Skocz do zawartości

odwołanie od decyzji sądu apelacyjnego w sprawie o rozwód

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-bbea6807

Guest_-praw-bbea6807
  • Goście

Napisano 02 luty 2009 - 17:40

Wyrok Sadu Apelacyjnego jest prawomocny w chwili jego ogłoszenia czyli na sprawie od reki.Niestety nie moze sie pani od niego odwołac co nie zamyka pani drogi do zmiany posanowienia Sadu Apelacyjnego w przedmiocie wysokości ewentualnych alimentów jednak dopiero jak sie nie myle po 6 miesiącach lub po roku ale tylko wówczas jesli pani sytuacja materialna sie zmieni lub nastąpią inne okoliczności aby zmienic wysokośc alimentów.Składa pani wniosek o zmianę decyzji Sadu Apelacyjnego do Sadu Rejonowego wydział rodzinny w rejonie zamieszkania dziecka. Co do tego ze pani mąz był winny rozpadu małżeństwa nie dyskwalifikuje go jako ojca a Sad zapewne ma to na uwadze jak równiez dobro dziecka ,jego zrzycie z rodzicem ,warunki mieszkaniowo-bytowe jak równiez rozwój intelektualny i psychofizyczny dziecka.Czy Sad wydał wyrok sprawiedliwy?Dla jednego z rodzica bedzie krzywdzący dla drugiego sprawiedliwy a zawsze tracą na tym dzieci ,prosze o tym pomyslec i miec dobry kontakt z dzieciem byc moze kiedys samo bedzie chciało zamieszkac z panią.A co do alimentów to musi pani płacic ,nawet jak Sad kiedys je obniży to obowiązek alimentacyjny nie wygasa ,moze byc to np.100zł A swoja droga nie lepiej porozmawiac z Ex powiedziec ze nie ma sie pracy i ze nie może pani płacic alimentów w takiej wysokości??? Chyba tez jest człowiekiem i zrozumie. Choć z drugiej strony jesli to na Pani wniosek rozwiązano małżeńtwo z jego winy...nie liczyłbym na dobrodusznośc z jego strony. Powodzenia

#2 Guest_-praw-joanna33

Guest_-praw-joanna33
  • Goście

Napisano 02 luty 2009 - 18:35

Niech sie Pani odwola do Boga, bo juz nic Pani nie pozostalo.

Joanna

#3 Guest_-praw-bbea6807

Guest_-praw-bbea6807
  • Goście

Napisano 02 luty 2009 - 17:40

Po długim procesie o rozwód we wrześniu zapadl wyrok o rozwodzie z orzeczeniem o winie po stronie małżonka, przyznajacy mi opiekę nad dzieckiem, alimenty na mnie i córkę od eksmęża. Niestety, odwołał sie on od tej decyzji, a sąd apelacyjny odebrał mi opiekę nad córką, wszystkie świadczenia alimentacyjne, obłożył mnie obowiązkiem alimentacyjnym na dziecko, mimo iż ze względu na rozwod utraciłam pracę, i ocecnie nie posiadam żadnego dochodu ani majątku osobistego. Sytuacja finansowa byłego męża jest natomiast zanakomita, biorac pod uwagę jego 4-y lokale usługowe, w których prowadzi z powodzeniem działalność na własny rachunek. Pytanie moje brzmi: gdzie moge się odwołać od decyzji sądu apelacyjnego i w jakim zakresie mam realne szanse na zmianę postanowień rozwodowych, w tym alimentacyjnych. Jakim prawem sąd obarcza mnie skutkami rozwodu gdy jego wina została dowiedziona mężowi?

#4 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2011 - 21:39

Dajcie sobie kobietki na wstrzymanie prawo w tym kraju nie istnieje dla kobiet .Pan może: bić, zdradzać , poniżać nie dawać forsy na rodzinę, gwałcić , sadu to nie obchodzi a nie daj Boże jeśli bodaj raz stawiłyście opór czy wezwałyście na pomoc policję.ONI SĄ GÓRĄ! Wygrywają!!!A spróbujcie się wyskrobać! Zaraz was wsadzą.

#5 Guest_ninek76@interia.pl

Guest_ninek76@interia.pl
  • Goście

Napisano 03 luty 2013 - 20:00

ZGADZAM SIĘ W ZUPEŁNOŚCI. SPRAWIEDLIWOŚCI NIEMA. MÓJ BYŁY OD NIEDAWNA MAZ JEST ALKOHOLIKIEM, ZABRAŁ MI PRAWA DO TRÓJKI DZIECI POZA MOJA WIEDZA I ZA MOIMI PLECAMI, ZABRONIŁ JAKICHKOLWIEK KONTAKTÓW. DZIECI SA NABUNTOWANE I ZASTRASZONE. NAWET NA LISTY NIE ODPISUJĄ. ALIMENTY MI ZASADZIŁ 350 ZŁ NA MIESIĄC, ZA POPRZEDNI ROK OPIEKA MU DAWAŁA NA DWOJE DZIECI PO 550 ZŁ RAZEM 1100. MAM 12 TYSIECY ZA ROK ZADŁUZENIA I NADAL ROSNIE POMIMO PISM ZE NIE JESTEM WSTANIE PŁACIC BO JESTEM NA BEZROBOCIU , MAM MAŁE DZIECKO I CZESTO BRAKUJE NA CHLEB. PLUS NA NAJSTARSZEGO SYNA PAŃSTWO MU DAJE PONAD DWA TYSIĄCE MI KAŻĄ ZWRACAĆ 1000. W SUMIE PONAD 2 TYSIACE MAM PŁACIĆ NA MIESIAC. A ON PRZEPIJA ZE SWOJA BABA WSZYSTKO, ONA MUSI MIEC KOSMETYKI. ZA PIENIADZE MOICH DZIECI. A DZIECI CO? CHODZA ZANIEDBANE GŁODUJA. JAK SAMI NIE MAJA CO JESC MĄZ I TA BABA JEGO ,TO DZIECI NA ZŁODZIEJKĘ PO POLACH WYSYŁAJA. OPIEKA MA GDZIEŚ POMIMO DONOSÓW, ALE ŻEBY DLA MNIE BYŁO ZLE POWIEDZA Z OPIEKI ZE JEST DOBRZE. NIKT NIE WZIOŁ POD UWAGE JAKI BYL DLA MNIE PRZEZ 10 LAT A NA KONIEC ZABRAL DZIECI DO RODZICÓW SWOICH A MNIE NA GŁÓD I PONIEWIERKE ZOSTAWIŁ. NAWET NA CHLEB I KAWE. NACHLANY ZAWSZE PRZYJEZDRZAŁ DO MOJEGO DOMU I CHCIAŁ SIE WIESZAC. ALE NIKT NIC NIE POWIE. POZBYŁ SIE MNIE Z MOJEGO DOMU KTÓREGO JESTEM WŁAŚCICIELKA, SPROWADZIŁ SOBIE BABE KASE OD PAŃSTWA MA NIE ROBI JESZCZE JEJ DWOJE DZIECI ZROBIŁ. W ZESZŁYM ROKU W SIERPNIU NAJMLODSZY Z NASZEJ TRÓJKI GABRYS 7 LAT ZGINĄŁ W WYPADKU. WJECHAŁ ROWERKIEM W NACZEPE TIRA. MĄZ BYŁ NACHLANY I WRAZ ZE SWOJA KONKUBINA I WSPÓLNYMI DZIECMI PRZESZLI NA DRUGA STRONE ULICY A GABRYNIA ZOSTAWILI SAMEGO POPROSTU MU UCIEKLI. ONA POTEM UCIEKŁA Z DZIECMI. NIEDOPILNOWAŁ DZIECKA I POMIMO ZGŁOSZEŃ DO RÓZNYCH INSTYTUCJI I PROGRAMÓW NIKT MI NIE POMÓGŁ W WYJASNIENIU ŚMIERCI SYNKA. PROKURATURA SIE NIBY ZAJEŁA ALE NIE POSTAWILI MU RZADNYCH ZARZÓW. JESZCZE ZEBRAŁ ODSZKODOWANIE CO MU SIE NIE NALEZY BO JEST WINNY BO NIE DOPILNOWAŁ DZIECKA. MAJA ZA CO PIC ISTWAZAJA POZORY ZE DOBRZE JEST. BUDYNKI NA PODWÓRKU MI POROZBIERAŁ CZEŚCIOWO, STWARZAJAC ZAGROZENIE DLA DZIECI NIE DAJ BÓG JAK SIE CO ZAWALI. LUDZIE I GMINA I OPIEKA JESZCZE MU POMAGAJA. JAK DZIECI CHCIAŁAM WZIAŚC ZE SOBA TO WEZWAŁ KURATORA, OPIEKE I OLICJE ZEBYM GO NIE MOGŁA WYGONIĆ I DZIECI ZABRAC. TAKZE ALKOHOLIK ZYJE SOBIE NA WSI ZA PIENIADZE OD PANSTWA NIE PRACUJE I TO MA BYĆ W POZĄDKU???? TYM CO TRZEBA TO OPIEKA NIE DA ALE TAKIEMU DA ZEBY MIAŁ ZA CO CHLAC. SAD TEZ JEST PO JEGO STRONIE. ROZWÓD DALI ALE RESZTA NA JEGO KOZYSC. ZEBYM DZIECI NIE WIDZIAŁA ŻEBYM MIALA ALIMENTY JAK ZA WOŁY. ALE W MOIM DOMU ZA DARMOMIESZKA NIE PLACI MI ZA WYNAJEM. człowiek jak biedny nie ma rzadnej pomocy ani prawnika ani nic a sprawy sa prowadzone na odczepnego zebyz zakończyc jak najszybciej.

#6 Guest_kamila

Guest_kamila
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 21:43

W sądzie jest tak : kto dobrze gra i kłamie ten wygrywa nie ważne sa fakty a ten kto ma dziecko ma broń w ręku chociaż winna leży po jego stronie to i tak wygra co chce bo ma dziecko. Nie ma sprawiedliwości najgorsze ze rodzice kosztem dziecka się bogaca. Z góry wygrywa ten kto opiekuje sie dzieckiem chociaż byś wine udowodnił to na nic jeszcze ci alimenty wysokie dadzą .

#7 Guest_Czeslaw

Guest_Czeslaw
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 16:27

Odwołanie od apelacji

#8 Guest_Czeslaw

Guest_Czeslaw
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 16:33

Niestety od apelacji nie ma odwołania a na pewno nie od takiej gdzie w sądzie apelacyjnym rozpatrywana jest tylko część wyroku z 1szej instancji. W moim przypadku w 1szej instancji sąd zasądził obopólną winę w sprawie o rozwód. Niestety sąd apelacyjny zasądził moją winę. Panuje wszechobecna korupcja i sprawa była w apelacyjnym podpłacona. Żona miesiąc przed rozprawą apelacyjną rozpowiadała rodzinie że już wygrała zaś na samą rozprawę nie raczyła nawet przyjechać. Na układy nie ma rady i niezawisłość polskich sądów w wielu przypadkach to tylko mit.

#9 Guest_Reytan

Guest_Reytan
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 20:59

Sąd w Lublinie Masakra. Rządzi mec. Elżbieta Antonowicz . Sędziowie na jej pasku wbrew faktom, dokumentom, zaznaniom ... M A F I A

#10 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 10:27

Witam,
nt. apelacji kontekście kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa zapraszam na mój blog względnie do moich artykułów na Tymże Portalu.
dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 18:57

Dajcie sobie kobietki na wstrzymanie prawo w tym kraju nie istnieje dla kobiet .Pan może: bić, zdradzać , poniżać nie dawać forsy na rodzinę, gwałcić , sadu to nie obchodzi a nie daj Boże jeśli bodaj raz stawiłyście opór czy wezwałyście na pomoc policję.ONI SĄ GÓRĄ! Wygrywają!!!A spróbujcie się wyskrobać! Zaraz was wsadzą.

Śmieszna jesteś kobieto. To mi jeszcze żona robi razem z sądem i biegłymi koło d... Nie będę się rozpisywał co i jak ale za jeden zły ruch przegrałem całe życie. Żona zaś latała na lewo i prawo, zaniedbywała dziecko i dom a wychodzi, że jest idealna. Sądy są za kobietami i nie pisz głupot bo Cię śmiechem zabiję.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 18:58

Śmieszna jesteś kobieto. To mi jeszcze żona robi razem z sądem i biegłymi koło d... Nie będę się rozpisywał co i jak ale za jeden zły ruch przegrałem całe życie. Żona zaś latała na lewo i prawo, zaniedbywała dziecko i dom a wychodzi, że jest idealna. Sądy są za kobietami i nie pisz głupot bo Cię śmiechem zabiję.

#13 Guest_goska

Guest_goska
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 14:46

Czy mogę się odwołać od wyroku sądu odwoławczego do sadu apelacyjnego

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy