Skocz do zawartości

Wymiar urlopu a studia drugiego stopnia

studia zaoczne praca urlop

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_totis

Guest_totis
  • Goście

Napisano 02 maj 2012 - 20:38

Witam,Zwracam się do Was z troche nietypowym pytaniem, gdyż mam wątpliwości.Pracownik studiował:zaocznie licencjat 2004-2008zaocznie magisterkę 2008-2011 (moment obrony 2011)od 2006 roku również pracuje na etacie w różnych firmach z przerwami, ale...liczę za licencjat 8 lat stażu i teraz pytanie, czy praca podczas magisterki liczy się do stażu czy się nie liczy?to osobne studia podejmowane z przerwą półroczną pomiędzy jednymi a drugimi, ale nie można ich sumować.przepisy mówią (KP), że wybieramy to co korzystniejsze dla pracownika, toteż mozemy mgr nie brać wogole pod uwagę?ktoś spotkał się z takim przypadkiem?totis

#2 Guest_kaczormiki

Guest_kaczormiki
  • Goście

Napisano 02 maj 2012 - 21:36

szkołę liczysz tylko raz, w tym przypadku jest to licencjat czyli 8 lat studia wyższe a później nie liczysz już dalszej edukacji (bo te okresy się nie sumują) tylko okresy poszczególnych zatrudnień, które mogą przypadać w czasie "robienia" magisterki.

#3 Guest_totis

Guest_totis
  • Goście

Napisano 03 maj 2012 - 12:36

dzięki za odp! mam jasnosc teraz

#4 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 03 maj 2012 - 21:06

My też tak robimy, licencjat 8 lat i praca po nim. Magistra nie musi nam pokazywać.

#5 Guest_RB

Guest_RB
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2013 - 10:34

A ja mam pytanie czy studia 2 stopnia można liczyć za 8 lat - są to odrębne studia.W trakcie studiów 1 stopnia pracowałem na umowę o pracę, czy mogę wówczas to sumować? Czyli dwa lata pracy w trakcie studiów 1 stopnia oraz studia 2 stopnia jako osiem lat?

#6 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 26 sierpień 2013 - 10:36

nie liczymy osobno studiów 1 i 2 stopnia, bo już sam licencjat daje prawo do stażu urlopowego 8 lat, a więc 2 lata pracy po studiach dają prawo do pełnego wymiaru urlopu 26 dni. Okres pracy, pokrywający się z czasem studiów, nie liczy się osobno, dopiero od czasu obrony dyplomu

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: studia zaoczne, praca, urlop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych