Skocz do zawartości

ZFŚS

wróć do serwisu Księgowość 46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_beta1

Guest_beta1
  • Goście

Napisano 08 maj 2012 - 11:07

Jak robicie w tym f-szu plan mam np 81000,00 zł naliczenie na 30.03.2012 r jakie zrobiłam wg.planowanego zatrudnienia jest na kwotę 80 200,45 zł. i tak to naniosłam w urządzeniach księgowych i teraz na 30.05.2012 przelałam już 60 750 zł i na 30.09.2012 r przeleje resztę 20 250 zł. Czy należy zmniejszyc plan do naliczenia ?skoro i tak on nie jest jeszcze właściwy
Na koniec roku gdy będe miała już faktyczne zatrudnienie to naliczę odnowa zrobię korektę odpisu i jeżeli większy odpis to zwiększe plan w 4440 i przeleje środki jeżeli mniejsze zatrudnienie oddam środki na konto główne i zmniejsze paragraf 4440
Czy też tak to przeprowadzacie i jak z tym planem czy dostosowujecie go do naliczenia i kiedy zmniejszacie ewentualnie zwiekszacie?

#2 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 08 maj 2012 - 11:13

Nie koryguje planu, aż do końca roku,kiedy przychodzi grudzień dokonuję weryfikacji zatrudnienia i wtedy dopiero zwiększam bądź zmniejszam odpis i urealniam plan

#3 Guest_beta1

Guest_beta1
  • Goście

Napisano 08 maj 2012 - 11:20

dziękuje za wypowiedz i w tym temacie

#4 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 08 maj 2012 - 12:57

No przy takiej małej różnicy nie masz co zmniejszać planu bo za kilka miesięcy może się okazać że musisz zwiększać.Co innego jak by były duże zmiany organizacyjne i byś wiedziała na 100% że będziesz miała dużo mniejszy/większy odpis, wtedy warto urealnić plan wcześniej.

#5 Guest_beta1

Guest_beta1
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 11:53

Jeszcze wracam do ZFŚS i do naliczenia odpisu czy jeżeli pracownik jest zatrudniony na połowie etatu to jaki odpis mu zrobię za cały rok połowę czy w przeliczeniu na pełny etat

#6 Guest_Bogumiła

Guest_Bogumiła
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 12:15

Fundusz socjalny nalicza się na każdą osobę zatudnioną na umowę o pracę w przeliczeniu na etaty. Mozesz mieć 15 osób a etatów np.9,5. Liczysz etaty.

#7 Guest_beta1

Guest_beta1
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 12:26

czyli 9,5 etatu przez cały rok zatrudnienia 9,5 mnożę przez 1093,93 Czyli tyle wynosi odpis w jednostce zatrudniającej na 9,5 etatu 10 392,34 zł.

#8 Guest_beta1

Guest_beta1
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 12:33

czytam właśnie w rachunkowości budżetowej o nalicz.odpisu ZFŚS i tam nieprawidłowośc ,którą kontrola stwierdziła gdyż naliczono odpis przyjmując liczbę zatrudnionych osób w jednostce , a nie wielkośc zatrudnienia po przeliczeniu na pełne etaty

#9 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 18 maj 2012 - 13:16

Liczy się etaty ale licząc średnią ze wszystkich miesiący

#10 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 30 maj 2012 - 09:04

Na wniosku dofinansowania ZFŚŚ ,że mam wykazać dochód brutto za dany okres. Co to znaczy dochód brutto?

#11 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 30 maj 2012 - 17:07

To pytanie to chyba żart

#12 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 30 maj 2012 - 17:50

Pytam poważnie- tak jest na wniosku o dofinansowanie do wczsów pod gruszą

#13 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 30 maj 2012 - 18:40

Aniu, powinnaś zapytać osoby w firmie, która zajmuje się funduszem socjalnym. Brutt0- to inaczej-wynagrodzenie bez potrąceń.

#14 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 31 maj 2012 - 20:34

Dochód brutto rodziny to przychód pomniejszony o KUP, składki społeczne. Nie odejmuje się podatku i składki zdrowotnej.

#15 krycha

krycha

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 06:27

Dochód brutto to moim zdaniem ze składkami na ZUS i podatkiem do US

#16 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 01 czerwiec 2012 - 13:02

Różnie można wyliczyć dochód brutto. Ania pyta o dochód brutto dla potrzeb dofinansowania wczasów pod gruszą. W tym wypadku chodzi o dochód brutto rodziny. W tym wypadku oblicza się go tak jak napisałam.

#17 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 13:24

Co oznacza dochód brutto, powinno wynikać z regulaminu zfśs. Nie zawsze jest tak jak napisała Małgosia. U mnie brutto oznacza wynagrodzenie bez potrąceń ZUS, US i inne należności.

#18 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 01 czerwiec 2012 - 13:36

Ania zpytała o dochód brutto w celu otrzymania dofinansowania z ZFŚS. Obliczany dochód do dochód brutto rodziny. Definicja dochodu brutto rodziny brzmi "Dochody osobiste i dochody rodziny to suma dochodów z różnych źródeł przychodów. Dla wyżej wspomnianych potrzeb oblicza się dochody brutto - przed opodatkowaniem bądź netto - po opodatkowaniu, odejmując od przychodów niektóre wydatki kwalifikowane jako koszty uzyskania, np. dla obliczenia dochodu brutto z pracy od przychodów odlicza się oprócz innych kosztów uzyskania także składki na ubezpieczenie społeczne, nie odlicza się natomiast podatku dochodowego i składki na ubezpieczenie zdrowotne. Elementy te odejmuje się natomiast dla obliczenia dochodu netto (na rękę)."

#19 Małgosia

Małgosia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 01 czerwiec 2012 - 13:38

Ania zapytała co to jest dochód brutto w określonej sytuacji, a nie co miała na myśli osoba wystawijaca wniosek(tego to juz nie wiem).

#20 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 13:54

definicja dochodu brutto rodziny nie ma nic do pomocy socjalnej z zfśs.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych