Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak otworzyć sklep spożywczy

wróć do serwisu Moja Firma 155 odpowiedzi w tym temacie

#141 Guest_roberrtto

Guest_roberrtto
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2017 - 14:02

Na pewno przyda się też dobra firma do odbioru odpadów żywnościowych, które muszą iść do utylizacji, u nas odbiera je Nowista (mają oczywiście wszystkie potrzebne zezwolenia), dobrze nam się z nimi współpracuje, korzystamy z ich usług od lat. Zapewniają też odpowiednie pojemniki do gromadzenia odpadów.

#142 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 378 postów

Napisano 02 czerwiec 2017 - 21:27

W każdym sklepie bardzo ważne są kody kreskowe itd, tutaj 

http://jantar.pl/bra...rmotransferowe/sobie możecie więcej na ten temat poczytać, dużo przydatnych inf znajdziecie. 

#143 wera_

wera_

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 14:00

Jak już otworzysz sklep, pamiętaj o tym, by zaoptrzyć go w dobry czytnik kodów kreskowych. Najlepszy jest skaner kodów qr marki Posiflex. Gdyby ktoś był zainteresowany to zostawiam linka: http://www.posiflex....skowych,49.html

#144 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 378 postów

Napisano 04 październik 2017 - 16:23

Zakładając sklepy warto projektowanie sklepów powierzyć komuś, kto się na tym zna. Ja ostatnio czytałam artykuł o tym na jakiej podstawie konsumenci wybierają sklepu. No i okazuje się, że nie liczy się tylko asoryment ale to czy sklep jest jasny czy mały i ciasny. Wiele takich właśnie projektowych rzeczy ma znaczenie.

#145 Guest_Gordon

Guest_Gordon
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 15:58

Co kosztuje przy założeniu sklepu? Jego wyposażenie (i nie mówię o półkach sklepowych). Drukarka fiskalna, skaner, wagi (systemowa przy mięsie, kontrolna przy kasie), komputer kasowy/zapleczowy, boks kasowy i inne. Jeszcze dwa lata temu jechałem na kasie ale nie wyrabiałem z towarami, rozliczaniem stanów i pilnowaniem kasjerki. W końcu dałem się namówić na drukarkę - kosztuje kilka stówek więcej niż kasa (no i koszt programu) ale przestałem marnować czas na żmudną papierkową robotę - łatwiej wszystko pilnować, pracowników i dostawców - właśnie otwieram drugi, większy sklep.Co do programu - wybierajcie starannie, czasmi mniej znane firmy więcej oferują niż ci bardziej znani. Słowem, nie płaćcie za markę.

Bardziej potrzebne są moim zdaniem urządzenia chłodnicze... Jakieś lady itp. My poszliśmy w jakość i postawilismy na firmę Bolarus

#146 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 380 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 18:10

To nic trudnego. Zacznij od założenia działalności w urzędzie, potem załatw wszystkie sprawy papierkowe, księgowość, lokal i towar. Nie jest to, aż takie trudne, jak może się wydawać. A jeśli chodzi o księgowość to mogę polecić przede wszystkim księgowość online. Na początek jest świetna, bo może nas nauczyć wszystkiego. Skorzystaj z https://wfirma.plbo mają świetną ofertę.

#147 Guest_Maro

Guest_Maro
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 11:28

Ja otwierasz sklep to zastanów się nad dobrymi ladami chłodniczymi. Ja mam teraz lady chłodnicze od Bolarusa, wiec jestem zadowolony.

#148 Guest_Grażynka7458

Guest_Grażynka7458
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2018 - 12:37

Ja otwierasz sklep to zastanów się nad dobrymi ladami chłodniczymi. Ja mam teraz lady chłodnicze od Bolarusa, wiec jestem zadowolony.

mają witryny, lodówki, witryny cukiernicze itd.

Mam parę ich rzeczy w swoim sklepie

i też mogę ich polecić

#149 Guest_Milenkakka

Guest_Milenkakka
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2018 - 14:16

Ja otwierałam swój pierwszy sklep to miałam problem z wyborem lad i ktoś ze znajomych polecił mi lady od firmy Bolarus. Lady są dobrze wykonane, z dobrego materiału itd.

#150 Guest_gośććć

Guest_gośććć
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:31

Na pewno przyda się też dobra firma do odbioru odpadów żywnościowych, które muszą iść do utylizacji, u nas odbiera je Nowista (mają oczywiście wszystkie potrzebne zezwolenia), dobrze nam się z nimi współpracuje, korzystamy z ich usług od lat. Zapewniają też odpowiednie pojemniki do gromadzenia odpadów.

Sprawdz lady chłodnicze Bolarusa i ich witryny, widze że nie tylko ja je mam.

#151 Gustav2

Gustav2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 190 postów

Napisano 02 październik 2018 - 21:48

Prowadzenie sklepu spożywczego to bardzo duża odpowiedzialność. W końcu to my będziemy odpowiadać tam za jakość i świeżość produktów, a tym samym zdrowie naszych klientów. Na początek, warto zaznajomić się z podstawowymi zasadami dotyczącymi bezpiecznego przechowywania żywności. Można je znaleźć m.in. na http://abcporady.pl/...pie-spozywczym/ ale to tylko część przepisów, które powinien znać każdy, kto zamierza zajmować się tym biznesem.

#152 RobertiPatrycja

RobertiPatrycja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 24 październik 2018 - 11:04

Regały półkowe i paletowe mamy zamawiane od Mag Complex już od jakiegoś czasu i wszystko jest okej. Wysoka jakość stali, porządnie zrobione łączenia, nic się nie niszczy nie wykrzywia, oby tak przez kolejne lata to wyglądało.

#153 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 29 październik 2018 - 08:42

Czyli korzystając z franczyzy jest taniej?

#154 Guest_maciejbilons

Guest_maciejbilons
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:50

Taniej, ale często mniej swobodnie bo musisz spełniać wymogi swojej spółki matki. Ja otworzyłem niezależny biznes mięsny gdzie zatrudniłem kilku specjalistów i kazałem im zamówić najlepszy sprzęt jaki potrzebują do pracy. Wskazali na producenta Masmet skąd ściągnęliśmy masownice próżniowe, drzwi chłodnicze, kolejkę rurową i kilka innych rzeczy. Firma działa prężnie i mamy wysoką sprzedaż. 

#155 jo.ann

jo.ann

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 11:13

Otwirajac sklep spożywczy wiele zależy od jego wielkości i asortymentu. Ale w dzisiejszych czasach wszystk ojest już zkomputeryzowane. Tak jak wspomniano wcześniej napewno przyda się czytnik kodów kreskowych. Są one wszędzie no i ułatwiają prace szczególnie przy inwentaryzacji . Jeśli nie znasz się na tym to poczytaj o róznych rodzajach kodów i czytników albo skorzystaj z pomocy profesjonalistów w sklepie https://sklep.hdwr.pl/

#156 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 18 marzec 2020 - 17:05

Ja również od niedawna posiadam niewielki sklep spożywczy. Wyposażenie sklepu zamówiłam od firmy www.iglootechnika.pl. Mają bardzo szeroką ofertę, atrakcyjne ceny oraz pomocną obsługę klienta.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych