Skocz do zawartości

Podział majątku po rozwodzie

60 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 04 listopad 2007 - 11:04

Takie zobowiązanie w trakcie postępowania rozwodowego nie ma żadnej mocy prawnej. Niezbędne jest przeprowadzenie postępowania o podział majątku wspólnego.

#22 Guest_-praw-elvika

Guest_-praw-elvika
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2007 - 14:42

Mam pytanie, a co jeśli spór jest nie o mieszkanie własnościowe, tylko o prawo najmu mieszkania komunalnego? Jak wyliczyć jego wartość? (poproszę najlepiej na przykładzie)?

#23 Guest_mariusz76

Guest_mariusz76
  • Goście

Napisano 21 marzec 2013 - 13:16

Moja była żona zada polowy mieszkania które mój ojciec wykupił i praw lokatorskie przekształcone we własność przekazał na mnie,mieliśmy wrócić do polski i w zamian za opieke odpisał to mieszkanie,ojciec ma stwardnienie rozsiane,obecnie zajmuje się nim moja matka,która jest z nim po rozwodzie

#24 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2013 - 13:26

Ojciec spłacił dług i kredyt,ja zostałem przyjęty w poczet członków spółdzielni mieszkaniowej,u notariusza uwzględnilem była już żonę,ona teraz domaga się polowy tego mieszkania,nic tam dołożyła,nawet niemieszkalismy w tym mieszkaniu,to była niepisana umowa w zamian za opiekę i powrót do polski,gdyż ojciec ma stwardnienie rozsiane,i niejest w stanie sam funkcjonować,a ona zawsze pytała kiedy sprzedamy,kiedy ojciec umrze,chodziło jej tylko o kasę,co robić?,czy ona dostanie polowę tego mieszkania?,proszę o szczerą podpowiedzi co robić.

#25 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2013 - 01:31

Witam Państwa bardzo serdecznie!
Mam pytanie: w mojej sprawie rozwodowej sąd okręgowy,niestety,nie był niezawisły i bezstronny.Brat mojejex-małżonki-radca prawny kontaktował się wielokkrotnie z swoim kolegą sendzią,zasądzono mi wysokie alimenty.
Nie mam zaufania do Sądu Rejonowego w miejscu zamieszkania,uważam,że znowu dojdzie do manipulacji.
Co mogę zrobić?Czy mogę zarządać przeniesienia sprawy do innego sądu???
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz.
Robert

#26 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2013 - 01:34

przepraszam za "babola":sędzią ;-) oczywiście,sorry.

#27 Guest_Judytkaaa

Guest_Judytkaaa
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2014 - 18:10

Ciężka rozprawa, nawet bardzo , ale do wygrania oczywiście jak ma się dobrego adwokata. Ja miałam . Wynajęłam Pana Bedełka http://bedelek.pl/ . Pierwsza rozprawa i podział majątku sprawiedliwy :)

#28 anita90

anita90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 21 lipiec 2015 - 16:31

Bardzo ważne jest to, aby wynająć solidnego prawnika, bo jeśli zapomnimy o tym, a druga strona wręcz przeciwnie, to będziemy mieli duży problem. Do tego warto czytać to forum bądź chociażby http://podzialmajatku.info aby po prostu przygotować się dobrze do sprawy.

Koszty podziału majątku - może to kogoś interesuje.

#29 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2015 - 10:48

Mam pytanie czy dluga trwa sprawa o podzial majatku jesli brane pod uwage sa tylko rzeczy ruchome

#30 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2015 - 11:30

Mam pytanie czy dluga trwa sprawa o podzial majatku jesli brane pod uwage sa tylko rzeczy ruchome

Chodzi Ci o to jak długo czeka się na sprawę w sądzie, czy jak długo trwa sama rozprawa? Jeśli to pierwsze, to zależy od miasta i ile akurat spraw jest do rozpatrzenia w sądzie. Jeśli to drugie, to zależy na ile sprawa będzie złożona, nikt nie przewidzi czy potrwa jedną godzinę, czy dwie.

#31 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2015 - 06:33

Przepraszam zle to napisalam .Chce sie dowiedziec ile spraw mnie czeka jesli do podzialu sa tylko rzeczy ruchome

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2015 - 12:03

Przepraszam zle to napisalam .Chce sie dowiedziec ile spraw mnie czeka jesli do podzialu sa tylko rzeczy ruchome

Tego nie da się przewidzieć. Może być jedna sprawa, jeśli wszystko będzie jasne, a może być kilka, jeśli np. druga strona nie stawi się do sądu lub nie będzie zgadzała się z podziałem.

#33 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 11 luty 2016 - 01:33

Witam serdecznie forumowiczów.

Proszę o informację, czy na poniżej przestawionym przykładzie występuje zasada surogacji?

Przykład:

Małżonek posiadał majątek osobisty w postaci 2 samochodów marki X i Y zakupionych za gotówkę kilka lat przed ślubem (co nie ulega wątpliwości, że jest to jego majątek osobisty).

Po pół roku trwania związku małżeńskiego został zakupiony 3 samochód marki "A" za gotówkę 17 tyś.

Po 4 miesiącach od zakupu samochodu "A" został sprzedany samochód "X" za 6 tyś.

Po 1,5 roku małżeństwa został zaciągnięty kredyt na 3 lata na zakup samochodu marki "B" za 56 tyś.

Po 4 miesiącach od zakupu samochodu "B" został sprzedany samochód "Y" za 13 tyś.

Małżonek twierdzi, że ze sprzedaży aut X i Y przeniósł swój majątek osobisty na zakup samochodów A i B na zasadzie surogacji, nawet jeżeli sprzedał je później niż były zakupione samochody A i B oraz że sumę ze sprzedaży samochodu "Y" wpłacił na poczet kredytu zaciągniętego na samochód marki "B" co ulega mojej wątpliwości, że środki te zostały przeznaczone na inne cele.

Czy zasada surogacji zachodzi, gdy samochody wchodzące w skład majątku osobistego jednego z małżonków zostaną sprzedane później niż zakupione wcześniej samochody w trakcie trwania wspólności małżeńskiej?

Z góry dziękuję i będę wdzięczna za odpowiedź

#34 Guest_Judwiigi

Guest_Judwiigi
  • Goście

Napisano 01 marzec 2016 - 23:56

Przy podziale majątku ważne jest to by wynająć jak najlepszego adwokata, by wygrać jak najwięcej. Jeżeli chodzi o Wrocław, to jednym z lepszych mecenasów jest Marta Olejnik-Hejne, specjalizująca się w sprawach rodzinnych.

#35 Guest_magda90

Guest_magda90
  • Goście

Napisano 17 maj 2016 - 13:14

Pozytywnie mnie zaskoczyło, że nasz rozwód trwał bardzo krótko. Dużo słyszałam o milionach formalności, procedurach i długo ciągnących się sprawach, a u nas tak nie było. Krótka piłka i jestem znowu wolnym człowiekiem. Fakt, że nie mieliśmy dzieci, to dużo ułatwia. Co do prawnika to mieliśmy Piotra Chmielewskiego z kancelarii ze strony adwokat-rodzinny.com. Sympatyczny człowiek, konkretny, nie leje wody, tylko szybko zabrał się do działania.

#36 Guest_gerttt

Guest_gerttt
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2016 - 09:55

Jest taka kancelaria specjalizująca się w stricte sprawach rodzinnych na Al. Solidarności w Wawie -adwokat-rodzinny.com (ich strona). Ja miałam z nimi kontakt jak walczyłam o wyższe alimenty na dzieci. Udało się wynegocjować dobre pieniądze, a wiem, że wcale nie jest tak trudno mężczyznom się migać od płacenia.

#37 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 21:14

We Wrocławiu adwokat Wojciech Podgórski specjalizuje się w takich sprawach, więc uważam, że najlepiej do niego udać się po poradę. Każda sytuacja jest bowiem inna i trzeba ją wnikliwie przeanalizować. Jego kancelaria znajduje się na ul. Wierzbowej 15.

#38 Guest_heinn

Guest_heinn
  • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 14:38

Skontaktuj się z Pociejem, on ma dużą skuteczność przy takich sprawach. Pomógł mojej koleżance, a teraz ja korzystam z całej obsługi i wszystko idzie w dobrym kierunku. Rzetelne, uczciwe podejście, w jasny i zrozumiały sposób wszystko tłumaczy bez tego trudnego prawniczego żargonu który jest oczywisty tylko dla ludzi z branży. Telefon na komórkę mogę podać do niego podać ( 601 45 37 00).

#39 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 246 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 11:46

Jeśli masz jakieś wątpliwości w sprawie podziału majątku i nie jesteś pewny, ile Ci się należy, powinieneś udać się do kancelarii, która się w tym specjalizuje. Gdy ja byłam w podobnej sytuacji, udałem się do kancelarii GRZYBKOWSKI-GUZEK - Ci adwokaci pomogli mi w wywalczeniu tego, co mi się należy :-).

#40 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 21:20

Hej.

myślę, że warto skorzystać z pomocy profesjonalnego prawnika. osobiście polecam piotrbanczyk.pl :-)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych