Skocz do zawartości

Dobrowolne zrzeczenie sie praw do dziecka - jak ?

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_adzbanka

Guest_adzbanka
  • Goście

Napisano 02 luty 2011 - 01:18

witam,

chcialabym sie dowiedziec jak sklada sie wniosek o dobrowolne zrzeczenie sie praw rodzicielskich do mojej 5cioletniej corki na rzecz ojca dziecka, z powodu mojego problemu alkocholowego, jak wyglada ta cala procedura, ile to trwa i jakie sa koszta, ewentualnie jakis wzor wniosku ?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 luty 2011 - 12:58

Trzeba napisac wniosek do sądu. Najlepiej jakby to zrobił ojciec dziecka . Pozdrawiam Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl

#3 Guest_adzbanka

Guest_adzbanka
  • Goście

Napisano 02 luty 2011 - 15:34

Trzeba napisac wniosek do sądu. Najlepiej jakby to zrobił ojciec dziecka . Pozdrawiam Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl

czy jest gdzies dostepny taki wzor wniosku ? bo nie mam pojecia jak to napisac wlasnymi slowami, ponadto, ile moze trwac cala ta procedura ? liczac w miesiacach czy latach? i jak z kosztami ?

pozdrawiam!

#4 Guest_adzbanka

Guest_adzbanka
  • Goście

Napisano 02 luty 2011 - 18:49

?

#5 Guest_-praw-nikolusia

Guest_-praw-nikolusia
  • Goście

Napisano 03 luty 2011 - 10:20

Witam,koszt podstawowy to 40zł, wpłaca sie go wraz z wnioskiem, co do procedury to odbywa się sprawa na której sędzia zapyta czy zgadza się PAni na pozbawienie władzy rodzicielskiej... i może zapaść wyrok na tej sprawie, albo sędzia zleci badania w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno Konsultacyjnym... i koszt wtedy będzie większy bo za badania i pani i ojciec musicie zapłacić po ok +/- 400zł. To czy zlecenie na badania będzie zależy tylko od sędzi jedna załatwi to od razu druga potrzebuje badań -nie ma reguły.

co do wniosku to zaraz Pani prześlę :)

PS. A NIE WARTO SIĘ LECZYĆ Z ALKOHOLIZMU??? myślę że było by to lepsze wyjście niż pozbawiać się władzy, córka na pewno Panią mocno kocha...

#6 Guest_-praw-nikolusia

Guest_-praw-nikolusia
  • Goście

Napisano 03 luty 2011 - 10:28

http://prawoity.pl/p..._rodzicielskiej

wpisz w google wzór wniosku o pozbawienei władzy rodzicielskiej i wyskoczy pełno

#7 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 03 luty 2011 - 11:07

na górze na tej stronie jest cała strona z wzorami pozwów, wystarczy poszukać, ale dla ułatwienia podaje link:

http://g.wieszjak.pl...zicielskiej.pdf

#8 Guest_sergiusz

Guest_sergiusz
  • Goście

Napisano 03 luty 2011 - 12:38

polecam wyszukiwarkę pozwów: http://prawnikow.pl/wzory-pozwow

#9 Guest_adzbanka

Guest_adzbanka
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 14:32

witam ponownie,

zlozylam wniosek w sadzie ale zastanawiam sie jak dlugo teraz bede czekac na rozprawe ?
wie ktos ?

#10 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 18:21

Szkoda, że Pani nie zapytała od razu w sądzie, bo wszystko zależy od miasta, gdzie odbywa się rozprawa i ile aktualnie mają spraw oczekujących w kolejności.

#11 Guest_mario78

Guest_mario78
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 19:16

Bosze jakim trzeba być zwyrodnialcem żeby zrzekać sie władzy rodzicielskiej.

#12 Guest_Zuzanna

Guest_Zuzanna
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 22:02

Mario nie bądź taki do przodu może spójrz na siebie i swoje postepowanie w zyciu zanim ocenisz kogoś innego, mimo iż ja bym tak nie postapiła to uważam że ta pani postępuje bardzo uczciwie nie narażając dziecka inna sprawa jest dlaczego tak?? kazdy ma swoja drogę w zyciu jedni nie chca walczyc inni nie maja motywacji a jeszcze inni zyja tak jak umieją

#13 Guest_mario

Guest_mario
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 23:34

No Zuza moze i racja tylko, ze te matki budzą sie po iluś tam latach i zaczynają szukać dziecka wowczas gdzy ono ma nową rodzinę. Są ośrodki samotnej matki, są domy dziecka nie trzeba odrazu zrzekać się władzy rodzicielskiej. Nie rozumie motywacji że co że sie ma zespół zaleznosci alkoholowej czy po to żeby pozbyc sie problemu. Chetnie pomoge tej Pani bo uwielbiam dzieci są takie neiwinne i kochane. Prosze sie skontaktowac ze mną autorke tego postu mdziedzicz@op.pl

#14 Guest_madzia

Guest_madzia
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2015 - 00:23

Ja za dwa dni zrzekam sie praw nie wiem jak to zniose

#15 Guest_Danniel

Guest_Danniel
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2016 - 14:25

Cześć

Moja żona chce żeby rzekł się praw do naszego syna a ona da mi notarialnie papierek że żeka się alimentów....jest to możliwe ??

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2016 - 11:51

Cześć

Moja żona chce żeby rzekł się praw do naszego syna a ona da mi notarialnie papierek że żeka się alimentów....jest to możliwe ??

Absolutnie nie. Taki papierek nie będzie miał żadnej mocy prawnej ( notariusz tego nie spisze) i żona w każdej chwili będzie mogła wystąpić do sądu o  zasądzenie od Ciebie alimentów na rzecz dziecka. Nie można zrzec się praw do dziecka, musi odbyć się sprawa w sądzie i to sąd może pozbawić Cię praw do dziecka lub je ograniczyć, ale wtedy alimenty też trzeba płacić.

#17 Guest_zrezygnowana

Guest_zrezygnowana
  • Goście

Napisano 24 maj 2016 - 06:52

Witam, ja również zastanawiam się nad dobrowolnym zrzeczeniem się praw do mojego ukochanego synka. Powód- brak sił do walki z ojcem dziecka. Tyranem despotą i aktorem. 8 miesięcy temu trafiłam w stanie krytycznym do szpitala z urazem głowy. Moja mama poprosiła go o zajęcie się synkiem jedną noc kiedy moje życie wisiało na włosku. Od tego momentu dziecko nie wróciło do domu a on złożył do sądu wniosek o zmianę miejsca pobytu dziecka. I już. Nikt nic nie mógł zrobić. Ani szkoła kurator prokurator bo na wszystko trzeba czekać. Nawet policja. Dziecko nie chce mnie znać widzieć ani o mnie słyszeć. A RODK to jedna wielka porażka! NIe mam już siły. A jak to piszę to łzy mi same płyną.K......! 

#18 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2016 - 18:11

Witam jak można się zrzec praw do dziecka na rzecz rodziny zastępczej która posiada

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2016 - 12:03

Witam jak można się zrzec praw do dziecka na rzecz rodziny zastępczej która posiada

Przecież cały wątek jest na ten temat, poczytaj sobie.

#20 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2016 - 18:30

Witam, nie mam ślubu jestem w ciąży chciałabym aby partner zrzekł się ojcostwa. Jaki dokument i jak musze mu przedstawić

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych