Skocz do zawartości

Ustalenie ojcostwa i alimenty na nieślubne dziecko

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-mecenas47

Guest_-praw-mecenas47
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2008 - 19:55

Tak - może Pani występować jako pełnomocnik w imieniu córki. Czas oczekiwania na pierwszą rozprawę jak i sam przebieg rozprawy nie da się z góry ustalić.

#2 Guest_-praw-mecenas47

Guest_-praw-mecenas47
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2008 - 19:55

Moja córka jest w ciąży.Jej chłopak zostawił ją.Córka jest na naszym utrzymaniu, ponieważ nie ma prawa do zasiłku dla bezrobotnych.Ojciec dziecka to człowiek nieodpowiedzialny z problemem alkoholowym. Chcemy sądownie ustalić ojcostwo i żądać alimentów na dziecko. Zależy nam żeby dziecko nie miało nazwiska ojca. Ponieważ nie stać nas na adwokata, to czy ja mogę występować jako pełnomocnik mojej córki, i czy będę wtedy brała czynny udział w rozprawie. Jak długo czeka się na pierwszą rozprawę i ile czasu może trwać takie postępowanie. W jaki sposób pobierany jest od dziecka materiał do badań na ustalenie ojcostwa

#3 Guest_-praw-sara28

Guest_-praw-sara28
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 17:20

CYTAT(mecenas47)Moja córka jest w ciąży.Jej chłopak zostawił ją.Córka jest na naszym utrzymaniu, ponieważ nie ma prawa do zasiłku dla bezrobotnych.Ojciec dziecka to człowiek nieodpowiedzialny z problemem alkoholowym. Chcemy sądownie ustalić ojcostwo i żądać alimentów na dziecko. Zależy nam żeby dziecko nie miało nazwiska ojca. Ponieważ nie stać nas na adwokata, to czy ja mogę występować jako pełnomocnik mojej córki, i czy będę wtedy brała czynny udział w rozprawie. Jak długo czeka się na pierwszą rozprawę i ile czasu może trwać takie postępowanie. W jaki sposób pobierany jest od dziecka materiał do badań na ustalenie ojcostwa

Proszę zajrzeć na strone http://genmed.pl. Tam jest wszystko wyjaśnione jak się robi takie badania.

#4 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 543 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 22:21

Tutaj https://zdrowegeny.p...alenie-ojcostwa można prywatnie wykonać badania DNA . Jeśli się nie ma 100% pewności, kto jest ojcem, to żeby nie narażać się na koszty i na stres, to lepiej takie badanie wykonać przed złożeniem pozwu. Być może na tej podstawie też uda nam się przekonać ojca dziecka, aby dokonał uznania i nie przedłużał postępowania o kolejne badania DNA.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy