Skocz do zawartości


wynagrodzenie na konto


wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 28 maj 2010 - 23:23

Proszę o informację, czy można przekazać wynagrodzenie pracownika na konto przez niego wskazane, które nie jest jego kontem tylko jest do tego konta upoważniony?. Jednocześnie po dokonaniu takiego przelewu na wyciągu bankowym pojawia się nazwisko i imię tej osoby która jest właścicielem konta a nie pracownika. Proszę o wypowiedzi.

#2 Guest_kama

Guest_kama
  • Goście

Napisano 29 maj 2010 - 11:30

Jeżeli pracownik złoży ci takie oświadczenie, że masz przelewać jego wynagrodzenie na wskazane konto i się pod tym podpisze to nie widzę problemu.W przelewie napisz ,że jest to wynagrodzenie pani Kowalskiej za miesiąc.... W praktyce wysyłam tak pieniądze (warunek-oświadczenie pracownika)- pensja pracownika idzie na konto np. teściowej, w związkach konkubenckich też są inne nazwiska. Tylko pamiętaj aby mieć na to papier, że pracownik ci to zlecił.

#3 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 29 maj 2010 - 11:49

A czy w treści przelewu z wynagrodzeniem należy podać za jaki okres jest to wynagrodzenie/wyrównanie/zaliczka/premia czy wystarczy np. imię i nazwisko pracownika i nazwa firmy?

#4 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 29 maj 2010 - 13:43

Nazwa firmy jest podana jako wysyłającego dany przelew, w tytule płatności można napisać za jaki okres jest to wynagrodzenie czy świadczenie

#5 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 30 maj 2010 - 19:44

Proszę może jeszcze ktoś się wypowie jak robi to u siebie? Czy tak samo jak pisze Kama? Dziękuję.

#6 Guest_...

Guest_...
  • Goście

Napisano 30 maj 2010 - 23:30

Ja ma jednego takiego pracownika u którego na wyciągu bankowym pojawia się imię i nazwisko współmałżonka (pracownik jest współwłaścicielem). Mam prośbę tego pracownika o przelew wynagrodzenia na wskazane konto i to wszystko. Na wyciągu nie ma nr konta ale mam na zestawieniu przelewów przed wysłaniem do banku i widać na jakie konto pieniądze zostały wysłane więc wszystko się zgadza.

#7 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 31 maj 2010 - 08:50

Wszystko się zgadza.Jeśli pracownik podpisze się pod oświadczeniem w którym wskazuje rachunek bankowy na który chce przelewać własne wynagrodzenie,to żeby to nawet był rachunek Izby Wytrzeźwień,Urzedu Skarbowego albo Domu dziecka to tylko i wyłącznie jego sprawa.Przelewane są wynagrodzenia na to konto,które on wskaże i pracodawcy nic do tego.U mnie tak jest.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych