Skocz do zawartości

Alimenty - termin płatności

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-tanith

Guest_-praw-tanith
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2008 - 23:32

jeśli nie złoży Pan(i) apelacji, to oprócz odsetek czeka postępowanie komornicze,jeśli matka dziecka o takie wystąpi,a uwolnić się od niego,bez zgody matki praktycznie jest niemożliwe

#2 Guest_-praw-krzysztofn

Guest_-praw-krzysztofn
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2008 - 00:53

witam

niestety bez apelacji się nie obędzie, chyba że matka dziecka zgodzi się na innych niż w wyroku termin zapłaty alimentów; termin zapłaty alimentow jest częścią wyroku, zatem zmiana w tym zakresie orzeczenia może nastąpic jedynie w drodze apelacji; przecież jeżeli się Pan spóźni, to naliczone będą odsetki ustawowe, które należy samodzielnie obliczyć i zapłacić, jeżeli zapłaci Pan alimenty po terminie

pozdrawiam

#3 Guest_-praw-tanith

Guest_-praw-tanith
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2008 - 23:32

Witam,
mam pytanie w kwestii alimentów na dziecko. Wyrokiem Sądu Rejonowego były zasądzone alimenty z terminem płatności na dzień 2go każdego miesiąca. Podczas sprawy rozwodowej w Sądzie Okręgowym termin został przesunięty na 15go każdego miesiąca. Matka dziecka wystąpiła o podwyższenie (jednak nie było mowy o zmianie terminu), jednak po ogłoszeniu wyroku okazało się, że Sad okreslił ponownie termin 2go. Niestety ze względu na termin wypłaty na 10go ciężko będzie zapłacić najbliższe alimenty. Czy mogę nadal płacić do 15go? Jak mogę odwołać się od daty 2go bez składania apelacji? Czy mam ponownie wnieść sprawę o zmianę terminu alimentów? Liczę na odpowiedź, bo termin 02.01.2009 zbliża się nieubłąganie.

#4 Guest_-praw-bozenad7

Guest_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2009 - 14:29

Dziekuje ...... z tym ze komornik nie dziala za granica a uwazam ze zawsze lepiej sie dogadac ale tylko ja tak uwazam bo ex nie odpowiada na powiadomienia sms lub odpowiada ze nie bedzie sie kontaktowal ,nic go nie obchodzi ze przesyla po terminie i my musimy tez po terminie placic z odsetkami i dlatego moje pytanie co do przedawnienia.

#5 Guest_-praw-drariusz

Guest_-praw-drariusz
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2008 - 19:38

CYTATAlimenty mam placone prawie zawsze po terminie

Ma Pani wiele możliwości wyegzekwowania:
komornik jest najprostszą z możliwości.

SZCZęśLIWEGO NOWEGO ROKU Pani i Ojcu Pani dzieci życzę.

Komornikowi też :usmiech

#6 Guest_-praw-bozenad7

Guest_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2008 - 19:00

Alimenty mam placone prawie zawsze po terminie i to nawet 20 dni a czesc alimentow nie wplynela [zamiast zasadzonej kwoty bylo o250zl/m mniej] czy odsetki od tej kwoty przepadaja po jakims terminie podobnie jak roszczenie alimentacyjne?Czy moge odczekac np.piec lat i potem wystapic o zaplate naleznej kwoty [ nie oplaca sie wystepowac o przykladowo 5zl./m. ale po jakims czasie nieterminowych wplat bedzie to wieksza suma, w koncu ja tez ponosze odsetki za nieterminowe oplaty ]?

#7 Guest_-praw-piotr siedlecki

Guest_-praw-piotr siedlecki
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2009 - 08:33

Za marzec musi zapłacić proporcjonalną kwote czyli 7/31 wysokosci.

#8 Guest_-praw-sylwia_1976

Guest_-praw-sylwia_1976
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 23:54

mam postanowienie sądu w którym jest napisane że ojciec dziecka ma płacić alimenty poczynając od 25 marca płatnych w terminie do 15 kwietnia. Czy to znaczy że musi wypłacić alimenty również za marzec czy dopiero za kwiecień??

#9 Guest_-praw-sylwia_1976

Guest_-praw-sylwia_1976
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2009 - 02:47

W marcu 2009 składałam pozew o alimenty na dziecko w którym domagałam się m.in. wypłacenia zaległych pieniędzy od 1 listopada 2008 (przestał płacić). Dostałam z sądu postanowienie o zabezpieczeniu powództwa na posiedzeniu niejawnym płatne począwszy od 25 marca. Mąż zapłacił w kwietniu za bieżący miesiąc ale już za marzec nie doczekałam się żadnych pieniędzy.
1.Ile powinnam otrzymać alimentów za marzec, czy za cały miesiąc czy tylko za te kilka dni od 25 do 31?
Kolejna sprawa w Sądzie Rodzinnym odbyła się kilka dni przed sprawą rozwodową, sąd przekazał sprawę do rozpoznania w sądzie okręgowym. Tam sędzia podtrzymał wysokość alimentów i przesunął termin wypłacania z 15 na 25 każdego miesiąca, nie wziął w ogóle pod uwage tych zaległych pieniędzy od listopada 2008.
2.Czy jest szansa na przesuniecie terminu z 25 znów na 15? Jeśli tak to co napisać i czy do rejonowego sądu?
3.Czy mogę odzyskac dla dziecka te zaległe alimenty? Co powinnam napisać, czy jako nowy pozew czy prośbe o ponowne rozpatrzenie sprawy?

#10 Guest_Mariola

Guest_Mariola
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 18:09

Witam.Jestem po rozwodzie i mam przysadzone alimenty w wyroku sadowym płatne do 20 tego kazdego miesiąca. Chciałam zapytać,czy w tym wypadku liczy się data stępla , że są wysłane 20 tego czy nie.Chcę wiedzieć czy może być tak , że zostaną wysłane 20 tego a ja je dostanę tydzień pózniej? Wyrok mówi tak "alimenty płatne do 20 tego każdego miesiąca z ustawo ustalonymi odsetkami w razie zwłoki"

#11 Guest_WM

Guest_WM
  • Goście

Napisano 17 luty 2018 - 21:28

Niestety (dla mężczyzn alimenciarzy)....Do 20-go masz mieć już na koncie, a nie że Twój Ex dopiero wyśle w tym dniu.

Panowie, uważajcie na to, bo wredne sucze latają potem do komorników!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych