Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekręcona kierownica (przy jeździe na wprost) – o czym świadczy, jak ją naprawić?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102657 postów

Napisano 26 kwiecień 2014 - 03:28

Przekręcona kierownica podczas jazdy na wprost to zjawisko dość często spotykane w używanych samochodach. W poradniku tym przedstawimy co jest powodem takiego przekręconej kierownicy i jak to naprawić?

Powrót do artykułu: Przekręcona kierownica (przy jeździe na wprost) – o czym świadczy, jak ją naprawić?

#2 Guest_DABA

Guest_DABA
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2014 - 04:12

A ja mam zupełnie inny 'przypadek'...mianowicie posiadam F,Seicento. Ponad 5 miesięcy TEMU miałem bliskie spotkanie z znakiem drogowym(testowanie świeżo wymieniony hamulec ręczny, po naprawie jadąc ok.20 km/h na mokrej i oszronionej nawierzchni obróciło mnie w lewo,prawo,lewo) bokiem wbiłem na krawężnik i po pół metra trawnika spotkanie z znakiem drogowym. Lewe lusterko poszło się j.... skrzydło i próg wgnieciony . Ze względu na brak funduszy w inwestowanie samochodu kupiłem nowe lusterko próg wbiłem by umożliwił mi normalne zamykanie drzwi. Tuż po zdarzeniu udałem się do dobrego mechanika i po oględzinach mechanik o dziwo nie zauważył poważniejszych uszkodzeń wszystko całe i nie pogięte . Prócz tego że symetria auta była przestawiona . Kierownica była mniej więcej prosto przy jeździe na wprost więc przez ten okres było wszystko OK. Któregoś(po około 5mieś czasu) dnia przy parkowaniu prostopadle do krawężnika uderzyłem przednimi kołami w krawężnik , szarpnęło do tyłu i z pozoru nic po za tym. Okazało się że po przyjeździe do domu i kolejnym wypadzie gdzieś tam...z czasem kierownica się przestawiła jadąc na wprost ,była obrócona o 60°C w prawo. Jest to dość drażniące.Nie znosi nadał na żadną stronę przy jeździe na wprost...i tu pytanie co trzeba naprawić ? Jaki można szacować koszt za naprawę przekręconej kierownicy ? Czy można zrobić to samemu ? 

#3 Guest_Technics

Guest_Technics
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 00:11

Mam auto z przebiegiem 50000. Opony nowe, felgi proste, zbieżność i geometria zrobione, stare opony zużyły się równomiernie. Kieroenica jest przekrzywiona zarówno na zimowych jak i na letnich. No i co mam zrobić...

#4 Guest_michal

Guest_michal
  • Goście

Napisano 01 luty 2017 - 11:28

A co jeśli geometria jest dobrze ustawiona, a kierownica w dalszym ciągu jest krzywo? Co mam wtedy, w przekładni kierowniczej grzebać, żeby koło kierownicy było prosto? Mi znanym sposobem jest właśnie przełożenie kierownicy na wieloklinie drążka kierowniczego.

#5 Guest_Tom

Guest_Tom
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2018 - 16:11

Co za bzdury piszecie, krzywe opony... kazda nowa jest wywazana i nikt na trójkatnych kolach nie jezdzi. Po za tym to czuc bicie na kierownicy. Mam krzywo kierownice bo jest przestawiona niechcaco na nowym krzyzaku w kolumnie kierowniczej a nadal autko jedzie prosto i nie tnie opon bo sa ustawione tak jak byly wirec nie piszcie tu bzdor bo ciemny lud zacznie wymieniac felgi i opony a to na nic. Stoje orzed opcja przestawienia o frez samej kierownicy (ale nie wiem czy ma tle samo frezow co krzyzak bo moze miec mniej i nie ustawie idealnie albo rozebrac oslony i przestawic krzyzak o jeden frez. Mozna tez koncowkami drazkow regolowac obydwoma o tyle samo ale do tego trzeba kanal i mozna niechcacy zbierznosc przestawic. Od radaktorów-prawnikow nie nauczycie sie diagnostyki i logicznego myslenia.

#6 Guest_Pablo

Guest_Pablo
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2019 - 07:19

Sprostuję - do tego nie potrzeba kanału. Skręcasz kierą na maksa tak by mieć dostęp do końcówki drążka i luzujesz kontrę, potem to samo z drugiej strony i przekręcasz każdą z końcówek o tyle samo - czyli jak lewą kręciesz zgodnie z wskazówkami zegara to prawą odwrotnie. Potem lekko dokręcasz kontrę i jazda próbna. Kręć mało, wystarczy pół obrotu żeby zobaczyć wyraźną różnicę. Jak kiera ucieka nie w tą stroną to znaczy, że musisz końcówkami kręcić w drugą. Jazda próbna na prostej drodze i patrzysz, czy pomogło. Jeśli będziesz kręcił z głową, np. zawsze o 90, 180 stopni itd. to zbieżności nie przestawisz. Powodzenia.

#7 Guest_Oczy

Guest_Oczy
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 21:23

Internet się stacza na dno większych bzdur nie czytałem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych