Skocz do zawartości

Prosze o pomoc -firma budowlana nie wywiazuje sie z umowy.

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-basia1912

Guest_-praw-basia1912
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2007 - 19:39

Witam .Mam taki problem -Spisalam umowe z murarzem ktory ma mi wybudowac dom .Dalam zaliczke .W umowie jest ta zaliczka uwzgledniona Na wykonanie tej pracy ma miesiac czasu.Od spiasania umowy i dania zaliczki mineło juz 3 tygodnie i murarz sie nie pojawił a zostal mu jeszcze tylko tydzien aby wywiazac sie z umowy .Dzwonilam pare razy do niego ale to nic nie daje .Kłamie a to ze juz jedzie a to znow ze jutro bedzie itp.Nie mam pojecia co z tym mam robic .Wszystko na budowe domu zakupilam i przygotowalam na przybycie murarzy,a on sobie to poprostu olewa.Napewno w tydzien tych prac nie da rady zrobic.Sęk w tym ze na umowie nic nie jest napisane o jakichkolwiek karach za niewywiazanie sie z umowy.Jest tylko cena za wykonanie robot ,termin ,oraz podpisani swiadkowie ktorzy z nim byli.Prosze bardzo o porade, gdzie mam sie udac z ta umowa aby ten człowiek został ukarany ,zeby juz wiecej nikogo nie oszukał tak jak mnie .

#2 Guest_-praw-regina

Guest_-praw-regina
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2007 - 20:20

Skoro spisaliście umowę tak a nie inaczej, że ów termin nie jest zabezpieczony żadną karą dla niego to proszę się nie dziwić. Teraz z budowlańcami jak z jajkiem - gotowi jeszcze się obrazić ;-) .Jedynie co Pani pozostaje to wysłać pisemne ponaglenie do niego - z informacją, że opóźnienie w rozpoczęciu prac jest już tak duże, że jeśli natychmiast nie podejmie wykonywania zleconej pracy wynajmie Pani na jego koszt innego wykonawcę.

#3 Guest_-praw-basia1912

Guest_-praw-basia1912
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2007 - 22:02

Dziekuje bardzo za podpowiedz .Czy to pisemne ponaglenie ma byc napisane przez jakiegos prawnika czy ja to moge napisac.Choc watpie ze to cos pomoze ,a czy ja moge tak zrobic ze wezme na jego koszt innego wykonawce .Bardzo prosze o porade i z gory dziekuje

#4 Guest_-praw-regina

Guest_-praw-regina
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2007 - 18:27

Może Pani takie ponaglenie napisać samemu. Z wynajęciem innej ekipy na jego koszt poczekałabym do czasu wysłania mu ponaglenia z wezwaniem do natychmiastowego przystąpienia do wykonywania pracy lub do upływu zakreślonego w umowie terminu.

#5 Guest_-praw-basia1912

Guest_-praw-basia1912
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2007 - 21:41

Witam.Napisałam ponaglenie ,wysłałam i nic ,żadnej reakcji ,ani telefonu od majstra. Termin naszej umowy juz sie konczy za 2 dni .Prosze bardzo o porade gdzie mam sie udac z tym moim problemem.

#6 Guest_-praw-regina

Guest_-praw-regina
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2007 - 21:19

Do innej firmy budowlanej. Wynająć inną ekipę, opłacić i po wszystkim wezwać pierwotnego wykonawcę do zwrotu kwoty wyłożonej na wykonanie za niego przyjętych prac.

#7 Guest_-praw-basia1912

Guest_-praw-basia1912
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2007 - 12:11

Firmy szukam juz od dwoch tygodni i w tym roku zeby to zrobic nie ma szans .Znalazlam jedynie takich majstrow ktorzy nie wystawia mi rachunku za wykonanie przez nich prac.Jest to ekipa ktora nie ma zarejestrowanej zadnej dzialalnosci i co ja mam dalej robic .Prosze o pomoc .

#8 Guest_-praw-regina

Guest_-praw-regina
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2007 - 21:44

Na to i prawo nic nie poradzi. Może Pani albo próbować jeszcze raz wezwać pierwotnego wykonawcę do wykonania zlecenia, albo domagać się od niego zwrotu wpłaconej zaliczki.

#9 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 14:27

Ja też mam problem z budowlańcem! jeśli jest ktoś z namysłowa to firmę Łabędzkiego niech wybyje sobie z głowy!!! nieuczciwy nietreminowy kombinator szędzie szuka pieniedzy na każdego inwestora narzeka że nie płaci a on niema pieniędzy dla pracowników! KŁAMSTWO KŁAMSTWO KŁAMSTWO!!!

#10 Guest_kamilka

Guest_kamilka
  • Goście

Napisano 01 marzec 2015 - 19:07

WITAM, 

Mam problem wynajęłam firmę remontową do remontu łazięki. Spisaliśmy umowe z terminem ukonczenia prac oraz kwote wynagrodzenia wraz z materiałem. Firma ta wykonywała wszystkie prace żle niefachowo. tydzień przed zakończeniem remontu wykonawca przyprowadził nowego kafelkarza który zdjął wszystkie kafelki które układał poprzednik, wyrównywał ściany i zaczynał od nowa. Co sie okazuje mój wykonawca zlecił kafelkowanie nowej osobie  której  ja mam zapłacic raz tle co na umowie. Nie wiem co robić poradżcie. ja mam spisaną umowe ze starym wykonawcą z tym nic. nie powinnam nic dopłacać poza ustaloną kwotą z kolei chłopak który kafelkuje nie powinien być oszukany jak z tego wybrnąć 

#11 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14298 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 marzec 2015 - 19:11

Sama napisałaś, że masz podpisaną umowę z wykonawcą i ciebie nie interesuje komu on zlecił wykonanie tej pracy, to jego problem a nie twój. Trzymaj się tego, że z nim masz umowę a nie z jakimś obcym człowiekiem, którego on ściągnął do poprawienia fuszerki jego pracowników. 

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 marzec 2015 - 12:14

Witam, 

Tak ja wiem tyko mi szkoda tego gościa co  obecnie uklada, że nie będzie miał zapłacone. Bo jeśli wykonawca próbował mnie oszukać oszuka i jego, a nie chcę tego. Jestem skłonna się jakoś dogadać tyle  że poprzedni wykonawca  umywa ręce i nie chce już nic słyszeć sad.png

#13 Guest_Antek

Guest_Antek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 13:42

Masz prosty wybór albo płacisz nowemu pracownikowi z własnej kieszeni albo nie. 

Osobiście nie doradzam być Filantropem. Spisałaś umowę i pracodawca się z niej nie wywiązał niech teraz on świeci oczami. 

#14 Guest_Załamana

Guest_Załamana
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2019 - 19:42

Witam, mam problem-spisałam umowę z firmą remontowa na remont lokalu użytkowego,"fachowcy" bez podania przyczyny zeszli z lokalu pozostawiając mnie w środku remontu, na umowie widniał termin ukończenia prac, jak i również został sporządzony aneks do umowy z wydłużeniem terminu, pomimo to panowie nie wyrobiliby się w terminie.Na już.. ciężko znaleźć kogoś kto dokończy remont, lokal zamknięty nie prosperuje - a rachunki trzeba płacić, zdaję sobie sprawę z tego że mogę założyć sprawę cywilna, ale wolałabym tego uniknąć, co jeszcze mogę zrobić...

#15 Guest_Ida

Guest_Ida
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2020 - 17:37

Kwestia nadaje się do skonsultowania z prawnikiem, sama zdecydowałam się na poradę prawną w kancelarii Cejrowski. 

#16 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5870 postów

Napisano 21 grudzień 2020 - 17:44

Dobry adwokat nie reklamuje się. Tym bardziej na darmowych stronach :ph34r:

#17 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 24 luty 2021 - 15:21

Warto się zdecydować na poradę prawną, a taką świadczyła dla mnie kancelaria Cejrowski. Szybka i sprawna obsługa. 

#18 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5870 postów

Napisano 24 luty 2021 - 18:19

Znowu ten nieudacznik

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych