Skocz do zawartości

Sprawa cywilna o odszkodowanie

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-xzielonyx

Guest_-praw-xzielonyx
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2009 - 00:13

Patrz odnośnik pozwy - z górnego menu naszego forum - dział prawo cywilne oraz wezwania i pisma. Proszę rozpocząć od wysłania do sprawców wezwania przedprocesowego do zapłaty odszkodowania.

#2 Guest_-praw-xzielonyx

Guest_-praw-xzielonyx
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2009 - 12:15

rozumiem. a dokumenty ktore bede potrzebowal, tzn szkice ich dzieki ktorym napisze wlasne moge gdziez znalezc? szukam w internecie bez skutku. jesli tak to prosze o link takiej strony. z gory dziekuje.

#3 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2009 - 10:38

Może Pan wystąpić do sądu o zwolnienie Pana od kosztów sądowych i wyznaczenie pełnomocnika z urzędu.

Nie jesteśmy w stanie Panu powiedzieć ile może Pan dostać - bo to głównie zależy od samego czynu - od rozmiaru Pana krzywd.

Tak - sprawa karna przesądza o winie oskarżonego - pozostaje więc jedynie walczyć o wysokość odszkodowania. Trzeba w sprawie cywilnej zawnioskować jako dowód akta sprawy karnej.

#4 Guest_-praw-xzielonyx

Guest_-praw-xzielonyx
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2009 - 00:13

witam. rok temu zostalem pobity, w wyniku czego stracilem 3 zeby. sprawa karna sie odbyla, oskarzony dostal wyrok, ktory wlasnie sie uprawomocnil po jego apelacji. chcialbym teraz zalozyc sprawe cywilna o odszkodowanie. szukam pomocy, bo nie wiem jak ja zalozyc i wogle jak najlepiej postapic. czy moge sie ubiegac o prawnika? czy moge sie odwolac do wyroku sprawy karnej? i ile w polskim prawie moge dostac odszkodowania za utrate 3 zebow? za pomoc z gory dziekuje.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 13:55

witam ma pytanie bylem uczestnikiem wypadku ,kierowca jechał pod wpływem alk doznałem poważnego złamania łuda ,na poczatku nie chcialem zadnego oczkodowania i nie dostalem nic z oc ale po jakims czase sie rozmysliłem wiec jak mam sie odmagac oczkodowanie przez sąd poroszę o pomoc mateusz.

#6 Guest_krycha19

Guest_krycha19
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 21:01

Witam, mam pytanie odnośnie ubiegania się o odszkodowanie. Sprawa dotyczy mojego brata, który przebywał w poprawczaku. Będąc tam bardzo ciężko zachorował. Doszło u niego do zapalenia wsierdzia, czyli powstania ropniaka na ściance otulającej serce, na skutek czego została zaatakowane serce. Mój brat jest po bardzo ciężkiej operacji usunięcia wsierdzia i wymianie dwóch zastawek serca: aortalnej i mitralnej. W trakcie tej choroby były również problemy z funkcjonowaniem nerek i wątroby. Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie. Spędził prawie 3 miesiące w szpitalu. Ogólnie lekarze stwierdzili, że gdyby trafił do szpitala szybciej doszłoby do mniejszych strat i nie byłaby operacji. Teraz mój brat został inwalidą do końca życia, czekają go ciągłe wizyty kontrolne u lekarza i tabletki do końca życia. Po wyjściu ze szpitala został od razu wypuszczony z ośrodka, ale właśnie gdyby nie ośrodek, a raczej gdyby wychowawcy z ośrodka szybciej zareagowali zamiast 7 dni trzymać go w gorączce 40 stopniowej, gdzie ciągle wymiotował, oddawał mocz z krwią to nie byłoby całej tej sytuacji. Nie musiał by stawać na komisje, żeby otrzymać orzeczenie o niepełnosprawności i prosić się o nędzne pieniądze z mopsu. Czy w takiej sytuacji może ubiegać się o odszkodowanie i rentę dożywotnią???

#7 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 07:08

Witam,

moim zdaniem szansa jest jak najbardziej - zasadnicze znaczenie będą miały kwestie dowodowe oraz opinia biegłych w tej sprawie dotycząca związku przyczynowego.

więcej informacji kliknij tu:

www.twojeporady.pl

#8 Guest_Anna02

Guest_Anna02
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 16:40

Witam, niestety przez brak obiektywnych dowodów sąd umorzył dochodzenie w sprawie gwałtu. Ja jednak potrzebuję pomocy psychologa itp. czy mogę założyć sprawę cywilną o zadośćuczynienie za uraz psychiczny spowodowany przez gwałt, którego sprawa zakończyła się umorzeniem?

#9 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 00:33

Jeśli chcemy walczyć o jakiekolwiek odszkodowanie z powództwa cywilnego, to w takim przypadku warto udać się najpierw do prawnika. Nie warto niepotrzebnie tracić czasu, energii i swoich pieniędzy. Z tego co się orientuję, to na pewno ta kancelaria adwokacka zajmuje się takimi sprawami.

#10 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 09 listopad 2018 - 14:58

Ja korzystałem z pomocy adwokata Cejrowskiego z Tczewa. Bezcenna pomoc. Pełen profesjonalizm i duża wiedza. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych