Skocz do zawartości

Badania

wróć do serwisu Kadry 40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 04 maj 2012 - 07:04

Mam taki problem. Pracownicy wykonuja pracę, która wiąże się z tym że pracowicy jeżdzą samochodem słuzowym. Szef sie wsiekł i każe mi wysłac ich na badania. Każe mi wysłac pracowników na badania jak to zrobic? przecież okresowe badania mają ważne i nie pogorszył się ich stan zdrowia. POMOCY !

#2 Guest_młoda

Guest_młoda
  • Goście

Napisano 04 maj 2012 - 07:46

1. w ocenie ryzyka zawodowego musisz wprowadzić zapis-używany sprzęt w pracy - samochód służbowy,2. w zakresach obowiązków ja tego nie wpisuję-pod warunkiem, że w zakresie obowiązków masz zapis o konieczności wykonywania innych zadań...3. i co do badań- MUSISZ ich wysłać do lekarza med pracy z którym masz podpisaną umowę-robisz to na druku tym co zawsze, tylko wpisujesz - badanie kontrolne- zmiana warunków pracy i kierowanie samochodem. U mnie jest tak, że lekarz zawsze zleca okulistę i laryngologa. Jak pracownicy przejdą badania to dostaniesz zaświadczenie, że zdolny do pracy na stanowisku .... i będzie tam wpis o możliwości kierowania samochodem.

#3 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 04 maj 2012 - 08:27

Jakie badania kontrolne ??? Badania kontrolne wykonuje się jedynie po nieobecności spowodowanej chorobą trwającej powyżej 30 dni - art 229 par 2 k.p.

#4 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 04 maj 2012 - 08:47

No własnie, jak to załatwic?

#5 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 04 maj 2012 - 09:36

kierujesz ich w czasie najbliższych badań okresowych dopisując w skierowaniu " kierowanie pojazdem służbowym" w zagrożeniach, ewentualnie ,jeśli rozszerzyliście im zakresy obowiązków, kierujesz na badania wstępne.

#6 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 04 maj 2012 - 10:28

Ja to wszystko rozumiem, ale szef sie uparł ze juz musze wysłac ;/

#7 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 04 maj 2012 - 10:28

Nic nie rozszerzalismy

#8 Guest_młoda

Guest_młoda
  • Goście

Napisano 04 maj 2012 - 10:57

do Renatau mnie nie szef, a ja sama upierałam się nad wysyłaniem. przyszłam tu do pracy i widziałam takie osoby, które kierują samochodem służbowym bez zaświadczenia. zrobiłam tak, jak Ci pisałam wcześniej. lekarz przebadał, zaświadczenie wystawił i najważniejsze dla mnie- jestem kryta. radzę zrobić to samo. aha, możesz zadzwonić do firmy medycyny pracy, z którą masz umowę i zapytać się co masz w takim przypadku zrobić, lekarz też doradzi jak i na jakim druku masz wysłać.

#9 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 04 maj 2012 - 11:03

jeśli już, to należy wysłac pracowników wcześniej na badania okresowe, w żadnym wypadku nie są to badania kontrolne. Katalog badań profilaktycznych dla pracowników zawiera art 229 kodeksu pracy.Wystarczy go sobie przeczytać.

#10 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 04 maj 2012 - 11:15

Wszystko rozumiem ale co napisac na skierowaniu badaia okresowe? Czy nie jest czasem tak, że musi sie pogorszyc stan zdrowia by ponownie wysłac pracownika na badania wczesniej niz przed upływem waznosci badan. W sumie w rozporzadzzeniu sa wymienione sytauacje kiedy pracownika mozna wczesniej wslac, i to nastepuje na wniosek pracownika.....mam metlik w głowie....kontrolne odpadaja bo normalnie chodza do pracy i nie chorowali ponad 30 dni.

#11 Katarzynka

Katarzynka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 04 maj 2012 - 12:12

W innym wątku była odpowiedź, że to są badania wstępne, z tej racji, że dostają dodatkowe obowiązki - kierowanie samochodem. U nas też tak było, wszystkich wysyłaliśmy co mają cokolwiek wspołnego z samochodem.. dla świętego spokoju.

#12 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 04 maj 2012 - 13:35

Ale oni od zawsze kierowali autem słuzbowym, nie dostali nowych obowiazków.......Mam z tym problem i proszę o rade jak postapic.

#13 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 04 maj 2012 - 14:31

mam podobną sytuację w swojej przychodni MP , w takim wypadku poproszono mnie o wypisanie skierowań na badaia wstępne , kierownik przychodni twierdzi,że to rozszerzenie obowiązków.

#14 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 04 maj 2012 - 15:58

Pracownicy kierowali samochodami służbowymi w międzyczasie zmieniły się przepisy. Rozporządzenie wyraźnie określa sytuacje, kiedy pracownika kieruje się na badania okresowe a w tym wypadku tez nie jest to rozszerzenie obowiązków. Zmieniły się przepisy i jak widać są problemy czy wysyłać czy też nie a jeżeli tak to jak to zrobić. Ja czekam na badania okresowe, ale też jestem ciekawa czy znacie jakieś ciekawe komentarze i artykuły co do tego tematu.

#15 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 14 maj 2012 - 11:35

Dobrze to co radzicie? nie chcę by pracodawca dostał kare

#16 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 14 maj 2012 - 12:58

jeśli nigdy nie mieli wykonywanych badań pod kątem kierowania pojazdem kat. B - badania wstępne
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#17 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 14 maj 2012 - 15:47

Doriss a powiedz mi jak to interpretujesz, pracownicy przecież wcześniej jeździli samochodem służbowym badania okresowe mają ważne. Stanowiska to same teraz badania wstępne....ja nie jestem przekonana

#18 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 14 maj 2012 - 15:57

Dokładnie taka sama dyskusję toczę teraz ze swoją przychodnią MP. Moim zdaniem kierowanie na badania wstepne, jesli w zadnym stopniu nie zmieniłam pracownikowi zakresu obowiązków a obowiązek wpisania kierowania samochodem wynika ze zmiany Ustawy o Ruchu Drogowym ,to czysty idiotyzm. Fajny artykuł dotyczący tego zagadnienia jest w majowym UiPP ***********a - Nr 9 - 01.05.2012

#19 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 14 maj 2012 - 17:06

Ida nie mam dostępu do artykułu i mogłabyś przytoczyć ważniejsze komentarze wynikające z artykułu. Dokładnie bafdania wstepne robimy ponownie jakby coś się zmieniło np. zmiana stanowiska itp. pierdziele....co za usatwa

#20 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 14 maj 2012 - 18:59

Edziu, ten artykuł jest bezpłatny

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych