Skocz do zawartości

Wezwanie do sądu w charakterze świadka

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-asia_b

Guest_-praw-asia_b
  • Goście

Napisano 10 maj 2008 - 09:58

Bardzo dziękuję za podpowiedz. Koleżanka wezwała mnie na świadka bez mojego przyzwolenia. Czyli tak czy inaczej wezwanie muszę odebrać i stawić się w sądzie choćby po to aby pokazać zwolnienie.

#2 Guest_-praw-wiewiorka

Guest_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 10 maj 2008 - 20:31

Jest jeszcze taka mozliwosc zwalniajaca osobe ze stawienia sie w sadzie, ktora przebywa na zwolnieniu lekarskim :
ale zwolnienie lekarskie musi byc potwierdzone przez lekarza sądowego w przeciwnym razie nałoży na Pania karę. ;-)

#3 Guest_-praw-wiewiorka

Guest_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 10 maj 2008 - 20:23

Skoro kolezanka wezwala na swiadka za przyzwoleniem to oczywiste, ze kto dostał wezwanie do sądu, musi się na nie stawić. Niestawiając się na wezwanie sądu, sąd wymierzy grzywnę
W przypadku, gdy nie wyrazala Pani na to zgody - to w tym wypadku mozna odowic skladania zeznan tz. skorzystac z takiego prawa ale na rozprawe trzeba sie zglosic .
Takie wg.mnie jest zdanie

#4 Guest_-praw-asia_b

Guest_-praw-asia_b
  • Goście

Napisano 10 maj 2008 - 09:58

Koleżanka z pracy wezwała mnie na świadka w procesie który wytoczyła pracodawcy. Nie jestem już pracownikiem tej firmy, moja umowa wygasła 30.04.08 i nie została ze mną przedłużona. Wezwanie sąd wysłał na adres zakładu pracy 16.04.08, sprawa ma odbyć się 28.05.08. Dowiedziałam się o wezwaniu na świadka gdy odbierałam świadectwo pracy tzn. 09.05.08, ale wezwania nie przyjęłam. Chciałabym dodać, że jestem na zwolnieniu lekarskim nieprzerwanie od 13.02.08 i będę również w dniu w którym ma się odbyć sprawa. Moje pytanie to, czy muszę odebrać wezwanie z firmy w której już nie pracuje, czy muszę stawić się na rozprawie będąc na zwolnieniu (chory może chodzić) i na koniec czy sąd w takim przypadku może mnie ukarać za niestawiennictwo (nie wiem czy sąd otrzyma informację o tym, że nie jestem już w tej firmie zatrudniona i że jestem na zwolnieniu). Nie wiem co mam zrobić !

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 23:27

Jest jeszcze taka mozliwosc zwalniajaca osobe ze stawienia sie w sadzie, ktora przebywa na zwolnieniu lekarskim :
ale zwolnienie lekarskie musi byc potwierdzone przez lekarza sądowego w przeciwnym razie nałoży na Pania karę. ;-)

A jeżeli wezwanie odebrał za pokwitowaniem pracodawca a nie osoba, która powinna to wezwanie otrzymać?
A co jeżeli osoba nie może się poruszać będąc na zwolnieniu lekarskim?

#6 Guest_B-mol

Guest_B-mol
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 11:44

Jeżeli pismo przychodzi do pracodawcy a pracownik już nie pracuje wówczas
pracodawcy niewolno odbierać takiego pisma. Jeżeli stan zdrowia osoby która otrzymała wezwanie jest naprawdę taki ciężki ze nie może ona poruszać się
o własnych siłach wówczas należy wysłać lekarskie zaświadczenie o stanie
zdrowia a sąd może to sprawdzić przez lekarza sądowego. W przypadku pobytu
w szpitalu wystarczy pokazać wezwanie lekarzowi prowadzącemu a ten powinien
zgłosić to w administracji szpitala która wysyła do sądu informację
o pobycie danej osoby na oddziale szpitalnym.

#7 Guest_wnuczka

Guest_wnuczka
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2012 - 09:30

Moja babcia przebywała u córki. Córka ta pobierała jej rentę z banku bez żadnego upoważnienia ( i wszystko szło na jej pijaństwo, babcia mało jadła a nawet leków jej nie kupowali). Bank wypłacał jej po znajomości. Druga córka delikatnie się zdenerwowała i powiadomiła bank o całym zdarzeniu oraz nakazała zwrot całek kwoty. Bank doręczył pieniądze osobiści dla babci ( wszystkie które jej córka pobierała). Obecnie babcia dostała wezwanie, (którego jeszcze nie odebrała podejżewamy że z sądu)i domyślamy się że jej ta pierwsza córka podała na sprawę, że za pieniądze które brała musiała babcię utrzymywać. Czy babcia będzie musiała oddać jej te pieniądze?

#8 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 21:28

Pracodawca z firmy w której już nie pracuje wezwał mnie na świadka w jego sprawie ,odebrał za mnie w firmie pismo z sądu i przekazał drogą mailowa do mnie.Czy muszę stawić się do sądu skoro nic nie podpisywałam?

#9 Guest_monia

Guest_monia
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 23:29

Pracodawca z firmy w której już nie pracuje wezwał mnie na świadka w jego sprawie ,odebrał za mnie w firmie pismo z sądu i przekazał drogą mailowa do mnie.Czy muszę stawić się do sądu skoro nic nie podpisywałam?

pisma z sądu można nawet nie odbierać wtedy wraca a i tak trzeba sie wstawic w przeciwnym razie może zostać nałożona kara grzywny lub darmowa podwózka do sądu radiowozem 

#10 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano dziś, 07:53

Postałem wezwanie do sądu pracy jako świadek za pośrednictwem pracodawcy ( były pracownik pozwał mojego pracodawcę), rzecz w tym iż nie było mnie wtedy w pracy ponieważ przebywam na dłuższym zwolnieniu lekarskim, nawet nie widziałem tego wezwania,sprawa wygląda tak iż do końca roku mam umowę której nie będę przedłużał ponieważ mój stan zdrowia w chwili obecnej nie pozwala mi na podjęcie pracy ( w dalszym ciągu będę przebywał na zwolnieniu lekarskim) więc nie pojawię się w pracy. 

Czy wezwanie do sądu jest skuteczne? czy muszę stawić się na rozprawę choć nie będę już pracownikiem tej firmy?

#11 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14957 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano dziś, 07:59

Oczywiście, jeśli masz w wezwaniu napisane "stawiennictwo obowiązkowe".

To bez znaczenia, że wtedy nie będziesz już pracownikiem, ale byłeś w czasie, którego sprawa dotyczy.

#12 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano dziś, 13:30

Oczywiście, jeśli masz w wezwaniu napisane "stawiennictwo obowiązkowe".

To bez znaczenia, że wtedy nie będziesz już pracownikiem, ale byłeś w czasie, którego sprawa dotyczy.

nawet jeśli zakład pracy nie przekaże mi tego wezwania?

#13 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14957 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano dziś, 13:36

A to skąd masz wiedzę? już ją masz więc nie kombinuj

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych