Skocz do zawartości

pomocy!! jak się wybronić?:( opłata za parking policyjny

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-truskawa82

Guest_-praw-truskawa82
  • Goście

Napisano 15 marzec 2012 - 18:17

Witam, mam prolem. Trzy lata temu moj znajomy bez mojej zgody wzial mój samochód i spowodował wypadek. nie posiadał prawa jazdy, a w wyniku wypadku poniósł smierc. po przesłuchaniu mnie sprawe umorzono, a auto zabrano na parking policyjny poniewaz był dowodem w sledztwie. teraz po 3 latach przyszło mi pismo z sadu, ze samochod przechodzi na skarb panstwa, a wszelkie koszty zwiazane ze sprawa i przechowywaniem auta pokrywam ja. jestem osoba bezrobotna i nie stac mnie na taki wydatek. czy sad moze mi umorzyc te koszty ze wzgledu na moja sytuacje materialna?? poza tym na komendzie powiedziano mi, ze ja nie mam nic wspólnego z wypadkiem, gdyz nie wiedziałam, ze kolega zabrał moje kluczyki a potem spowodowal wypadek. czy mozna w tej sprawie cos zrobic?? jakie pismo wystosowac do sadu?? bardzo prosze o jakakolwiek odpowiedz i pomoc... boje sie, ze pojde do wiezienia, a mam na wychowaniu małe dziecko.. Pomocy:(

#2 Guest_-praw-truskawa82

Guest_-praw-truskawa82
  • Goście

Napisano 16 marzec 2012 - 09:07

błagam niech mi ktoś pomoże, bo nie mam pojęcia co robić... a nie stac mnie na prawnika.... Proszę..

#3 Guest_dymek1000

Guest_dymek1000
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2012 - 20:28

Do więzienia na pewno nie pójdziesz, ponieważ opłata za parking policyjny nie jest grzywną. A tylko i wyłącznie niezapłaconą grzywnę Sąd może zamienić na karę aresztu.

W Twoim sytuacji Skarb Państwa zapewne będzie wykonywał egzekucję komorniczą za pomocą Twojego właściwego urzędu skarbowego.

W pierwszej kolejności zajmą Tobie konto, później w grę wejdzie poborca podatkowy.

Z uwagi na to, że jesteś bez pracy to albo umorzy postępowanie egzekucyjne, albo zajmie ruchomości.

#4 Guest_-praw-truskawa82

Guest_-praw-truskawa82
  • Goście

Napisano 20 luty 2013 - 22:11

ja nie posiadam zadnych nieruchomosci, mieszkam u tesciów. maz tez nie pracuje, nie mamy zadnych oszczednosci, jedynym zrodlem naszego dochodu jest zasilek rodzinny w wysokosci 78zl miesiecznie. własnie dzis otrzymalam pismo ze skarbowki, ze na dzien dzisiejszy jest do zaplaty 13 tys, a odsetki ciagle rosna:( czy moge napisac prosbe o umorzenie do naczelnika urzedu?? jest w ogole szansa na umorzenie tak duzej kwoty?? blagam o odpowiedz, bo ja sie psychicznie wykoncze:(

#5 Guest_Woody Alien

Guest_Woody Alien
  • Goście

Napisano 28 luty 2013 - 12:46

Oczywiście że powinnaś napisać pismo i wyjaśnić w nim swoją sytuację! To nic nie będzie Cię kosztowało a może wiele pomóc. Warto próbować. Nie poddawaj się!

#6 Guest_lukasz

Guest_lukasz
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 11:34

Czy można oddać auto na skarb państwa w rozliczeniu? Ktoś się orientuje ?

#7 Guest_lukasz

Guest_lukasz
  • Goście

Napisano 07 listopad 2018 - 11:36

Chodzi mi dokładniej o auto bez opłat i przeglądu które stoi na parkingu policyjnym u prywaciarza da radę oddać auto na zecz skarbu państwa?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych