Skocz do zawartości

Reklamacja butów

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jalapeno

Guest_Jalapeno
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 22:00

Kupiłam buty koturny w maju w popularnej sieciówce. W sierpniu zauważyłam że pękła w nich podeszwa. Postanowiłam je oddać do reklamacji, która została oddalona gdyz stwierdzono iz buty ulegly zniszczeniu z mojej winy. Zaznaczam, ze byly to buty koturny, dośc wysokie wiec zbyt wielu kilometrow w nich nie zrobilam, ani tez w pilkę nie grałam, by pęknięcie podwszwy było moją winą. Napisałam odwołania ale opinia wydana przez sklep za pierwszym razem została podtrzymana. Nie mogąc pogodzić się z opinią sklepu postanowiłam w dalszym ciągu ubiegać się o swoje prawa więc udałam się z tą sprawą do Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Rzecznik wysłał do nich w tej sprawie pismo, na które dostałam znow odpowiedz odmowna.
I tutaj chcę prosić o pomoc, co jeszcze mogłabym w tej sprawie zrobic? Do jakiej instytucji sie udac?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 listopad 2012 - 03:20

Powinnaś wrócić do Rzecznika Konsumentów i poprosić, żeby zajął się Twoją sprawą. Pokieruje Cię, co robić dalej i będzie występował w Twoim imieniu.

#3 Guest_-praw-sandiego

Guest_-praw-sandiego
  • Goście

Napisano 03 listopad 2012 - 13:29

Może się zająć, ale nie musi.

W tej sytuacji, mozna jeszcze próbować zapis na sąd polubowny, na co ta firma się godzić nie musi.

Jeżeli to nie pomoże, to tylko powództwo przed Sądem Rejonowym

#4 Guest_Jalapeno

Guest_Jalapeno
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 18:24

Już zwrocilam sie z tym do Rzecznika konsumentów, ale odpowiedź sklepu zno była odmowna.
Mogę sie odwołać od tej opinii i ponownie prosić Rzecznika o interwencje?
A PIH? Czy mogłabym się tam zwrócić? I na czym by to polegało?

#5 Guest_-praw-sandiego

Guest_-praw-sandiego
  • Goście

Napisano 08 listopad 2012 - 22:01

Przy Inspekcji Handlowej działa Stały Polubowny Sąd Konsumencki, można spróbować założyć tam sprawę, to nic nie kosztuje, z tym że firma nie musi się na taką sprawę zgodzić, a wyrok nie ma żadnej mocy prawnej.

#6 Guest_Jadźka

Guest_Jadźka
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 19:12

W takich sytuacjach polecam rzeczoznawców. Ze swojego doświadczenia mogę polecić Rzeczoznawców Maj, bardzo dobrze się z nimi współpracuje, a opinie przez nich wydawane są rzetelne i fachowe.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych