Skocz do zawartości

Jak odnaleźć rodzeństwo które zostało oddane do Adopcji? pomóżcie

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_natalka16151

Guest_natalka16151
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2010 - 23:38

Dobry Wieczór mam pytanie ? jak odnaleźć rodzeństwo oddane do Adopcji... ? Poszukuje 3 przyrodnich Sióstr oddanych do adopcji w 1989 roku...mamy wspólnego ojca.. pisalam już do sądu ale nie chca udostepnic danych ... Gdzie moge zgłosic sie o pomoc? czy jest jakas instytucja ktora moze mi pomoc? to mój E-mail natalka1616@o2.pl prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam robic ...

#2 Guest_mariola

Guest_mariola
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 08:18

ja tesz szukam rodzenstwa mam na imie mariola ur. bytom prosze odpisz porozmawiamy .Adres meila, to mariola567@op.pl

#3 Guest_mariola

Guest_mariola
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 08:44

jeszcze cos dodaje moje nazwisko panienskie to mariola beata szymiczek rodzice biologiczne to krystyna maria walczok a tato to henryk jerzy szymiczek bytom.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 12:04

Dobry Wieczór mam pytanie ? jak odnaleźć rodzeństwo oddane do Adopcji... ? Poszukuje 3 przyrodnich Sióstr oddanych do adopcji w 1989 roku...mamy wspólnego ojca.. pisalam już do sądu ale nie chca udostepnic danych ... Gdzie moge zgłosic sie o pomoc? czy jest jakas instytucja ktora moze mi pomoc? to mój E-mail natalka1616@o2.pl prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam robic ...

A co Pani odpisali z Sądu i jaką podstawą prawną się kierowali?
Takie dane są ważne,aby udzielić dalszych odpowiedzi,ponieważ przez przysposobienie/adopcję/ powstaje miedzy przysposabiającym a przysposobionym taki stosunek,jak między rodzicami a dziećmi oraz ustają prawa i obowiązki przysposobionego wynikające z pokrewieństwa względem jego krewnych jak również prawa i obowiązki tych krewnych względem niego.
Dziecko/ci takie mogą nawet zmienić dotychczasowe miejsce zamieszkania na miejsce zamieszkania w innym państwie,ale wszystko zależy od porozumienia,które zostaje postanowione przed orzeczeniem przysposobienia,gdzie sad opiekuńczy może określić sposób i okres osobistej styczności między przysposabiającym,a przysposobionym
Te sprawy reguluje kodeks rodzinny i opiekuńczy/art.114 do 127/
Art. 1201.
§ 1. Przed orzeczeniem przysposobienia sąd opiekuńczy może określić sposób i okres osobistej styczności przysposabiającego z przysposabianym.
§ 2. W wypadku określenia styczności w formie pieczy nad dzieckiem stosuje się odpowiednio przepisy o rodzinach zastępczych, z tym że całkowite koszty utrzymania przysposabianego obciążają przysposabiającego.
§ 3. Jeżeli jednak przez przysposobienie przysposabiany ma zmienić dotychczasowe miejsce zamieszkania w Rzeczypospolitej Polskiej na miejsce zamieszkania w innym państwie, przysposobienie może być orzeczone po
upływie określonego przez sąd opiekuńczy okresu osobistej styczności przysposabiającego z przysposabianym w dotychczasowym miejscu zamieszkania przysposabianego lub w innej miejscowości w Rzeczypospolitej Polskiej.
§ 4. Przy wykonywaniu nadzoru nad przebiegiem styczności przysposabiającego z przysposabianym sąd opiekuńczy korzysta z pomocy ośrodka adopcyjnego oraz, w razie potrzeby, organu pomocniczego w sprawach opiekuńczych.
Art. 121.
§ 1. Przez przysposobienie powstaje między przysposabiającym a przysposobionym taki stosunek, jak między rodzicami a dziećmi.
§ 2. Przysposobiony nabywa prawa i obowiązki wynikające z pokrewieństwa w stosunku do krewnych przysposabiającego.
§ 3. Ustają prawa i obowiązki przysposobionego wynikające z pokrewieństwa względem jego krewnych, jak również prawa i obowiązki tych krewnych względem niego.
§ 4. Skutki przysposobienia rozciągają się na zstępnych przysposobionego.
Art. 1211.
§ 1. Przepisu art. 121 § 3 nie stosuje się względem małżonka, którego dziecko zostało przysposobione przez drugiego małżonka, ani względem krewnych tego małżonka, także w razie przysposobienia po ustaniu małżeństwa przez śmierć tego małżonka.
§ 2. W wypadku gdy małżonek przysposobił dziecko swego małżonka po śmierci drugiego z rodziców przysposobionego, przepisu art. 121 § 3 nie stosuje się względem krewnych zmarłego, jeżeli w orzeczeniu o przysposobieniu sąd opiekuńczy tak postanowił.

#5 Guest_elzbietamigdal

Guest_elzbietamigdal
  • Goście

Napisano 01 maj 2016 - 12:20

Szukaj po ośrodkach afopcy

#6 anetka472

anetka472

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 maj 2016 - 16:25

poszuje brata ur w bytomiu 12 02 1977 roku mial na imie Sebastian Stanusz zabrano go do domu dziecka jak mial 2 latka do dabrowki malej mama to Ilona Rozyczka Stanusz ojciec janusz stanusz prosze mi pomuc moj mail anetka472@wp.pl brat moze mnie nie pamietac.

#7 Guest_Partycja

Guest_Partycja
  • Goście

Napisano 28 marzec 2017 - 14:06

Witam poszukuję braci bliźniaków arek i maciek. Byli w rodzinie zastępczej a teraz w Stanach Zjednoczonych. Mają 22 lata MAJĄ 2 BRACI I 5 siostry chcemy ich poznać . Bardzo ważne dla nas.

#8 Gocha_67

Gocha_67

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 01 październik 2017 - 16:41

Dzięki testom DNA wykonanym w  www.gentest.org.pl udało mi się po kilkudziesięciu latach odnaleźć siostrę, która została adoptowana z domu dziecka jako niemowlak.

#9 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 25 listopad 2017 - 19:09

Witam.Poszukuje siostry przed adopcją nazywała się Aleksandra Balcerzak ur 29.01.1998 w Gdańsku.

Jeśli ktokolwiek coś wie proszę o wiadomość na emila monia2676@wp.pl

#10 Guest_anna0q1

Guest_anna0q1
  • Goście

Napisano 17 listopad 2018 - 12:35

mi się udało odnaleźć brata z pomocą pani detektyw Bożeny Skrzypek, bardzo skuteczna 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych