Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Rozdzielność majątkowa a sprzedaż samochodu

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-kubus72

Guest_-praw-kubus72
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2009 - 15:14

Witam serdecznie może ktoś się spotkaŁ z takim problemem.
Miesiąc temu podpisałem z żona rozdzielność majątkową u notariusza, wcześniej w zeszłym roku kupiliśmy samochód chcę go teraz sprzedaż potrzebne mi są pieniądze na adwokata jednak już drugi kupiec zrezygnował po tym jak z awanturą wyskoczyła moja jeszcze obecnie żona. Sprawa w trakcie mam wycenę biegłego sądowego rzeczoznawcy techniki motoryzacyjnej że wartość rynkowa auta to 2300 zł i po sprzedaniu chcę jej oddać połowę tej kwoty jednak żona twierdzi że samochód jest wart co najmniej 6000 zł i straszy potencjalnych nabywców że doniesie do prokuratury i na Policję o zaniżeniu wartości na umowie CO ROBIĆ ???

#2 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2009 - 12:26

Sama rozdzielność majątkowo nie daje Panu możliwości sprzedaży pojazdu bez zgody żony. Sprzedać możecie tylko wspólnie.

#3 Guest_-praw-kubus72

Guest_-praw-kubus72
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2009 - 16:31

CYTAT(Iza @ 31.12.2009, 11:26) Sama rozdzielność majątkowo nie daje Panu możliwości sprzedaży pojazdu bez zgody żony. Sprzedać możecie tylko wspólnie.

Tak ale samochód zarejestrowany jest tylko na mnie a żona kilka razy mówiła abym go sprzedał niestety nie mam tego na piśmie a potrzebuje kasę na adwokata czy jak sam sprzedam a kwotą ze sprzedaży podzielę się z nią na połowę a będzie to kwota wyższa niż wycena rzeczoznawcy biegłego sądowego techniki motoryzacyjnej to będzie ok.???

#4 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2010 - 14:08

Jeśli samochód został zakupiony w trakcie trwania związku małżeńskiego i ze środków z majątku wspólnego to nie ma znaczenia kto figuruje w dowodzie rejestracyjnym - i tak jest to wasz majątek wspólny.

#5 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2021 - 21:39

Czy mąż może sprzedać żonie samochód jak mają rozdzielność majątkową

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy