Skocz do zawartości

Jak odnaleźć rodzeństwo które zostało oddane do Adopcji? pomóżcie

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_natalka16151

Guest_natalka16151
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2010 - 23:38

Dobry Wieczór mam pytanie ? jak odnaleźć rodzeństwo oddane do Adopcji... ? Poszukuje 3 przyrodnich Sióstr oddanych do adopcji w 1989 roku...mamy wspólnego ojca.. pisalam już do sądu ale nie chca udostepnic danych ... Gdzie moge zgłosic sie o pomoc? czy jest jakas instytucja ktora moze mi pomoc? to mój E-mail natalka1616@o2.pl prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam robic ...

#2 Guest_mariola

Guest_mariola
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 08:18

ja tesz szukam rodzenstwa mam na imie mariola ur. bytom prosze odpisz porozmawiamy .Adres meila, to mariola567@op.pl

#3 Guest_mariola

Guest_mariola
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 08:44

jeszcze cos dodaje moje nazwisko panienskie to mariola beata szymiczek rodzice biologiczne to krystyna maria walczok a tato to henryk jerzy szymiczek bytom.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 12:04

Dobry Wieczór mam pytanie ? jak odnaleźć rodzeństwo oddane do Adopcji... ? Poszukuje 3 przyrodnich Sióstr oddanych do adopcji w 1989 roku...mamy wspólnego ojca.. pisalam już do sądu ale nie chca udostepnic danych ... Gdzie moge zgłosic sie o pomoc? czy jest jakas instytucja ktora moze mi pomoc? to mój E-mail natalka1616@o2.pl prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam robic ...

A co Pani odpisali z Sądu i jaką podstawą prawną się kierowali?
Takie dane są ważne,aby udzielić dalszych odpowiedzi,ponieważ przez przysposobienie/adopcję/ powstaje miedzy przysposabiającym a przysposobionym taki stosunek,jak między rodzicami a dziećmi oraz ustają prawa i obowiązki przysposobionego wynikające z pokrewieństwa względem jego krewnych jak również prawa i obowiązki tych krewnych względem niego.
Dziecko/ci takie mogą nawet zmienić dotychczasowe miejsce zamieszkania na miejsce zamieszkania w innym państwie,ale wszystko zależy od porozumienia,które zostaje postanowione przed orzeczeniem przysposobienia,gdzie sad opiekuńczy może określić sposób i okres osobistej styczności między przysposabiającym,a przysposobionym
Te sprawy reguluje kodeks rodzinny i opiekuńczy/art.114 do 127/
Art. 1201.
§ 1. Przed orzeczeniem przysposobienia sąd opiekuńczy może określić sposób i okres osobistej styczności przysposabiającego z przysposabianym.
§ 2. W wypadku określenia styczności w formie pieczy nad dzieckiem stosuje się odpowiednio przepisy o rodzinach zastępczych, z tym że całkowite koszty utrzymania przysposabianego obciążają przysposabiającego.
§ 3. Jeżeli jednak przez przysposobienie przysposabiany ma zmienić dotychczasowe miejsce zamieszkania w Rzeczypospolitej Polskiej na miejsce zamieszkania w innym państwie, przysposobienie może być orzeczone po
upływie określonego przez sąd opiekuńczy okresu osobistej styczności przysposabiającego z przysposabianym w dotychczasowym miejscu zamieszkania przysposabianego lub w innej miejscowości w Rzeczypospolitej Polskiej.
§ 4. Przy wykonywaniu nadzoru nad przebiegiem styczności przysposabiającego z przysposabianym sąd opiekuńczy korzysta z pomocy ośrodka adopcyjnego oraz, w razie potrzeby, organu pomocniczego w sprawach opiekuńczych.
Art. 121.
§ 1. Przez przysposobienie powstaje między przysposabiającym a przysposobionym taki stosunek, jak między rodzicami a dziećmi.
§ 2. Przysposobiony nabywa prawa i obowiązki wynikające z pokrewieństwa w stosunku do krewnych przysposabiającego.
§ 3. Ustają prawa i obowiązki przysposobionego wynikające z pokrewieństwa względem jego krewnych, jak również prawa i obowiązki tych krewnych względem niego.
§ 4. Skutki przysposobienia rozciągają się na zstępnych przysposobionego.
Art. 1211.
§ 1. Przepisu art. 121 § 3 nie stosuje się względem małżonka, którego dziecko zostało przysposobione przez drugiego małżonka, ani względem krewnych tego małżonka, także w razie przysposobienia po ustaniu małżeństwa przez śmierć tego małżonka.
§ 2. W wypadku gdy małżonek przysposobił dziecko swego małżonka po śmierci drugiego z rodziców przysposobionego, przepisu art. 121 § 3 nie stosuje się względem krewnych zmarłego, jeżeli w orzeczeniu o przysposobieniu sąd opiekuńczy tak postanowił.

#5 Guest_elzbietamigdal

Guest_elzbietamigdal
  • Goście

Napisano 01 maj 2016 - 12:20

Szukaj po ośrodkach afopcy

#6 anetka472

anetka472

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 maj 2016 - 16:25

poszuje brata ur w bytomiu 12 02 1977 roku mial na imie Sebastian Stanusz zabrano go do domu dziecka jak mial 2 latka do dabrowki malej mama to Ilona Rozyczka Stanusz ojciec janusz stanusz prosze mi pomuc moj mail anetka472@wp.pl brat moze mnie nie pamietac.

#7 Guest_Partycja

Guest_Partycja
  • Goście

Napisano 28 marzec 2017 - 14:06

Witam poszukuję braci bliźniaków arek i maciek. Byli w rodzinie zastępczej a teraz w Stanach Zjednoczonych. Mają 22 lata MAJĄ 2 BRACI I 5 siostry chcemy ich poznać . Bardzo ważne dla nas.

#8 Gocha_67

Gocha_67

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 01 październik 2017 - 16:41

Dzięki testom DNA wykonanym w  www.gentest.org.pl udało mi się po kilkudziesięciu latach odnaleźć siostrę, która została adoptowana z domu dziecka jako niemowlak.

#9 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 25 listopad 2017 - 19:09

Witam.Poszukuje siostry przed adopcją nazywała się Aleksandra Balcerzak ur 29.01.1998 w Gdańsku.

Jeśli ktokolwiek coś wie proszę o wiadomość na emila monia2676@wp.pl

#10 Guest_anna0q1

Guest_anna0q1
  • Goście

Napisano 17 listopad 2018 - 12:35

mi się udało odnaleźć brata z pomocą pani detektyw Bożeny Skrzypek, bardzo skuteczna 

#11 Jol70po

Jol70po

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 22 grudzień 2019 - 11:06

Jestem wychowanką Domu Dziecka. Moje rodzeństwo zostało adoptowane do rodzin za granicą. Jako dorosła osoba koniecznie chciałam nawiązać z nimi kontakt. Biuro Innowator udzieliło mi wsparcia i podpowiedziało, w jaki sposób mam poszukiwać. Posłuchałam dobrych rad i udało mi się spotkać z rodzeństwem. Biuro możecie znaleźć w sieci pod tym adresem www.zachowacwpamieci.eu.

#12 Mobiliser

Mobiliser

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 24 maj 2020 - 22:26

Pani na historii zadała wykonanie drzewa genealogicznego rodziny. Zwróciłam się po pomoc do dziadka, który pomógł mi napisać pismo do firmy www.zachowacwpamieci.eu. Pracownicy biura Innowator pomogli nam dotrzeć do najdalszych przodków naszej rodziny. Od tej pory zaczęłam się interesować pochodzeniem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych