czy lepszym rozwiązaniem jest wystąpienie z wnioskiem o urlop bezpłatny?

Pracodawca zawsze ma prawo odmówić udzielenia urlopu wypoczynkowego pracownikowi, jeśli to zdezorganizuje prace w zakładzie.Urlop bezpłatny można otrzymać tylko wtedy, jeśli ma się wykorzystany urlop wypoczynkowy.

#22 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 29 listopad 2017 - 21:04

Nieprawda

#23 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 29 listopad 2017 - 21:04

Urlop bezpłatny nie jest zależny od urlopu wypoczynkowego

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 10:53

Urlop bezpłatny nie jest zależny od urlopu wypoczynkowego

Nie jest zależny, to prawda, ale pokaż mi pracodawcę, który udzieli urlopu bezpłatnego, jeśli pracownik ma niewykorzystany urlop wypoczynkowy.

#25 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 810 postów

Napisano 07 luty 2021 - 20:25

Wiele zależy od tego w jakim zawodzie się pracuje. Jeśli chodzi o marynarzy, to niezbędne są również świadectwa morskie. Tutaj https://hms-assistan...a-morskie,23,pl można je wyrobić. Niewątpliwe warto dowiedzieć się więcej na ten temat, aby móc kompleksowo zadbać o zdrowie, bo jest to niezwykle ważne i to niezależnie od sytuacji. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych