Skocz do zawartości

Zdjęcie

Będzie pełna deregulacja zawodu księgowego

wróć do serwisu Księgowość 75 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Tom

Guest_Tom
  • Goście

Napisano 03 październik 2012 - 07:35

Witam
POPIERAM DEREGULACJĘ - 90 % posiadających certyfikat nie zdałoby egzaminu w Warszawie

Jestem Głównym Księgowym w dużej spólce, prowadze pałną księgowość, mam licencjat, III stopień specjalizacji w SKP, przeszedłem wiele kontroli US, UKS, ZUS,kilka lat temu podeszłem do egzaminu w MF zdobyłem 191 pkt wymagane 192 pkt, oblałem 1 punktem, drugi raz na nowych zasadach oplałem w bloku prawa pracy 2,5 pkt, natomiast osoby kupujące studia mgr dostają certyfikat za nic. Znam takich właścicieli biur rachunkowych, którzy rozliczają tylko KPIR i ryczałt natomiast na hasło pełna księgowość dostają dreszczy i dzwonią do mnie.

SKP powinno nadawać stopnie zawodowe

#62 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 03 październik 2012 - 08:55

Witam
POPIERAM DEREGULACJĘ - 90 % posiadających certyfikat nie zdałoby egzaminu w Warszawie

Jestem Głównym Księgowym w dużej spólce, prowadze pałną księgowość, mam licencjat, III stopień specjalizacji w SKP, przeszedłem wiele kontroli US, UKS, ZUS,kilka lat temu podeszłem do egzaminu w MF zdobyłem 191 pkt wymagane 192 pkt, oblałem 1 punktem, drugi raz na nowych zasadach oplałem w bloku prawa pracy 2,5 pkt, natomiast osoby kupujące studia mgr dostają certyfikat za nic. Znam takich właścicieli biur rachunkowych, którzy rozliczają tylko KPIR i ryczałt natomiast na hasło pełna księgowość dostają dreszczy i dzwonią do mnie.

SKP powinno nadawać stopnie zawodowe

Ktoś kto chwali się takimi umięjętnościami pisze w swojej wypowiedzi "podeszłem do egzaminu". Bardzo ciekawe poglądy widząc monstrualne błędy wypowiedzi.

#63 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 17:42

Witam!osobiście mam certyfikat zdobyty najłatwiejszą formą - wykształeceniem. Biuro rachunkowe mam od 2 lat i jedyne co mnie wkurza w tej całej deregulacji to to, że musiałem wydać tą kasę na studia, programy komputerowe - postarać się o klientów itd. Teraz ktoś niedość że sobie założy bez uprawnień biuro, to jeszcze wezmą sobie dotację na otwarcie działalności. Stawki zjadą do minimum - i co, jak tu konkurować. Gdybym wiedział, nie poszedłbym na studia, kasę zostawił na lokacie i tyle. Chore to - no ale cóż, rękawy do góry i będziemy dalej walczyć - za dwa lata (termin podany przez pana powyżej) zacznie się dopiero kasę robić - na poprawkach.

Hmmm no z takim podejsciem to nie chciałabym trafić na takie Biuro, jeżeli ktoś ma problem bo musiał studiować....

#64 Kapri

Kapri

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 21:02

WitamProwadzenie biura rachunkowego to biznes jak każdy inny i ta sama zasada - nie masz wiedzy wspartej doświadczeniem to klienci od Ciebie odejdą i jeszcze ostrzegą znajomych, a kasa z dotacji da łatwiejszy start ale co z tego jak bedzie to falstart:)No cóż przeciętny Kowalski, który zakłada firmę w Polsce sam dobrze nie ogarnie spraw kadrowych, płacowych podatkowych itd .... na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że wspólpraca z dobrym księgowym i kadrowym to oszczędność czasu, i nerwów. Mieszkam w Lublinie i wspólpracuję z profesjonalistami polecam profit-sc.com.pl .Ja jestem zadowolony

#65 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 09:53

Jestem księgową od 15-tu lat, prowadzę Spółki z o.o., ponieważ nie miałam wyższego wykształcenia biuro rachunkowe było poza moim zasięgiem. Skończyłam studia finanse i rachunkowość i mogę potwierdzić, że studia w tym wypadku poza papierkiem nie dały mi nic. Oczywiście było kilka rzeczy, których chętnie się nauczyłam, ale połowa przedmiotów była niepotrzebna. Uważam, że bardzo dobrze że zawód księgowego zostanie "uwolniony", jeżeli ktoś ma kwalifikacje (myślę tu o wiedzy, nie o wykształceniu) poradzi sobie. Nie trzeba się martwić, że będzie dużo biur rachunkowych, bo jak ktoś tam wcześniej zauważył - do pierwszej kontroli US czy ZUS. Znam biura rachunkowe, gdzie klient powiedział że ma Spółkę z o.o. a pracownik biura zapytał czy do księgowość miał prowadzone na książce czy KH. No i to jest podsumowanie. Nie wystarczy mieć certyfikatu żeby być dobrym w tym co się robi.

#66 Ulga

Ulga

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów
  • Lokalizacjaul. Powstańców Śląskich 5/821, 53-332 Wrocław

Napisano 16 luty 2013 - 08:15

Witam,zastanawiałem się długo czy deregulacja zawodu jest dobra.. i szczerze powiedziawszy nie jestem do końca o tym przekonany. Moim zdaniem najważniejszy w tym wszystkim jest klient. Pan X który prowadzi działalność, który z tego żyje, który wspomaga podatkami Państwo oraz chlebodawca księgowych. Jeżeli powstaną BR które nie znają się, nie tyle co na księgowości co na podatkach oraz nie śledzą zmian w prawie to najgorsze co mmożebyć to to, że nie ucierpi tylko rynek BR ale też cała gospodarka a najbardziej Pan X który chciał założyć DG i żyć z tego. Co spowoduje jego długi?? Właśnie to nieszczęsne, założone przez nieodpowiedzialnych ludzi, na niewłaściwym miejscu osoby, które albo nie znalazły swego miejsca w życiu ablo uważało że księgowośc to dobra i łatwa kasa.. dlatego uważam że dla deregulacji zawodu TAK jednak powinno się zabezpieczyć interes Pana X aby jak się okażę, że po 5 latach będzie musiał zapłacić miliony plus odsetki do US lub ZUS, nie będzie musiał wyjeżdzać za granicę aby to spłacić.

#67 lena111

lena111

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 08:34

Najważniejsza jest wiedza i kwalifikacje osoby, która prowadzi te księgi. Egzamin weryfikuje teorie i praktyke z całego obszaru z jakim sie moze zetknąć osoba posiadająca certyfikat księgowy.Najlepiej jeszcze niech każdy zostanie prawnikiem, bo po co komu aplikacje i lata spędzone na nauce... Ten kraj mnie dobija.Zawód księgowego jest jak zawód prawnika bartdzo prestiżowy i mający wysoką odpowiedzialność za swoje czyny. Tak samo jak prawnicy musimy znać znakomicie przepisy prawa i umieć je wykorzystać...Księgowa to nie jakaś tam osoba schowana w najciemniejszej klitce firmy, przerzucająca kartki z kupki na kupkę. To osoba trzymająca finanse całej firmy i to od niej dużo zależy pozycja firmy.

#68 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2013 - 09:45

Od kilku lat namawiam koleżankę, żeby rzuciła pracę w księgowości dużej firmy i otworzyła BR. Ma doświadczenie, ma studia, ma certyfikat. Nie chce bo boi się odpowiedzialności. Do naszego biura rachunkowego przysyłają aplikacje ludzie z certyfikatami i chcą etatu (a więc nie samodzielnej działalności). O konkurencję się więc nie boję. Jeżeli zwiększenie konkurencji miało być metodą na poprawę jakości to pomysł jest chory. Natomiast deregulacja może być zachętą dla całej rzeszy idiotów bez doświadczenia i wyobraźni, którzy wyprowadzą klienta w bagno. "Zderegulują" tylko zaufanie do biur rachunkowych. Natomiast sądzę że wszelkiego rodzaju certyfikaty uzyskane w drodze zdania egzaminów zyskają na znaczeniu i staną się alternatywnym poświadczeniem kwalifikacji.

#69 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 kwiecień 2013 - 13:52

Czy taka deregulacja coś zmieni na rynku? Powstanie ileś tam biur rachunkowych, osobom, którym się wydaje że to łatwy sposób na zarabianie pieniędzy szybko ten zapał stracą. Certyfikat na usługowe prowadzenie ksiąg jest dość łatwo zdobyć po ukończeniu szkoły (1 rok), Ci którzy go nie mieli bo nie udało im się zdać egzaminu, pokończyli szkoły i otworzyli biura. Reszta tak jak pisze przedmówca boi się odpowiedzialności. Tak naprawdę przeszkodą jest wiedza/doświadczenie, baza klientów, a bez tego nie ruszy się na podbój rynku. Nie widzę większego zagrożenia po uwolnieniu tego zawodu.

#70 Mirasek

Mirasek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 18 kwiecień 2013 - 14:27

Zgadzam się z Tobą Radomiak.
Szmalcowny gość ( nawet bez podstawowego wykształcenia) może bez większego wysiłku
otworzyć BR już od dawna.
Zatrudni Pana / Panią z Certyfikatem, czy Doradcę Podatkowego , ze dwie osoby do wklepywania dokumentów i kto mu przeszkodzi?

Temat morze... i już nawet zaczyna odpijać się czkawką Dołączona grafika

#71 Guest_Jekobsen

Guest_Jekobsen
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2013 - 23:14

Dlatego deregulacji nie ma co się bać. I tak nic nie zmieni w sprawie zakładania biur rachunkowych, a i tak teraz po rachunkowości jest tyle absolwentów, że liczą się umiejętności i doświadczenie a nie papier, certyfikat, licencja. Tutaj dobrze pisze kobieta - konkurencja jest duża, więc jakość usług musi być dobra http://www.sprawdzpr...gowy/opinia-57/

Pozdrawiam dobrych księgowych :D

#72 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2013 - 14:31

Często w swoim życiu zawodowym po" linii ksiegowości" spotkałam się z przypadkami że księgowymi chciały zostać panie po po pedagogice, socjologii i innych kierunkach nie mających nic wspólnego z zagadnieniami finansowymi.Często słyszałam:" zawsze gdzieś w księgowości się zahaczę, księgowym każdy być może" Otóż nie!!

Dlatego  o tym piszę. Ponieważ większości się wydaje ze księgową można zostać "z marszu".Brak weryfikacji księgowych, uwolnienie części wymagań wobec nich może spowodować że przypadkowi ludzie "którym się będzie wydawać" że wszystko w tym temacie wiedzą zaczną się parać tą profesją.Nie chciałabym znależć się w skórze  naiwnego klienta takiego biura.Jeśli ma zostać zniesiony wymóg certyfikatu, to powinny być inne obostrzenia!

Nie wyobrażam sobie tych biednych klientów  w relacjach z urzędami skarbowymi po takich przypadkowych biurach rachunkowych!

#73 Guest_aras

Guest_aras
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2013 - 20:41

Najważniejsi są klienci. Możecie mieć mnóstwo wiedzy, certyfikatów, 5 fakultetów ale jak nie potraficie znaleźć klientów to wam współczuje. Ja od 1.08 zakładam BR bo mam mnóstwo znajomości, które przeniosę na grunt biznesowy i mam wasze certyfikaty w nosie. Większość rzeczy w księgowości robi się machinalnie, a te które mogą stanowić problem można rozwiązać czytając odpowiednie ustawy lub regulacje. W ostateczności poprosić US o opinię.

Mój ojciec był mechanikiem (samoukiem) teraz ma 4 duże warsztaty w Poznaniu i ok. 60 pracowników. 

#74 Guest_LOLEK

Guest_LOLEK
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2013 - 08:33

Często w swoim życiu zawodowym po" linii ksiegowości" spotkałam się z przypadkami że księgowymi chciały zostać panie po po pedagogice, socjologii i innych kierunkach nie mających nic wspólnego z zagadnieniami finansowymi.Często słyszałam:" zawsze gdzieś w księgowości się zahaczę, księgowym każdy być może" Otóż nie!!

Dlatego  o tym piszę. Ponieważ większości się wydaje ze księgową można zostać "z marszu".Brak weryfikacji księgowych, uwolnienie części wymagań wobec nich może spowodować że przypadkowi ludzie "którym się będzie wydawać" że wszystko w tym temacie wiedzą zaczną się parać tą profesją.Nie chciałabym znależć się w skórze  naiwnego klienta takiego biura.Jeśli ma zostać zniesiony wymóg certyfikatu, to powinny być inne obostrzenia!

Nie wyobrażam sobie tych biednych klientów  w relacjach z urzędami skarbowymi po takich przypadkowych biurach rachunkowych!

no to nie masz się czego obawiać skoro nie jesteś takim przypadkowym biurem no nie? Wręcz przeciwnie, ja się z tego bardzo cieszę.

#75 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 sierpień 2013 - 22:14

[color=#222222;][font="Arial;"]Witam

SKP powinno nadawać stopnie zawodowe[/color][/font]

Egzamin jest w Otwocku :) dla wtajemniczonych, bylem bardzo dobrze wspominam to miejsce.

SKwP nadaje już dawno stopnie.

Deregulacja będzie zapewne w przyszłym roku, w zeszłym roku uchwalili I transze, w drugiej transzy jest certyfikat księgowy i doradca podatkowy (praktyka zostaje skrócona z 18 m-cy do 6.

#76 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 sierpień 2013 - 22:17

Najważniejsi są klienci. Możecie mieć mnóstwo wiedzy, certyfikatów, 5 fakultetów ale jak nie potraficie znaleźć klientów to wam współczuje. Ja od 1.08 zakładam BR bo mam mnóstwo znajomości, które przeniosę na grunt biznesowy i mam wasze certyfikaty w nosie. Większość rzeczy w księgowości robi się machinalnie, a te które mogą stanowić problem można rozwiązać czytając odpowiednie ustawy lub regulacje. W ostateczności poprosić US o opinię.

Mój ojciec był mechanikiem (samoukiem) teraz ma 4 duże warsztaty w Poznaniu i ok. 60 pracowników. 

No to zobaczymy czy daleko spada jabłko od jabłoni :)

Życzę Ci abyś miał i Ty 60 księgowych pod sobą.

Powodzenia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych