Skocz do zawartości

windykacja

67 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-anmi

Guest_-praw-anmi
  • Goście

Napisano 10 listopad 2008 - 12:57

Z tego wynika, że wierzycielem nadal jest ŻAK i wierzyciel nie wystąpił do tej pory do sądu o wydanie np. nakazu zapłaty. Proszę napisać kiedy roszczenie stało się wymagalne? Firma windykacyjna działa na zlecenie wierzyciela, w zasadzie nie ma Pani obowiązku prowadzić z nią żadnych rozmów. Nawiasam mówiąc, co to za firma?

#2 Guest_-praw-tomasz wojciechowski

Guest_-praw-tomasz wojciechowski
  • Goście

Napisano 10 listopad 2008 - 15:24

Z tego wynika, że wierzycielem nadak jest ŻAK i nie wierzyciel nie wystąpił do tej pory do sądu o wydanie np. nakazu zapłaty. Proszę napisać kiedy roszczenie stało się wymagalne? Firma windykacyjna działa na zlecenie wierzyciela, w zasadzie nie ma Pani obowiązku prowadzić z nią żadnych rozmów. Nawiasam mówiąc, co to za firma?

#3 Guest_-praw-anmi

Guest_-praw-anmi
  • Goście

Napisano 10 listopad 2008 - 14:39

W piśmie ,które otrzymałam napisane jest tak:
Niniejszym w imieniu wierzyciela-Centrum Nauki i Biznesu Żak-działając w oparciu o udzielone w dniu 2007.05.09 pelnomocnictwo.wzywamy niezwłocznie do zaplaty kwoty zobowiązania 2,446,00,w sklad której zostały wliczone odsetki przynależne Wierzycielowi,wg stanu na dzien 2008-10-20.
Informujem,że w przypadku zaniechania wpłaty Wierzyciel,wystapi z powództwem do właściwego sądu,celem uzyskania tytułu wykonawczego oraz podejmie inne dziełania calem odzyskania należności.Pismo jest ostatecznym wezwaniem do zaplaty,poznieważ nasze wcześniejsze pisma nie spotkały sie z żadną reakcją z Pani strony!

Jeżeli chodzi o mnie,to ja nie występowałam z żadnym pismem do tej firmy windykacyjnej,poniewaz jest to pierwszy list,który od nich dostałam.Dziękuje bardzo za pomoc!

#4 Guest_-praw-tomasz wojciechowski

• Goście

Napisano 10 listopad 2008 - 14:03

Proszę o bardziej szczegółowe fakty bądź scan tego pisma, wówczas będzie można się do niego precyzyjniej odnieść. Pozdrawiam

#5 Guest_-praw-tomasz wojciechowski

• Goście

Napisano 10 listopad 2008 - 14:01

Na początku należy się zastanowić, czy owa firma windykacyjna działa na zlecenie Pani wierzyciela - szkoły "ŻAK", czy też sama stała się wierzycielem i na podst. art 509 KC dokonano cesji wierzytelności (tzn. ŻAK sprzedał Pani "dług" firmie X). Zastanawiam się jeszcze nad kwestią przedawnienia tego roszczenia. Kiedy stało się ono wymagalne? Proszę pamiętać, że przy świadczeniach okresowych okres przedawnienia wynosi 3 lata. Jeśli np. roszczenie stało się wymagalne (tzn. wierzyciel wezwał do całkowitej zapłaty) w 09.2005r. to roszczenie przedawniło się w 09.2008r. Takiego roszczenia nie można dochodzić na drodze przymusowwej egzekucji (przez komornika). Inaczej mówiąc może Pani uchylić się od spełnienia świadczenia (tzn. nie płacić). Jeśli natomiast w tymże okresie zwróciła się Pani do wierzyciela o rozłożenie długu na raty bądź wpłaciła Pani jakąś część zobowiązania, wówczas bieg przedawnienia przerywa się i biegnie na nowo. Zakładam, że wierzyciel nie dysponuje nakazem zapłaty wydanym przez sąd, bo otrzymałaby Pani również taki nakaz zapłaty przesyłką pocztową. Roszczenie stwierdzone prawomocnym orzeczeniem sądu (np. nakazem zapłaty) ważne jest lat 10. Pozdrawiam.

#6 Guest_-praw-anmi

Guest_-praw-anmi
  • Goście

Napisano 10 listopad 2008 - 12:57

Witam.
Mam 25 lat i duży,jak dla mnie problem!.W 2005 roku zapisałam się do Szkoły policealnej "Żak"niestety los tak sprawił,iż nie rozpoczęłam nawet tam nauki(nie byłam na żadnych zajęciach)!Niedawno otrzymałam list od windykatora,iż mój dług wobec wyżej wymienionej szkoły wynosi 2,500,000zł!!!Nie wiem co mam z tym zrobić...Czy mogę sie domagać umożenia spłaty długu lub rozłożenia go na raty??Czy wogóle powinnam wchodzić w jakie kolwiek konwersacje z firma windykatorską??Na koniec pragnę nadmienić,że jestem studentką studiów dziennych,nie mam pracy,moi rodzice są po rozwodzie-jestem na utrzymaniu Matki w tym momencie a ona też nie jest w stanie dać mi takiej kwoty!Jestem załamana i proszę o jaką kolwiek rade,będe ogromnie wdzięczna!!
Pozdrawiam serdecznie.

#7 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 15 listopad 2008 - 18:59

Uznania roszczenia nie można domniemywać - a więc samo zapytanie o wysokość zadłużenia czy termin wymagalności roszczenia nie wpływa na Pani sytuację prawną. Może Pani dla pewności w tym piśmie zaznaczyć, że dopiero po udzieleniu odpowiedzi na stawiane pytanie będzie Pani mogła merytorycznie ustosunkować się co do samego roszczenia.

#8 Guest_-praw-anmi

Guest_-praw-anmi
  • Goście

Napisano 15 listopad 2008 - 13:56

Czyli mogę wystąpić z pismem i zapytaniem o ową date??Tylko czy jeżeli rozpocznę jakiekolwiek z nimi rozmowy czy to nie będzie tak,że wszystko zacznie się dziać od nowa??czy nie będzie to tzw. przyznanie się do zadłużenia??Czy jest jakiekolwiek dobre dla mnie wyjście z tej sytuacji???

#9 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 15 listopad 2008 - 12:40

Ma Pani prawo domagać się podania okresu zadłużenia. Pierwszy dzień zadłużenia będzie jednocześnie dniem wymagalności roszczenia.

#10 Guest_-praw-anmi

Guest_-praw-anmi
  • Goście

Napisano 15 listopad 2008 - 10:05

w tym momencie jak mam uzyskać informacje na ten temat??czy powinno być to napisane w piśmie od windykatora??

#11 Guest_-praw-tomasz wojciechowski

• Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 17:48

Wymagalne, tzn. kiedy przypadł termin płatności. Np. Otrzymała Pani fakturę za telefon z terminem płatności do dnia 1.1.2008r., tzn. że w tym dniu należność stała się wymagalna.

#12 Guest_-praw-anmi

Guest_-praw-anmi
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 16:13

I jeszcze jedno pytanie(być może troszke głupie)co tzn : kiedy roszcenie stało się wymagalne??

#13 Guest_-praw-anmi

Guest_-praw-anmi
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 16:04

Do szkoły zapisalam się w we wrześniu 2005 roku a jeżeli chodzi o windykacje to oni napisali mi,iż otrzymali od szkoly Żak pełnomocnictwo 2007.05.09,czy w takim razie ta sprawa jest przedawniona??Czy jeżeli jest,to takie pismo mam wysłać do windykacji czy do szkoły??Dziękuje bardzo za pomoc!

#14 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 14:18

Zanim Pani zapłaci proszę sprawdzić jaki był termin wymagalności zapłaty tego roszczenia. Roszczenie szkoły z tytułu nauki przedawnia się bowiem po 2 latach. Jeśli więc zobowiązanie dotyczy zaległej opłaty z 2005r. - to proszę odpisać krótko, że odmawiam zapłaty podnosząc zarzut przedawnienia w oparciu o art. 751 kc.

#15 Guest_-praw-anmi

Guest_-praw-anmi
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 13:02

Czyli jedyna droga do tego aby nie mieć sprawy w sądzie to zapłacenie 2,500,00?koszmar..!!

#16 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 12:55

Od strony prawnej nie ma znaczenia czy będzie Pani rozmawiała bezpośrednio z wierzycielem czy z jego pełnomocnikiem - firmą windykacyjną.

#17 Guest_-praw-anmi

Guest_-praw-anmi
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 11:48

Czyli musze i tak zapłacić te pieniążki??Ale czy moge się zwrócić bezpośrednio do Żaka o np uregulowanie kwoty w ratach czy tez musze podjac jakies konwersacje z ta firma windykacyjna??

#18 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 13 listopad 2008 - 09:26

Tak - może pozwać do sądu.

#19 Guest_-praw-anmi

Guest_-praw-anmi
  • Goście

Napisano 12 listopad 2008 - 14:36

I jeszce jedno pytanie cze Żak moż mnie pozwać do sądu jeżeli tego nie ureguluje??Bardzo dziękuje za odpowiedz,jestem strasznie wdzięczna za pomoc!!

#20 Guest_-praw-anmi

Guest_-praw-anmi
  • Goście

Napisano 12 listopad 2008 - 14:35

jest to firma: "KGPN kOMPLEKSOWA WINDYKACJA I ZARZĄDZANIE WIRZYTELNOŚCIAMI".A ŻAK dał jej pełnomocnictwo 2007-05-09.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych