Skocz do zawartości

REZYGNACJA Z ALIMENTÓW

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-crazylady

Guest_-praw-crazylady
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 19:00

Pani crazylady, po co ta cała papiekowa robota.
Nie chce pani alimentów od ojca, no to nie chce pani - nikt za panią od ojca tych alimentów nie bedzie rządał.

Sądowe zniesienie obowiązku alimentacyjnego ma znaczenie jedynie dla pani ojca,bo gdyby np. za dwa lata się pani rozmysliła, pomimo wczesniejszego nie żadania ich od ojca, mogła by się pani ubiegać o zaległości.

#2 Guest_-praw-takisobiektoś

Guest_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 20:02

KODhttp://www.portal.pr.../limitstart,20/

#3 Guest_-praw-crazylady

Guest_-praw-crazylady
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 19:33

Super. W takim razie bardzo chetnie skorzystam z Panstwa pomocy w napisaniu takiego wniosku lub tez w jego zdobyciu na forum.

#4 Guest_-praw-takisobiektoś

• Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 19:27

Nie Pani tylko ojciec.
Nic nie przynosicie.
Będzie potrzebny taki wniosek to albo jest na naszym portalu (teraz nie pamiętam) albo pomożemy napisać.

#5 Guest_-praw-crazylady

Guest_-praw-crazylady
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 19:22

super czyli w takim razie udaje sie do sadu z wnioskiem o zniesienie na mnie alimentow, tak? Czy beda potrzebne jakiekolwiek zaswiadczenia o moich dochodach itp? Czy padna pytania w jaki sposob sie utrzymuje? Czy sad po prostu przymuje do wiadomosci, ze nie chce juz alimentow i juz?? Bardzo dziekuje za odpowiedzi tak w ogole

#6 Guest_-praw-takisobiektoś

• Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 19:16

Notariusz tego nie spisze.
To nie jest bieganina po sądach.
Przy Pani zgodzie góra 30 minut.Jednorazowo.

#7 Guest_-praw-crazylady

Guest_-praw-crazylady
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 19:13

Wolalabym, aby to bylo zalatwione bardziej formalnie... myslalam na przyklad o udaniu sie do notariusza. Chcialabym miec to na pismie, iz zrezygnowalam z otrzymywania alimentow. Czy po prostu wystarczy samo pismo do ojca, ze rezygnuje? Tata nie placi alimentow przez komornika... A jednoczesnie chcialabym uniknac bieganiny po sadach.

#8 Guest_-praw-takisobiektoś

• Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 19:09

Jeżeli ojciec płaci dobrowolnie wysłać można mu pismo,że rezygnuje Pani z alimentów.
Gdyby jednak płacił za pośrednictwem komornika musi się Pani do niego udać i wycofać wniosek egzekucyjny.(nie ma znaczenia kto go w Pani imieniu wcześniej złożył)
Można też jeszcze inaczej.Ojciec występuje z wnioskiem do sądu o ustanie obowiązku alimentacyjnego itd.

#9 Guest_-praw-crazylady

Guest_-praw-crazylady
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2008 - 19:00

Witam. Mam 22 lata, moja siostra 20. Nasza mama ma zasadzone na nas alimenty od ojca (sa po rozwodzie okolo 6 lat). Mimo, iz studiuje dziennie jestem w stanie sama sie utrzymac i nie potrzebuje juz pomocy od taty. Chcialabym zrezygnowac z alimentow, ktore sa na mnie zasadzone. W jaki sposob sie do tego zabrac?

#10 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2009 - 23:56

http://www.forum.pra...ics16/34938.htm - proszę tylko właściwie przerobić i wkleić swoje dane. U komornika napisze Pan odręcznie.
Pozdrawiam
duke

#11 Guest_-praw-osiem

Guest_-praw-osiem
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2009 - 23:45

To jak to pismo do sądu ma wyglądać a jak do komornika?

#12 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2009 - 23:43

Nie do komornika tylko do sądu. To o postanowienie w sprawie wygaśniecia obowiązku alimentacyjnego. A do komornika o zaprzestanie/wstrzymanie egzekucji.
Pozdrawiam
duke

#13 Guest_-praw-osiem

Guest_-praw-osiem
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2009 - 23:38

Witam wszystkich pomocnych,
ja mam podobną sprawę, ojciec nie płaci alimentów na mnie tak naprawde nigdy nie płacił, ale było to sądownie roztrzygnięte że powinien płacić. Jestem pełnoletni i pracuje już na umowe. Chce zrezygnować z tych alimentów. Jak ma wyglądać taki wniosek czy podanie (czy jak to się tam nazywa) skierowany do komornika, bo właśnie on kazał mi napisac takie pismo i oddanie mu w ciągu 2 tygodni.
Z góry dziekuje za pomoc.

#14 Guest_dzdz

Guest_dzdz
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 20:31

Cześć,

Ja mam taką sytuację, że umówiłem się z tatą na alimenty dość niskie, bo chciałem ambitnie podejść do tematu i pracowałem na studiach na część etatu, pieniądze z alimentów, od mamy i z pracy były łącznie dla mnie bardzo ok. Teraz jestem na piątym roku i już nie chcę alimentów, od pół roku tata mi nie płaci, zarabiam sporo. No ale tata bez poinformowania mnie założył sprawę o zniesienie alimentów, coś mu odbiło. Przyszło pismo z wezwaniem do sądu, terminem i informacją, że za adwokota muszę zapłacić prawie 2000, jeśli przegram. Akurat w tym terminie mam kolowkium, poza tym szkoda mi tych 2000 i czasu w sądzie. Ogólnie szkoda życia, mam swoje sprawy i nie chce mi się tym zajmować. Czy jeśli napiszę teraz list do taty o rezygnacji dobrowolnej z alimentów to mogę nie przychodzić do sądu i zignorować temat ? Czy już mam przerąbane ?

#15 Guest_dzdz

Guest_dzdz
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 20:34

Od pół roku nie płaci, ponieważ tak się umówiliśmy i sądziłem, że jest ok pomiędzy nami. Nie wiem czemu załatwia takie rzeczy sądownie jak ja na rezygnację sam się chętnie zgodzę :P Tylko, że boje się, że będę musiał za tego adwokata płacić :/

#16 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 01 marzec 2011 - 22:43

Ja mam pytanie dotyczące odwrotnej sytuacji.

W tej chwili jestem pełnoletnia i samodzielnie się utrzymuję. Z ojcem zawsze kontakt był bardzo ograniczony , jednak do czasu ukończenia przeze mnie 18 lat miał sądownie nakaz płacenia alimentów. Nie wywiązywał się z tego, jednak nie zakładałam spraw, aby ściągnąć pieniążki, bo nigdy nie miałam finansowych problemów i nie chciałam mu robić kłopotów z tego powodu.

Nie chciałabym jednak być postawiona w odwrotnej sytuacji, tzn. takiej, kiedy ojciec za jakiś czas zażąda alimentów ode mnie. Jakie są sposoby na to, aby zrzekł się na stałe alimentów? Czytałam o ugodzie, ale ponoć nie daje gwarancji i lepiej byłoby udać się z tym do sądu.

Kolejne pytanie - czy w razie gdyby nie zgodził się na dobrowolne zrzeczenie i zażądał ode mnie alimentów, mam szansę wygrać sprawę?

#17 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 02 marzec 2011 - 14:27

Ojciec nie może zrzec się alimentów, żadne ugody nie mają mocy prawnej. Jeśli kiedyś znajdzie się w niedostatku, będzie miał prawo wyegzekwować alimenty od swojej córki.

#18 Guest_sayaka

Guest_sayaka
  • Goście

Napisano 02 marzec 2011 - 22:20

Witam. Trochę jak w poście „dzdz”, ale u nas zbiegły się 2 sprawy.
Ojciec moich pełnoletnich dzieci (studenci) wystąpił o obniżenie alimentów (rozprawa za 26 dni). Wczoraj syn (22 lata) zdecydował, że rezygnuje ze studiów dziennych, będzie kontynuował naukę zaocznie i pracował. Rozumiemy, że w związku z tym, ojciec nie musi już płacić mu alimentów. Syn chce w ciągu 2-3 dni złożyć do sądu pismo o postanowienie w sprawie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego, wyjaśniające sytuację , kopię wysłać ojcu z propozycją wycofania sprawy. Zostaną tylko alimenty dla córki– to raczej więcej niż ojciec mógłby osiągnąć w sądzie.
1.Czy ojciec może wycofać sprawę z sądu i w jakim terminie?
2.Czy w takiej sytuacji sąd uwzględni to pismo na rozprawie?
3.Czy gdyby sprawa skończyła się ugodą, to dzieci muszą zapłacić połowę kosztów ?
4.Córka od miesiąca dorabia „na zlecenie” do przyszłych studiów (chce zmienić kierunek). Czy to może wpłynąć na obniżenie jej alimentów?

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 20:10

Witam, mam pytanie. Chciałabym zrezygnować z alimentów, mam 22 lata więc jeszcze mi przysługują, problem jednak polega na tym, że mój ojciec ma komornika i dług, bo wiele lat nie płacił więc są też alimenty zaległe na które z kolei czeka moja 30 letnia siostra. Konflikt jest taki, że ja chce ściągnąć komornika ale ona nie. Czy istnieje jakiś sposób, abym mogła zrezygnować z alimentów również w imieniu siostry???

#20 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2020 - 20:07

Witam mam córkę 10 letnią od roku zaszlam sie spowrotem z jej tatą i wychowujemy ja razem. Ojciec ma zasadzone alimenty chciałabym je teraz sadownie znieść co muszę zrobić?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych