Skocz do zawartości

Kurier

wróć do serwisu Księgowość 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ADAM

Guest_ADAM
  • Goście

Napisano 13 październik 2010 - 18:48

Temat trochę z innej beczki: chciałem was zapytać jakie znacie solidne i stosunkowo tanie (jeśli można to połączyć?) firmy kurierskie? Niedawno zmieniłem pracę i teraz do moich obowiązków będzie należało między innymi wysyłanie listów, paczek i przesyłek. Wcześniej czytałem już sporo opinii na necie ale wiele jest negatywnych i sprzecznych, dlatego liczę na was, że polecicie mi dobrą, rzetelną i solidną firmę kurierską. Zależy mi na tym, żeby firma obsługiwała głównie Polskę za granicę raczej nie będę wysyłać. Jeśli znacie takie firmy piszcie.

#2 Guest_Paweł33

Guest_Paweł33
  • Goście

Napisano 14 październik 2010 - 20:07

Jak chcesz tanio paczki wysyłać - a będziesz wysyłał regularnie i kilka miesięcznie polecam skorzystać z usług brokera usług kurierskich. Taki broker "pośredniczy" w wysyłce paczek. Polega to na tym iż "zbiera" paczki od osób prywatnych i firm, dzięki temu miesięcznie wysyłają ok 10000 paczek. Taka ilość pozwala negocjować z kurierami - usp , dhl itd bardzo niskie stawki, nieosiągalne dla osoby prywantej lub firmy. W wziązku z czym tego typu "pośrednictwo" jest wyjątkowo opłacalne. Na takiej zasadzie działa dwiepaczki.pl - które osobiście mogę polecić.

#3 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 18 październik 2010 - 17:54

Także polecam firmę dwiepaczki. Jest taniej niż pocztą a do tego bezpieczniej.

#4 Guest_Aleksy

Guest_Aleksy
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 13:31

w temacie : Akurat dzisiaj jest ostatni dzień konkursu, gdzie można wygrać 100 darmowych przesyłekkurierskich.Więcej informacji znajdziecie tuwww.ekomercyjnie.pl/konkurs-ekomercyjnie-i-dwiepaczki-pl-dodatkowe-3-dni-na-zgloszenia/

#5 Guest_mel

Guest_mel
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2011 - 14:51

Patrzcie jak to jest:żeby zrobic reklamę pisze taki ADAM zapytanie a później jako ~Paweł33,~Kamil poleca swoją firmęTymczasem to jedna i ta sama osoba która nawet z nas "wała" chce zrobić

#6 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 06 październik 2016 - 12:43

Cóż, Adam zapytał, zainteresowani odpowiadają, po to chyba jest to forum. Jeśli zaś chodzi o rzetelną i sprawdzoną firmę kurierską, która nie gubi, nie niszczy i nie zostawia paczek gdzie popadnie, to mogę polecić usługi Globkuriera. Mają konkurencyjne ceny, które możecie sobie sprawdzić tutaj: https://www.globkurier.pl/cennik.html Ponadto współpracują z najbardziej znanymi firmami takimi jak: DHL, FedEx, InPost czy DPD, dzięki czemu oferują swoim klientom najwyższą jakość usług, która dotyczy zarówno przesyłek krajowych, jak i zagranicznych.

#7 Mirek24

Mirek24

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 07 październik 2016 - 09:52

Temat trochę z innej beczki: chciałem was zapytać jakie znacie solidne i stosunkowo tanie (jeśli można to połączyć?) firmy kurierskie? Niedawno zmieniłem pracę i teraz do moich obowiązków będzie należało między innymi wysyłanie listów, paczek i przesyłek. Wcześniej czytałem już sporo opinii na necie ale wiele jest negatywnych i sprzecznych, dlatego liczę na was, że polecicie mi dobrą, rzetelną i solidną firmę kurierską. Zależy mi na tym, żeby firma obsługiwała głównie Polskę za granicę raczej nie będę wysyłać. Jeśli znacie takie firmy piszcie.

Nie polecam poczty polskiej, paczki ida dlugo i czesto sa uszkodzone + po prostu drogie. Najlepsze sa np DPD, DHL lub UPC, bo sa zazwyczaj szybkie i maja podobne ceny. Pozdrawiam:)

#8 viper3

viper3

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 08 październik 2016 - 22:15

Ze znanych firm kurierskich: DHL jest w porządku, natomiast z InPost i FedEx (Polska) radzę uważać- opóźnienia w dostarczaniu przesyłek, niektóre docierają w opłakanym stanie.

#9 provvincja

provvincja

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 15 październik 2016 - 11:04

Ja polecam firmę kurierską Riders, tutaj ich strona http://riders.com.pl, gdzie znajdziecie cennik i ofertę promocji. Z moich doświadczeń wynika, że są solidni, odpowiedzialni, terminowi, kurierów muszę też pochwalić za kulturę osobistą, to bardzo ważne zwłaszcza dla naszych Klientów :)

#10 Kaldrus

Kaldrus

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 08:05

DPD mają fajną opcje że ci jeszcze folą bombelkową owijają a jak nie to weź tu http://www.kalena.pl...-babelkowa.html i sobie kup i zawsze owijaj wysyłke wtedy nic się z nią nie stanie

#11 sara91

sara91

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 09 listopad 2016 - 16:34

Bez sensu przywiązywać się do jednej firmy kurierskiej, chyba, że wysyłasz regularnie i zaproponują Ci dobrą zniżkę. Zazwyczaj znacznie bardziej opłaca się korzystanie z platform do wysyłki paczek, które oferują korzystniejsze ceny u dostawców niż zwykłemu klientowi (pośrednicząc w wysyłce zbierają wiele zamówień, więc za Ciebie negocjują najlepsze ceny). Zazwyczaj korzystam z platformy http://www.epaka.pl - wpisuję rozmiar  i wagę przesyłki. Portal oblicza cenę u najważniejszych firm kurierskich, a ja wybieram najniższą. Wysyłają też za granicę, ale wtedy adres nadania musi być w Polsce. Dostarczają też własne opakowania do przesyłek za darmo.

#12 AntoniGie

AntoniGie

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 22:50

A ja właśnie cenie sobie współpracę z tylko jednym kurierem, bo jako firma zawsze są jakieś zasady. Kiedyś z siódemki nigdy ale to nigdy nie spóźniali sie mniej niż 3-4 godziny do mnie. Odkąd przejął ich jakiś gigant to już jest lepiej, ale jak ktoś ma ode mnie paczke dostać to lepiej żeby miał ją na czas i żebym ja się z matołkiem nie użerał. A do tego obniżenie kosztów brokerem i już, przepis na sukces to minimalna ilość kombinowania.

#13 kornelia25

kornelia25

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 listopad 2016 - 12:47

Solidne znam DHL, ale nie są najtańsi, bo są solidni :D

#14 carlosss

carlosss

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 13:44

Tam ktoś pisał o opóźnieniach inpostu - szczerze mówiąc NIGDY ani jednego razu nie miałem opóźnionej ani jako sprzedawca ani klient i jesli chodzi o informacje o miejscu pobytu przesyłki w danym momencie to właśnie najbardziej rzetelni są. 

A do tego obniżenie kosztów brokerem i już, przepis na sukces to minimalna ilość kombinowania.

Jakim brokerem, co masz na myśli?

#15 AntoniGie

AntoniGie

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 15:45

Np sendego.pl jest taką usługą brokerską, sam z tego korzystam i to wygląda tak, że wpłacasz pieniążka do wirtualnego portfela, wybierasz którą paczkę chcesz zamowić, przyjeżdza do CIebie kurier, odbiera to i kuniec historii. Wybierasz między dhlem a inpostem u nich. I oba cenniki są tańsze niż na stronkach bezpośrednio u przewoźników.

#16 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 wrzesień 2017 - 12:06

Ja tak samo jak Patka79 korzystam z usług porównywarki GlobKurier. Najczęściej wybieram FedEx (https://www.globkuri...iera-fedex.html) zarówno jak wysyłam i jak zamawiam paczki. Zawsze kurier dzwoni rano i pyta, o której będę w domu/pracy żeby dostarczyć paczkę. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązanie :) 

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#17 paulanka

paulanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 13:53

DHL- najbardziej solidna firma jaką znam :) jeśli chodzi o cenę, przy pojedynczych paczkach może się wydawać wysoka, ale po podpisaniu umowy ceny wysyłki są zbliżone do konkurencyjnych firm. Paczki zawsze na czas.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych