Skocz do zawartości

Stowarzysznie ZAIKS ...prosze o pomoc....

24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2012 - 19:34

Rada rodziców zorganizowała bal sylwestrowy ,dodam że bardzo tani dla rodziców dzieci z naszej szkoły.Wszystko szykowali sami rodzice a muzyka była z płyty żeby było taniej .Za uzyskany dochód mamy zakupić pomoce naukowe dla uczniów. Jeszcze przed sylwestrem zgłosił się ZAIKS PO OPŁATĘ która dla nas naprawdę wysoka stanowi jedną piątą naszych zysków .Podkreślam że sylwester był charytatywny,pan z zaiksu stwierdził że to nie ważne płacić muszą wszyscy. Proszę o pomoc.

#22 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2012 - 18:23

Zaiks na podstawie zezwolenia ministra kultury reprezentuje wszystkich twórców utworów muzycznych w szczególności na polu eksploatacji publiczne odtwarzanie.

Myli się Pan. ZAiKS reprezentuje TYLKO i wyłacznie tych twórców (polskich), którzy zapłacili mu za to - jak adwokatowi - i tych twórców zagranicznych, którzy za to zapłacili podobnym instytucjom w swoich krajach na zasadach tzw. wzajemności i na podstawie odpowiednich porozumień. Jeżeli ktoś NIE ZAPĄLCI ZAIKSOWI za reprezentowanie jego interesów, ZAiKS palcem w jego sprawie nie kiwnie, bgo nie ma nawet dop tego żadnych umocowań prawnych!!!

Jak Pan sobie wyobraża sytuację, gdy ZAiKS pobierze należność za wykonanie utworów, które nie są w jego rejestrze? Komu wypłaci należność? Chyba jedynie swojemu prezesowi, bo nawet nie będzie znał adresu twórcy tych utworów. NIE MA OBOWIĄZKU REJESTROWANIA SWOICH KOMPOZYCJI W ZAIKS!!! mOŻNA SAMEMU PILNOWAĆ SWOICH PRAW I NIC ZAIKSOWI do tego!!!

Czy Pan jako adwokat podejmie się obrony moich interesów nie mając żadnych moich danych poza moim nazwiskiem i nhie mając ode mnie upoważnienia do reprezentowania mnie? To samo odnosi się do ZAiKS.

Ustawa o prawie autorskim
Art. 106.
1. Organizacja zbiorowego zarządzania jest obowiązana do jednakowego traktowania praw swoich członków oraz innych podmiotów przez siebie reprezentowanych w zakresie zarządzania tymi prawami lub dochodzenia ich ochrony.

#23 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2012 - 20:30

W piśmie które dostałem od zaiksu napisane jest że opłata którą mamy zapłacić przeznaczona jest na uzyskanie odpowiedniej licencji na odtwarzanie utworów.

#24 Guest_Dianna

Guest_Dianna
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:42

Witam serdecznie,

Jestem instruktorem tańca i obecnie prowadzę zajęcia w przedszkolach. Mam kilka ZAIKSowych pytań co do opłat.. ich zasady są na tyle nieprecyzyjne, że może ktoś mi je rozjaśni.

1) Czy w przypadku prowadzenia zajęć mając podpisaną umowę zlecenie, ja jako instruktor powinnam zapłacić ZAIKSowi, czy przedszkole, w którym prowadzone sa zajęcia? Kto w razie kontroli ponosi odpowiedzialność?

2) W przypadku założenia własnej działalności..kto ponosi koszty zaiksu? Ja jako właściciel firmy?
Jezeli zajecia prowadzlby moj pracownik? to prawnie powinno zaplacic..przedszkole, ja jako wlasciciel firmy, czy moj pracownik?

Kto w razie jakiejkolwiek kontroli ponosi konsekwencje?

Mam nadzieje, ze są tu jakies madre głowy :)

#25 Caryk88

Caryk88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 23 październik 2019 - 11:00

Jeśli chodzi o takie interesujące propozycje to wydaje mi się, że mają świetną ofertę na https://www.publicmusic.pl/. Zajmują się organizacją muzyki do miejsc publicznych, restauracji czy sklepów. A w związku z naliczeniem tych opłat również ten temat podjęli i ogarniają sprawę od strony prawnej, by tych opłat unikać. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych