Skocz do zawartości

rozwód bez orzekania a świadkowie

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-kopiejka

Guest_-praw-kopiejka
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 18:58

Nie potrzebuje Pani świadków przy rozwodzie bez orzekania o winie.

#2 Guest_-praw-kopiejka

Guest_-praw-kopiejka
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 18:58

witam,

złożyłam pozew o rozwód bez orzekania o winie, w pozwie zaznaczyłam, ze nastąpił kompletny rozpad pożycia (ponad dwa lata). Nie podałam żadnych świadków, termin rozprawy mam już wyznaczony....czy jeżeli mamy 4 letnie dziecko to i i tak potrzebni są świadkowie?
czy - jeśli są potrzebni, to ilu musi ich być, i czy mogę dołączyć ich teraz ? (rozprawa jest 17 marca )
dziękuję za odpowiedź

#3 Guest_-praw-rama

Guest_-praw-rama
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 20:14

dziekuje...raz jeszcze pozdrawiam serdecznie

#4 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 20:12

Tak - można tak zrobić, ale nie gwarantuje to, że mama zostanie przesłuchana. Jeśli sąd będzie miał napiętą wokande i na wasz termin nie przewidzi dodatkowego czasu na przesłuchanie świadka - może odroczyć rozprawę i wezwać świadka na inny termin rozprawy.

#5 Guest_-praw-rama

Guest_-praw-rama
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 15:51

ktos sie doipsał do mojego postu,,,
ale ja jestem u siebie więc pytam dalej
skoro świadkowie sa niezbedzni w takim razie czy moge w dniu rozprawy przyjśc do sadu z mama i wtedy zgłosic ja jako świadka i czy moze ona byc przesłuchana na okolicznośc,, sytuacji małaoletniej mojej córki i powiedziec jakie stosunki panuja miedzy mna a moim mężem?

#6 Guest_-praw-doris_1

Guest_-praw-doris_1
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 14:30

Witam, ciekawa jestem powodu dla którego nie dostali panstwo rozwodu dotej pory... Moge prosic o odpowiedz?

#7 Guest_-praw-galante

Guest_-praw-galante
  • Goście

Napisano 15 luty 2008 - 01:23

To, że złożyłaś pozew bez orzekania o winie nie musi mieć wpływu na zgłaszanie swiadków.
Wystarczy, że Twój mąż nie zgodzi się na rozwód i wówczas pranie brudów za pomocą świadków gotowe.
Tak czy owak wszystko okaże się na pierwszej rozprawie, gdy s*ąd spyta Was oboje o zdanie w sprawie rozwodu. Teraz pozwu nie uzupełniaj. Świadków możesz zgłosić na każdym etapie "zabawy' rozwodowej do momentu zamknięcia przewodu.
Moja żona złożyła w 2000r pozew bez orzekania o winie i rozwodu nie ma do dzisiaj.
W 2000r. zadawała przez telefon pytanie swojej koleżance "To ja mogę się **** z rozwodem 3 lata?".

edit:Proszę nie używać wulgaryzmów.

#8 Guest_-praw-rama

Guest_-praw-rama
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 22:51

dziekuje...

#9 Guest_-praw-takisobiektoś

Guest_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 22:43

Świadkowie potrzebni są do udowodnienia jakiegoś faktu.
Pani chce się rozwieźć bez orzekania o winie.Zatem jak łatwo się domyśleć nie ma Pani zamiaru forsować coś co mąż chciałby podczas sprawy rozwodowej negować.
Posiadanie dzieci nie będzie miało aż takiego znaczenia przy całkowitym rozpadzie małżeństwa.Będzie rozpatrywana oczywiście kwestia komu powierzyć władzę rodzicielską oraz obligatoryjnie sprawa alimentacji na dzieci.
Świadkowie jak wspomniałem przy tego typu sprawie są zbędni.

#10 Guest_-praw-rama

Guest_-praw-rama
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 22:31

teraz już nie bardzo rozumiem jedni piszą ze świadkowie sa konieczni w w przypadku rozwodu bez orzekania o wine w przypaku gdy jest małoletnie dziecko..inni,ze ze nie.... proszę napiszcie jak jest faktycznie,,,? pozdrawiam

#11 Guest_-praw-rama

Guest_-praw-rama
  • Goście

Napisano 19 luty 2008 - 10:50

zapytałam ,bo miałam obawy teraz już wiem i dziekuje ponownie ,,,tak mama jest w pełni sprawna w komunikowaniu sie z otoczeniem

#12 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 19 luty 2008 - 10:02

A co to ma do rzeczy? Jeśli jest zdolna do komunikacji i chce zeznawać to wiek nie jest przeszkodą do bycia świadkiem.

#13 Guest_-praw-rama

Guest_-praw-rama
  • Goście

Napisano 19 luty 2008 - 09:45

mam jeszcze jedno pytanie moja mama skończyła w listpoadzie ubiegłego roku 70 lat...czy moze byc świadkiem w sądzie? pozdrawiam

#14 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 22 październik 2012 - 18:27

Witam mój znajomy jest w trakcie rozwodó odbyla sie pierwsza sprawa ale on chce podac świadków jak ma napisać ten pozew. proszę o pomoc

#15 Guest_anonimowa

Guest_anonimowa
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2019 - 19:41

Witam chciała bym się dowiedzieć czy jeśli z mężem bierzemy rozwód i rozwód jest bez orzekania o winie to czy podając świadków, świadkowie będą wezwani na rozprawę? Dodam że mamy dziecko 8letnie. No i ze wysłałam Pismo jakieś dwa tyg temu, za tydzień jest rozprawa a do świadków nie przyszło wezwanie do sądu . Czy pismo jeszcze do nich dojdzie czy po prostu sąd nie wziął pod uwagę przesłuchania świadków skoro rozwód jest bez orzekania o winie. Proszę o odpowiedź

#16 Guest_anonimowa 123

Guest_anonimowa 123
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2019 - 19:42

Witam chciała bym się dowiedzieć czy jeśli z mężem bierzemy rozwód i rozwód jest bez orzekania o winie to czy podając świadków, świadkowie będą wezwani na rozprawę? Dodam że mamy dziecko 8letnie. No i ze wysłałam Pismo jakieś dwa tyg temu, za tydzień jest rozprawa a do świadków nie przyszło wezwanie do sądu . Czy pismo jeszcze do nich dojdzie czy po prostu sąd nie wziął pod uwagę przesłuchania świadków skoro rozwód jest bez orzekania o winie. Proszę o odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych