Skocz do zawartości

Środki czystości dla pracowników biurowych w jednostce budżetowej

wróć do serwisu Księgowość 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Dorocia

Guest_Dorocia
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 16:15

Jak należy planować wysokość środków na higienę osobistą dla pracowników biurowychprzepisy dają swobodę pracodawcy dlatego jaka przyjąć stawkę dziękuję z góry za wskazówki

#2 Guest_ala2

Guest_ala2
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 08:37

Jakie srodki my nic nie dajemy pracownikom ,ponieważ w łazienkach jest dozownik z mydłem oraz ręczniki papierowe i to w zupełnosci wystarczy .

#3 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 09:15

u nas pracownik zajmujący się bhp co rok robi listę na środki,jak pracownik przepracował cały rok to otrzymuje 12 kostek mydła i ręcznik,pozdrawiam

#4 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 10:30

U nas równiez za rok:1 ręcznik, 4 mydełka (1 na wartał ) i 1200 gr. herbaty. Wprowadzono zarządzeniem do regulaminu.

#5 Guest_marysia

Guest_marysia
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 13:36

czy u Was potrącany jest podatek od herbaty dla pracowników? Bo słyszałam, że powinien byc potrącany.

#6 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 13:40

Nie, u nas nie jest potrącany

#7 Guest_Iśka

Guest_Iśka
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 14:14

W związku z ograniczaniem środków na działalność budżetową, zastanówcie się nad tymi wydatkami, a do tego jeszcze herbata?Dobrze , że nie mieliści kontroli, bo u mnie już kilka lat temu, chyba w 2003r. zakwestinowała to kontrola NIK.Zainstalowaliśmy dozowniki i papierowe ręczniki w łazienkach.Pozdrawiam.

#8 Guest_jaga

Guest_jaga
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 13:32

W jakiej wysokości wypłacany jest ekwiwalent za środki czystości dla pracownika biurowego

#9 Guest_teresa

Guest_teresa
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 13:50

ja płace według regulminu i protokołu bhp 10 zł miesiecznie- pozdrawiam i życzę mnóstwo siły w przebrnięciu chorych przepisów budżetowych

#10 Guest_jaga

Guest_jaga
  • Goście

Napisano 23 marzec 2009 - 13:51

Dziękuję i pozdrawiam

#11 Guest_Menek

Guest_Menek
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 17:18

Rację ma Ala2 - w jednostce budżetowej nie ma żadnych środków czystości wydawanych do rąk pracowników ( co to za świadczenie? deputat?). Na wydatek w jednostce budżetowej musi byc tytuł prawny- samoistne zarządzenie dyrektora bez upoważnienia ustawowego takiego tytułu nie tworzy - a więc nie można kupowac i wydawać mydełek, herbatek itp. Pracodawca ma obowiązek zapewnic warunki higieniczno-sanitarne w toaletach i tam udostepniac środki czystości. Przepisy są w rozporządzeniu w sprawie ogólnych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy.

#12 Guest_tesa

Guest_tesa
  • Goście

Napisano 27 marzec 2009 - 19:14

Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią. My też zapewniamy ręczniki papierowe i mydło w toaletach do użytku ogólnie dostępnego.

#13 Guest_buli

Guest_buli
  • Goście

Napisano 19 listopad 2009 - 22:53

mam napisać regulamin przydziału środków czystości, herbaty itp dla pracowników szkoleń praktycznych,jak?

#14 Guest_blanka

Guest_blanka
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 14:14

czy ekwiwalent od środków czystości wypłacony pracownikowi podlega oskładkowaniu i opodatkowaniu ? prosze o odpowiedz

#15 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 14:27

i właśnie tutaj jest problem zus i skarbówka bierze to jako przychód pracownika. dlatego u nas zapewniamy środki czystości ogólnie w placówkach nie przydzielamy pracownikom.

#16 Guest_Krzychu

Guest_Krzychu
  • Goście

Napisano 20 maj 2010 - 18:56

żaden podatek, żadne składki, to są należne z tytułu BHP pracownikowi zwolnione , podobnie jak ekwiwalent za odziez roboczą/sprzatczki/ oraz pranie odziezy

#17 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 530 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 13:32

Powiem Wam, że bardzo ważny aspekt tutaj poruszacie. Myśle, że wiele osób może zainteresować taki temat. Ja do środków czystości dorzuciłabym także środki higieniczne takie jak przykładowo ręczniki papierowe. Ze swojej strony szczególnie polecam Wam zerknąć na stronę:  https://www.lamix.pl/ to firma, która od wielu lat działa w branży. Ja zawsze jestem bardzo zadowolona z ich usług.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych