Skocz do zawartości

Urlopowanie dziecka z rodziny zastepczej

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_malenka85

Guest_malenka85
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2011 - 22:29

Moj mlodszy brat mieszka u rodziny zastepczej. Chce zeby przyjechal do mnie do niemiec na wakacje. Jego rodzina zasteocza powiedziala, ze mam napisac wniosek o urlopowanie do sadu rodzinnego. Ale ja nie mam pojecia jak to sformulowac.

#2 Guest_malgorzata1122

Guest_malgorzata1122
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2011 - 11:29

Taki wniosek składa się w sądzie rodzinnym który ustanowił umieszczenie brata w rodzinie zastępczej. Proszę podac sygnaturę sprawy. PIsze Pani, że prosi o wyrażenie zgody na urlopowanie brata w terminie od ..do ... >pisze Pani, że ma Pani bardzo dobry kontakt z bratem, brat cieszy się na myśl o spotkaniu. Nie wime jak sąd podejdzie do urlopu w NIemczech, może raczej podac miejsce pobytu w Polsce. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl

#3 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 06:10

Proszę o pomoc.
Mój partner ma dziecko w rodzinie zastępczej.
Pracuje w Niemczech.
Jego była żona jest alkoholiczka i ukrywała przed nim ze dziecko zostało jej zabrane gdyż spowodowała stłuczkę pod wpływem alkoholu.
Po 2 miesięcznym odwyku , chcąc odzyskać dziecko poszła do pracy.
Dalej nic nie wiedzieliśmy.
Gdy partner do niej dzwonil nie odbierała telefonu, gdy napisał sms to odpisywała utrzymując że wszystko jest w porządku tylko akurat gdy partner zjeżdżał do Polski ona miała inne plany.
To trwało prawie 4 miesiące.
Gdy sie zaniepokoiliśmy i pojechaliśmy do niej ( mieszka w innym mieście) wszystkiego sie dowiedzieliśmy z komisariatu policji.

Synek jest w cudownej rodzinie zastępczej jest tam bezpieczny.
Jego mama dalej pije i została wyrzucona z pracy za picie w jej czasie.
Po tych wydarzeniach pod wpływem alkoholu groziła samobójstwem po czym została zabrana przez policje do szpitala psychiatrycznego.
Wyszla na własne żądanie.
Pila kilka tygodni.
Wstawila sie do szpitala na odtrucie na kilka dni przed sprawą w sądzie.

Mamy wielki problem bo synek ma tylko 3,5 roku i nie wiemy jak napisać prosbe o urlopowanie dziecka z rodziny zastępczej skoro partner nie ma stalych dat zjazdu do Polski.
Nadmienię że zjeżdża tylko na 24 godziny.
Ale nie wie w którą sobotę będzie w Pl.
Może dowiedzieć się np. W czwartek że w piątek zjeżdża do Polski.
Z rodzina zastępczą mamy świetny kontakt .Dzwonimy do nich i synka. I gdy tylko partner jest w Polsce to go odwiedzamy.
Tylko odwiedzamy.
Nadmienię jeszcze ze partner walczy w dadzie o wyłączną opiekę nad synem.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 09:53

To w czym problem, jeśli z rodziną zastępczą macie świetny kontakt, to myślę, że bez trudu  możecie dogadać się z nimi, co do odwiedzin dziecka, nawet w nietypowych terminach.Napisałaś całe wypracowanie nie na temat, oczerniłaś ile się dało matkę dziecka, a to co najważniejsze, jest tak niezrozumiałe, że nie wiadomo o co Ci chodzi.

#5 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2018 - 18:45

Myślę że jasno napisałam.
Ale może Gość nie zrozumiał dobrze.
Urlopowanie dziecka jest czym innym niż jego odwiedzanie u rodziny zastępczej.
Urlopowanie jest wzięcie dziecka do domu gdzie zamieszkuje jego ojciec , nawet na noc.
Odwiedziny jak sama nazwa wskazuje , są tylko odwiedzinami w domu rodziny zastępczej ewentualnie spacer w okolicy.

By partner mógł urlopować swojego synka musi napisać prośbę do sądu i w niej zawrzeć konkretną datę .
Sąd ma na odpowiedź 14 dni.
I TERAZ PYTANIE....
JAK MA NAPISAĆ TAKĄ PROŚBĘ DO SĄDU SKORO NIE WIE KIEDY ZJEŻDŻA ?

Może dowiedzieć sie w czwartek , że zjeżdża w piatek po pracy.
Czyli w Pl. Jest w sobotę rano.
A następnego dnia czyli w niedzielę rano wyjeżdża z Pl, by w poniedziałek być już w pracy.

Co do matki dziecka....
Nie starałam sie jej oczernić tylko wyklarować sytuację.
Mam dla tej pani i tak wiele empatii gdyż znam ten problem od podszewki.
Niestety.

Proszę o radę gdyż dla nas to wielki problem.
Pozdrawiam.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 10:14

To niech napisze do sądu -" nie wiem kiedy zjeżdżam, ale mimo tego proszę o urlopowanie". Nie da się ustalić czegoś konkretnie, jeśli nie zna się konkretnej daty, to chyba jasne. Na forum niczego nie wymyślimy na siłę.

Tak na marginesie, PRZYJEŻDŻA do Polski, a nie zjeżdża do Polski.  STAWIĆ się, a nie wstawić. Nie kalecz pięknej polskiej mowy.

#7 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 13:29

Szukałam tutaj podpowiedzi co mogę zrobić w tak trudnej sytuacji.

Nikogo nie oczerniałam tylko opisywałam fakty by osoba, która mogłaby służyć radą miała możliwie najwięcej informacji.

Jak komuś się nudzi w święta w domu i chce doradzać w innych sprawach niż w sednie problemu....to są inne fora gdzie można sie wykazać wiedzą .

Wyrazy współczucia dla Gościa...
Samotność jest okrutna....
Ale czy nie lepiej pójść na spacer czy wziąć książkę do ręki i poczytać a nie wylewać jad i frustrację na ludzi którzy niczego tobie nie zrobili a w dodatku mają ogromny problem...

Gościu , więcej tolerancji, empatii.
Pozdrawiam

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2018 - 11:33

Halino

Weź książkę do ręki, najlepiej słownik ortograficzny.

#9 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2018 - 06:43

o urlopowaniu dziecka decyduje tylko i wyłącznie rodzina zastępcza, u której przebywa chłopiec. Przepisy nie regulują wyrażnie zasad urlopowania. Pisze Pani odpowiednie oświadczenie i zabiera chłopca do siebie. W oświadczeniu musi być określony okres przebywania chłopca na urlopowaniu z dokładnością godzin wyjścia i powrotu. 

#10 Guest_emilia

Guest_emilia
  • Goście

Napisano 21 listopad 2019 - 23:26

szukasz w internecie wniosek o urlopowanie dziecka

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych