Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy emerytury z USA są opodatkowane w Polsce

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198622 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 23:56

Czy emeryt wracający do Polski i otrzymujący emeryturę z USA, za którą płaci podatek w USA, musi rozliczyć się również w Polsce? Powrót do artykułu: Czy emerytury z USA są opodatkowane w Polsce

#2 Guest_LUCYNA
Guest_LUCYNA
  • Goście

Napisano 22 listopad 2009 - 23:56

dostaje emeryture w Polsce. W USA mam przepracowany okres 40 kwartalow potrzebnych do uzyskania emerytury.Otrzymalam pisemna odpowiedz , ze moja emerytura wynosi 500$.kiedy wezwano mnie dourzedu zapytano mnie >czy pobieram emeryture wPOLSCE oswiadczlam ,ze taki w tym momecie o malo nie zemdlalam,zabrano mnie 300$ czyli 60% iodpowiedziano mi,ze to jes umowa pomiedzy POLSKA ,aUSA podpisana w Marcu 2009riw tym momeccie uswiadomilam sobie , ze nas wszystkich POLAKOWoszukano ,raczej okradziono zupelnie bezpardonowo w >bjalych rekawiczkach.Najbardziej dziwi mnie to i nie tylko minie,ze nikt nie raczyl nas powjadomic dlaczego nam nasza krwawice zabieraja,aby wypracowac te emeryture pracowalam do lat 74, aby na stare lata niebyc dziadem. wszystkie informacje w internecie sa nie jasne nie pelnei bez uzasadnienia.informacje w gazecie sa zorowe,konsulatdoslownie nie wie nic,a przedstawiciel od spraw emerytalnych odsyla nas do POLSKI,a doPOLSKI nie mozna sie dodzwonic w internecie nie ma adresu.Oswjadczam,ze to jest 100% wieksza A F E R A niz HAZARDOWA.BARDZO duzo bym mjala pytran,ale zdaje sobie sprawePANSTWO kto byl sprawca autorem tego prawa,izaco nas tak ukarano ,a moze to jst jakies nieporozumienie.Prosimy aby KONSULAT wyjasnil ten problem,w NOWYM DZIENNIKU czekamy nat.Prosimy owyrozumialosc,bo my juz jestesmy za stare ,aby znac sie na komputerze iwszystkiego szukac z U S Z A N O W A N I E M. OKRAGIONO.

#3 Guest_emeryt 65

Guest_emeryt 65
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2009 - 12:04

emeryt 65.pobieram emeryturę w kraju(podatek odprowadza ZUS)-wiek ponad 65 lat.dorabiam za granicą--na cyprze.czy muszę opłacać podatek w kraju?umowa o podwójnym opodatkowaniu POLSKA-CYPR?

#4 Guest_Ruda

Guest_Ruda
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2009 - 14:33

Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Cyprem przewiduje zwolnienie dochodów tam uzyskanych z opodatkowania w Polsce. Znaczy to, że musi Pan rozliczyć dochody i polskie /emerytura/ i cypryjskie w kraju, ale dochody cypryjskie będą potrzebne tylko do wyliczenia stopy procentowej z dochodów polskich - od nich nie zapłaci Pan podatku.

#5 Guest_emeryt 65

Guest_emeryt 65
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2009 - 16:48

DZIĘKI

#6 Guest_marian andrzejewski

Guest_marian andrzejewski
  • Goście

Napisano 09 luty 2010 - 21:05

moim zdaniem powinnismy walczyć o to zeby wyżucić z rządu polskiego wszystkich tych którzy majaczą o podatkach od emerytów. Oni będą nadawać temat żebyśmy się o nasze grosze targowali. Myśą... a może sie udać. Jeżeli chcą podatek to niech stworzą miejsca pracy dla polaków w polsce. Obywatel polski który musiał opuscić ojczyznę nie może być zaliczany do prawa dzielenia sie pieniędzmi zarobionymi na przykrym wygnaniu.Bez rodziny bez języka musiał przeżywac koszmar w swoim zyciu i jeszcze na koniec rząd chce od niego co miesiąc zapłaty za swoje nieudolne rządy. To własnie ten rząd powinien jeszcz dopłacac temu wgnańcowi za jego ukrzyżowane życie. To co polski rząd chce jest wielką bezczelnością w stosunku do biednych i spracowanych emerytów.Oni będą ciągle na ten temat tworzyć rożne sugestie w nanadawaniu tematu. Waczmy o likwidację takigo rządu, prośmy o to urzędy swiatowe ,ambasay religie zwracajmy sie do wszystich organizacji. Piszcie po angielsku,opiszcie bardzo kródko swoje krzywdy.Prosćie o pomoc. Napiszcie jak rząd polski rząda od was części emerytury (pod nazwą "dochód") a zarobionej i wypracowanej w całkiem innym kraju.

#7 Guest_e

Guest_e
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2010 - 15:06

Pracując za granicą,(pełnoprawny emeryt 65) jak rozliczać zaliczkę ac.podatku z dochodów zagranicznych uzyskanych na Cyprze?

#8 Guest_emeryt 65

Guest_emeryt 65
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2010 - 15:16

Kiedy i jak odprowadzać zaliczkę ac.podatku za dochody z pracy na Cyprze,jestem pełnoprawnym emerytem 65 lat.

#9 Guest_Zulka

Guest_Zulka
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2010 - 17:58

W ciągu roku podatkowego nie ma obowiązku odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od dochodów cypryjskich, gdyż są one zwolnione z opodatkowania w Polsce.W rozliczeniu rocznym emerytury polskiej i dochodów cypryjskich, może wyjść dopłata do podatku - w zalezności jak wysokie są dochody cypryjskie /gdyż wchodzą one do stopy procentowej podatku od emerytury.

#10 Guest_emeryt 65

Guest_emeryt 65
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2010 - 18:35

dzięki.

#11 Guest_emeryt 65

Guest_emeryt 65
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2010 - 18:42

Dzięki.

#12 Guest_Janina przyszla emerytka

Guest_Janina przyszla emerytka
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 10:45

Czy poto pracowalam w Polsce i w Usa, zeby terazprzeliczano na nizsze i tak juz bardzo niskie emerytury.Czy nie lepiej zmienic nieprzemyslany ikrzywdzacy przepis, nim emeryt bedzie prosil o pomoc miasto.Co dla USA powinno byc korzystniejsze,300 ,400$ emerytury polskiej i nie obnizac drastycznie amerykanskiej (bardzo krzywdzacadecyzja)!!!!!!Czy za 45lat pracy a nawet 40lat1000$ lacznej emerytury to W usa duzo. Prosze mnie poinformowac,czy za te pieniadze w USA zyje sieemerytom doobrze?????!!!!! ,a lekarz, lekarstwa?Duzo osob mysli, ze emeryt -emigrant , w Usa ma wypasione zycie i nic tylko wyjazdy, wycieczki,Floryda....tacy tez sa, ale nie za 500$ z USA i 300$ polskiej.Czy ktos podpisujac taka umowe pomyslalze polska emerytura pomaga ameryce ( emeryt nie musiprosic o pomoc),a ma troszke wiecej. POLACY sa pracowici i maja poczucie godnosci, ale nie znosza gdy im sie zabiera starczy grosz?$? ciezko wypracowany. Przeciez czlowiek dla Ameryki tak wiele znaczy,dajcie wiec pozyc emerytom w swiadomosci ,ze sa BOGACI i nie potrzebuja zebrac od panstwa.Ale najsmiesniejsze jest to,ze bogata Ameryka zabiera (pomniejszajac emerytury), a POLSKA -ZUs nie.Moze obliczmy to minimum i pozniej odbierac... pomniejszac. Ja jednak wierze,ze to bedzie jeszczeraz przeanalizowane,przemyslane...przeciezDOBRO CZLOWIEKA,Ale I SPRAWIEDLIWOSC to hasla w USA bardzo cenione.

#13 Guest_EMERYT 65

Guest_EMERYT 65
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2010 - 16:19

PRACUJAC JAKO MARYNARZ PRZEZ F-ME CYPRYJSKA ZA ROK 2010 CHCIALBYM ROZLICZYC SIE Z PODATKU ,(POBIERAM EMERYTURE W POLSCE),OBLICZAM % ITD,JASNE,ALE JAK WYPELNIC PIT ZG - PODATEK ZAPLACONY ZA GRANICA NIC NIE MA W KONTRAKCIE?

#14 Guest_EMERYT 65

Guest_EMERYT 65
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2011 - 11:41

Jest ok,doszedłem do pełnego kontraktu w firmie pośredniczącej,zrobiłem ksero spoko.

#15 Guest_wyssany

Guest_wyssany
  • Goście

Napisano 18 październik 2020 - 17:32

Albo jestem matol albo pisal to ktos matolowaty , nie moge zrozumiec jezyka polskiego / dokladnie tego co pisane jest grubym drukiem /

#16 Guest_wyssany

Guest_wyssany
  • Goście

Napisano 18 październik 2020 - 17:32

Albo jestem matol albo pisal to ktos matolowaty , nie moge zrozumiec jezyka polskiego / dokladnie tego co pisane jest grubym drukiem /

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych