Skocz do zawartości

Gdzie mozna zlozyc skarge na sedziego?

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-monicany

Guest_-praw-monicany
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 04:56

Sedzia prowadzacy moja sprawe popelnil fundamentalne bledy w moim postepowaniu sadowym, np. uznajac tylko na podstawie oswiadczen drugiej strony jej mozliwosc wykonania postanowienia sadu i splaty mnie co nigdy nie zostalo dokonane (dodatkowo odrzucil moj wniosek o zabezpieczenie stanu posiadania....).
Nie moge oczywiscie udowodnic korupcji ale zwykle ludzkie poczucie sprawiedliwosci i wiara w prawo kaze mi probowac wykazac stak jaskrawa niekompetencje, stronniczosc i bledy sedziego.
JAK TO EFEKTYWNIE ZROBIC?
Dziekuje za wszelkie porady.

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 15:30

W zakresie orzecznictwa sąd jest niezawisły. Zweryfikować orzeczenie może tylko sąd wyższego rzędu, a sędzia za swoje orzeczenia nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

Jeśłi uważa Pani, że przy rozpoznaniu sprawy doszło do jakiś nieprawidłowości (za wyjątkiem merytorycznej decyzji sądu) ma Pani prawo powiadomić o tym prezesa sądu apelacyjnego.

#3 Guest_-praw-monicany

Guest_-praw-monicany
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 15:41

No wlasnie.
Jako laik nie potrafie rozroznic przy rozpoznaniu sprawy doszło do jakiś nieprawidłowościod merytorycznej decyzji sądu
Dla mnie oczywistym jest, ze odrzucenie mojego wniosku o przywrocenie wladztwa nad wspolwlasnoscia, uznanie mozliwosci wykonania postanowienia sadu o splacie tylko na podstawie oswiadczen drugiej strony czy przyznanie roszczen w wysokosci deklarowanej przez druga strone a nie na podstawie opinii bieglych sa nieprawidlowosciami w rozpoznaniu sprawy.
Czy to jednak sa podstawy zbadania prawidlowosci pracy sedziow dla prezesa Sadu Apelacyjnego?

#4 Guest_-praw-yakikris

Guest_-praw-yakikris
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 16:37

To już są zarzuty merytoryczne. Może Pani złożyć odwołanie od tego wyroku jeszcze? Jeśli tak, to należy to zrobić.
Jeśli idzie o nieprawidłowości które wskazuje Pan Łukasz, to miał za pewne na myśli korupcję itd. Tutaj musiałaby Pani przedstawić jakieś dowody, a nieprzychylna ocena dowodów przez sąd takiego dowodu nie stanowi.

#5 Guest_-praw-monicany

Guest_-praw-monicany
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 16:50

Dziekuje.

Moze prosciej byloby zadac pytanie co w takim razie NIE JEST zarzutem merytorycznym?

Nie mam juz mozliwosci odwolan.
Kolejne uzasadnienia postanowien sadu praktycznie przeczyly sobie wzajemnie a wiec pozbawialy mnie mozliwosci skutecznej obrony albowiem nie mozna efektywnie bronic sie kiedy KAZDA wersja jest znegowana.

Wymog przedstawienia dowodow korupcji jest w oczywisty sposob abstrakcja dla zwyklego smiertelnika a nawet sluzb bez narzedzia prowokacji korupcyjnej.

Ja szukam po prostu instytucji zdolnej OBIEKTYWNIE ocenic prace sedziow.

Jak jednak widze: definicja niezawislosci idealnie wplasowuje sie w definicje bezkarnosci korupcyjnej ...

#6 Guest_-praw-yakikris

Guest_-praw-yakikris
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 16:54

Niezawisłość sądu jest bardzo szerokim pojęciem, pozwalającym w pewnym stopniu nawet na naruszanie przepisów.

Pozostaje złożenie skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich, ale tutaj też będą potrzebne chęci i dobra wola - bo to nie zawsze idzie w parze z obiektywnością.

#7 Guest_-praw-monicany

Guest_-praw-monicany
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 17:12

CYTAT(yakikris @ 17.03.2010, 16:54) Niezawisłość sądu jest bardzo szerokim pojęciem, pozwalającym w pewnym stopniu nawet na naruszanie przepisów.

Przeciez to absurd. Instytucja stworzona do repektowania prawa lamie prawo?!
Niezawislosc sadu ma SLUZYC obywatelom a nie przestepcom i TYLKO w tym celu zostala stworzona.
Aby jednak utrzymac ten mechanizm MUSI istniec mozliwosc oceny pracy sedziow (nie myslic z ich konkretnymi decyzjami)
a taka w praktyce NIE ISTNIEJE skoro odwolanie kieruje sie nie do NIEZALEZNEJ istytucji a do ... przelozonego nieuczciwego sedziego !
Przelozony w oczywisty sposob zawsze bedzie pozytywnie ocenial prace swoich podwladnych ktorych prace nadzoruje albowiem inaczej godzilby w siebie samego.

Pozostaje złożenie skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich, ale tutaj też będą potrzebne chęci i dobra wola - bo to nie zawsze idzie w parze z obiektywnością.

Co takiego praktycznie moglby zrobic Rzecznik Praw Obywatelskich?
W moim odczuciu to tylko figurant, ktorego jedynym zadaniem jest tworzenie uspakajajacych pozorow mozliwosci obrony praw obywatelskich.

#8 Guest_-praw-yakikris

Guest_-praw-yakikris
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 18:01

Rzecznik wbrew pozorom może wiele. To właśnie ten "niezależny" organ. Pytanie tylko, czy użyje swoich instrumentów.

#9 Guest_-praw-monicany

Guest_-praw-monicany
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 18:05

CYTAT(yakikris @ 17.03.2010, 18:01) Rzecznik wbrew pozorom może wiele. To właśnie ten "niezależny" organ. Pytanie tylko, czy użyje swoich instrumentów.

Moim najwiekszym zyczeniem jest wiec sie mylic co do efektywnosci rzecznika.

Zmieniam wiec pytanie:
CO ZROBIC aby rzecznik uzyl swoich instrumentow jako niezalezny organ?

#10 Guest_-praw-yakikris

Guest_-praw-yakikris
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 18:12

Proszę wejść na stronę Rzecznika. Tam znajdzie Pani wszelkie informacje: czym zajmuje się Rzecznik, gdzie, co i jak należy składać.

#11 Guest_-praw-monicany

Guest_-praw-monicany
  • Goście

Napisano 17 marzec 2010 - 18:20

CYTAT(yakikris @ 17.03.2010, 18:12) Proszę wejść na stronę Rzecznika. Tam znajdzie Pani wszelkie informacje: czym zajmuje się Rzecznik, gdzie, co i jak należy składać.

Dziekuje.
Robilam to juz.
Rzecznik zawsze odpowiadal niezwykle tonem niezwykle urzedowym ale dokladnie ... nic tego nie wynikalo ...

#12 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 18 marzec 2010 - 18:55

Z RPO jest jak z kasacją - na 100 wniesionych jedna okazuje się zasadna/skuteczna

#13 Guest_JDO

Guest_JDO
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2012 - 13:47

Dzień dobry,
Mam wątpliwą przyjemność stwierdzić, że mój przypadek nie jest odosobniony. Bo tak jak Pani, przegrałam w sądzie sprawę, gdzie sędzia ewidentnie popełnił błędy, był stronniczy (nie da się nie odnieść wrażenia, że skorumpowany), np. moich świadków ocenił jako niewiarygodnych (wszystkich bez wyjątku, którzy w żaden sposób nie byli ze mną związani więzami rodzinnymi), a świadków strony przeciwnej wszystkich ocenił pozytywnie... A kiedy po orzeczeniu wyraziłam swoje zdziwienie, sędzina zadała pytanie: Ma Pani jakieś uwagi? odpowiedziałam: Tak, czekam na sprawiedliwość. Ona na to: Ma Pani adwokata, niech Pani walczy. To ja się pytam: a co do tej pory robiłam? A ona nie jest po to, by tą sprawiedliwość zapewnić? To jest przerażające!!! Bo jak widzę, nie ma możliwości zaskarżenia sędziego... a ich poziom jest naprawdę żenujący...

#14 Guest_Nie znany

Guest_Nie znany
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2012 - 10:50

Proszę państwa sędzia który łamią prawo powinien być usunięty ze stanowiska.Gdyż to stanowisko jest odpowiedzialne,i zanim wyda wyrok to powinien się dobrze się zastanowić co robi bo nie którzy mają prawo do wykonania wyroków nad sędziom zgodnie z prawem można go zabić.Gdyż nie którzy składali Przysięgę wobec Narodu która mówi bronić go wiec, gdy taki sędzia łamie prawo nie powinien być w sądzie i zmienić stanowisko na inną pracę ale nie sędzia

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 09:13

Za*** sedziego wtedy reszta wlaczy mozgi

#16 Guest_gabi1234

Guest_gabi1234
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 09:33

Walka z wiatrakami

#17 Guest_doświadczona-przez_sądy

Guest_doświadczona-przez_sądy
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 21:54

Byłam u Rzecznika i wiem, że najchętniej wyrzuciliby wszystkich za drzwi i nic nie robił. Aby jednak przeżyć trzeba walczyć do upadłego. W tych chorym kraju, gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje, byle kto dorwie się do stołka to już mu się wydaje, że jest Bogiem.
Walczcie ludzie, walczcie chociaż o strzępy swoich praw. Wszystkich nie zniszczą, wszystkich nie zamęczą, wszystkich nie zabiją.
Sędziowie na moich oczach pomagali bandytom, a nieszczennym odbierali nawet gówniane prawa.Ludzie,ratujmy się, bo nas zniszczą. Folksdojcze za okupacji, a sprzedawczyki teraz.

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2014 - 01:15

BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI SĘDZIEGO -TO JEST CHORE.

#19 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2014 - 01:23

waśnie-jak walczyć o tę sprawiedliwość?Rzecznik milczy prokuratura udaje że jest o.k,a sędzia ma się za władcę!W moim przypadku SĘDZINA USTANOWIŁA SWOJE WŁASNE PRAWA!Nie mam prawa się odwołać do orzeczeń.na które przysługuje odwołanie,Mi odmówiła Pani niezawisła,gdyż ma układ z radcą prawnym.No ale kogo obchodzi zwykły człowieczek,w dodatku bez kasy?Nie masz pieniędzy-nie masz prawa-tak sprawiedliwość wymierza sędzia Wojciechowska ze Szczecina

#20 Guest_JUŻ NIEWIEŻĄCA

Guest_JUŻ NIEWIEŻĄCA
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2014 - 01:46

CHORY JEST NASZ NARÓD!Głupio mi że moi dziadkowie walczyli za ten kraj i nikt mnie nie przekona,że jest inaczej!Ojczyzna?kraj ludzi żyjących dla kasy-masz znajomości-to przeżyjesz!Wystarczył mi jeden rok,by w wieku dobrze po 40-stce,znienawidzić bezdusznych sędziów,którzy trzymają stronę złodziei,którzy dają w łape.Nienawidzę tego kraju bezprawia i nikt mnie nie przekona,że to sprawiedliwy kraj!Co robicie z ludzmi?Popatrzcie na ludzi,których pozbawiacie domów i rozwalacie im rodziny-życie!Zachłyśnijcie się sędziny swoją władzą,aby wasze dzieci doznały tego-na co skazujecie innych!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych