Skocz do zawartości

Wkład kominkowy

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_miron11

Guest_miron11
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 21:35

Witam

Ustnie zawarłem umowę o wykonanie kominka w moim domu z wykonawcą uzgodniłem szczegóły i on zamówił wkład kominkowy, dokonałem przedpłaty na w/w wkład i po czterech tygodniach (6 dni temu) otrzymałem wkład, ale okazuje się że jest to urządzenie które sprawi kłopot z podłączeniem do istniejącej instalacji CO (instalacja znana wykonawcy przed zamówieniem. Czy mam prawo do zwroty urządzenia i na jakiej podstawie prawnej?

#2 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 26 październik 2011 - 11:25

Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej
Art. 8. 1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.
4. Jeżeli kupujący, z przyczyn określonych w ust. 1, nie może żądać naprawy ani wymiany albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy; od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. Przy określaniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia.
Art. 4.
2. W przypadku indywidualnego uzgadniania właściwości towaru konsumpcyjnego domniemywa się, że jest on zgodny z umową, jeżeli odpowiada podanemu przez sprzedawcę opisowi lub ma cechy okazanej kupującemu próbki albo wzoru, a także gdy nadaje się do celu określonego przez kupującego przy zawarciu umowy, chyba że sprzedawca zgłosił zastrzeżenia co do takiego przeznaczenia towaru.
Art. 6. Za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową uważa się również nieprawidłowość w jego zamontowaniu i uruchomieniu, jeżeli czynności te zostały wykonane w ramach umowy sprzedaży przez sprzedawcę lub przez osobę, za którą ponosi on odpowiedzialność, albo przez kupującego według instrukcji otrzymanej przy sprzedaży.
Kodeks cywilny
Art. 410. § 1. Przepisy artykułów poprzedzających stosuje się w szczególności do świadczenia nienależnego.
§ 2. Świadczenie jest nienależne, jeżeli ten, kto je spełnił, nie był w ogóle zobowiązany lub nie był zobowiązany względem osoby, której świadczył, albo jeżeli podstawa świadczenia odpadła lub zamierzony cel świadczenia nie został osiągnięty, albo jeżeli czynność prawna zobowiązująca do świadczenia była nieważna i nie stała się ważna po spełnieniu świadczenia.
Art. 405. Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości.

Umówił się Pan na kupno wkładu kominkowego właściwego dla Pana instalacji CO wraz montażem. Skoro zakupiony kominek jest niezgodny z Pan instalacją Co, to może Pan złożyć oświadczenie od odstąpieniu od umowy, ze względu na niemożność doprowadzanie wkładu do stanu zgodnego z umową poprzez naprawę/wymianę na nowy egz. tego samego modelu wad pozbawiony oraz "istotność" niezgodności z umową. W takim oświadczeniu należy również wezwać do zwrotu zaliczki w terminu 3 dni pod rygorem naliczania odsetek ustawowych po bezskutecznym upływie tego terminu. Oświadczenie należy złożyć na pismie za potwierdzeniem odbioru.

#3 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów

Napisano 05 wrzesień 2019 - 16:30

Moim zdaniem wybierając wkład kominkowy należy się kierować przede wszystkim opiniami o danej firmie. Ja miałam okazję niedawno kupować nowy wykład i zdecydowałam się na ofertę firmy Hajduk. Na ich stronie: http://hajduk.eu/ możecie znaleźć wszystkie szczegóły. Ich produkty są bardzo solidnie i przemyślanie wykonane. Ja jestem bardzo zadowolona z tego wyboru.

#4 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 450 postów

Napisano 08 październik 2019 - 11:48

Witam, 

a może chcecie się podzielić waszym wystrojem i kominkami ?

bo własnie buduje dom i na bank będzie tam kominek tylko zastanawiam się nad wyborem, podoba mi się najbardziej piec żeliwny, bo jednocześnie jest nowoczesny i klasyczny , taki jak tu https://kratki.com/p...anzacje-wnetrz/

stalowy trochę mniej mi się podoba , bo wygląda tak ociężale , ale to moje zdanie 

jakie jeszcze opcje wchodzą w grę prócz tych które wymieniłem ?

pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy