Skocz do zawartości

Słup TP S.A. na prywatnej działce

33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Zieloniutka

Guest_Zieloniutka
  • Goście

Napisano 28 marzec 2017 - 20:26

Witam, dziękuję serdecznie za informację. A w jakim mieście adwokat Wągrowiec ma swoją kancelarię? Niestety u mnie w Kielcach adwokaci nie chcą się podejmować tego typu spraw. Kontaktowałam się z kilkoma, jednak twierdzili, że sprawą powinien zająć się adwokat specjalizujący się w służebności przesyłu.

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 marzec 2017 - 22:18

Proszę wyjaśnić: zgodnie z Art. 140 pkt. 2 i 4 skoro nie ma umowy ani zezwolenia Starosty to czy można pozrywać kable i usunąć słup samemu?

#23 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 09:22

Witam,

jestem w posiadaniu nieruchomości, na której została postawiona skrzynka kablowa. Na przełomie maja/czerwca 1975r. zostało sporządzone pismo o występujących podtopieniach w piwnicy z tytułu postawieni skrzynki (wcześniej problem nie występował). Następne pismo to nie umowa, a oświadczenie, że właściciel wyraża zgodę na postawienie skrzynki pod warunkiem zapłaty odszkodowania. Z moich informacji korespondencja z TP S.A urwała się na tym etapie, bez wypłaty odszkodowania. W jaki sposób mogę sprawdzić czy odszkodowanie było wypłacone? Nieruchomość jest ogrodzona, a pracownicy Orange przeskakują przez płot niszcząc go. Nie jestem z firmą Orange zobowiązany żadną umową na świadczenie usług stacjonarnych na w.w nieruchomości. Przeszkadza mi ten fakt, chciałbym sprawdzić czy skrzynka stoi legalnie (w końcu wg. mnie firma nie wywiązała się z warunku, co odbieram jako brak zgody na zawarcie umowy).
Czytając Państwa wypowiedzi, jestem przekonany, że nie mogą mieć słupów/(lub jak u mnie skrzynki ze studzienką) na zasadzie zasiedzenia, pod warunkiem, że nie opłacali należnych podatków za wykorzystaną powierzchnię nieruchomości w przeciwnym wypadku wnioskowałbym o wykazanie dokumentów na potwierdzenie odprowadzania odpowiednich opłat do UM.

#24 Guest_Janina

Guest_Janina
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2017 - 20:48

Słupy telefoniczne na działce

#25 Guest_Janina

Guest_Janina
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2017 - 20:56

Słupy telefoniczne- ile można zarządzać odszkodowania? Orange oferuje za 5 słupów 460 na rok ?

#26 Majka83

Majka83

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 maj 2017 - 17:14

tak wiec...

odwiedzilem kancelarie prawna i wydalem pare zlotych na jej uslugi,mialem juz przyjemnosc zapoznac sie z pismem jakie kancelaria wystosowala do TP SA (brzmi ostro )
z tego co mi powiedziano TP SA nie ma zadnych podstaw do tego zeby slupa nie przestawic (usunac) z mojej dzialki.
dostali 14 dni na odpowiedz,mam nadzieje ze to zrobia (do tej pory od ponad roku mnie olewali)

nie chcieli do tej pory usunac go po dobroci wiec bede walczyl o to,oraz o odszkodowanie za kazdy miesiac bezprawnego korzystania z mojej nieruchomosci,jak tylko otrzymam wyniki swoich dzialan to podziele sie nimi.

pozdrawiam

p.s. dowiedzialem sie,ze mozna sie ubiegac o zalegle odszkodowania do 10 lat wstecz

Czy może mi Pan podać kontakt do kancelarii która Panu pomogła? Mój adres: m.szanfisz@poczta.fm

Jestem w podobnej sytuaci- wielokrotnie wywala orange do usunięcia kabla ale milczą jak zaklęcia. Żadnych dokumentów na jakiej podstawie on tu jest również nie przedstawili..a radca prawny który miał mi pomóc rozkłada ręce twierdząc że nic nie mogę bo " prawo stoi po stronie wiekszego"...

#27 Guest_Problemowy słup

Guest_Problemowy słup
  • Goście

Napisano 04 maj 2017 - 19:50

Czy może mi Pan podać kontakt do kancelarii która Panu pomogła? Mój adres: m.szanfisz@poczta.fm

Jestem w podobnej sytuaci- wielokrotnie wywala orange do usunięcia kabla ale milczą jak zaklęcia. Żadnych dokumentów na jakiej podstawie on tu jest również nie przedstawili..a radca prawny który miał mi pomóc rozkłada ręce twierdząc że nic nie mogę bo " prawo stoi po stronie wiekszego"...

Witam, widzę, że jest nie jestem osamotniona tkwiąc w bezsensownej korespondencji z firmą orange. W miejscu gdzie chcę postawić dom bezprawnie stoi słup. Dodam, że jest on drewniany przechylający się na boki a kable zwisające z niego zagrażają życiu. Pisałam do nich ale dostałam odpowiedź, że słupy postawione były zgodnie z tamtejszym prawem, czyli wchodzili na działkę, stawiali słup i nie prosili o zgodę właściciela. Nie ma podpisanej żadnej umowy ani służebności. Kontaktowałam się ze stosownym urzędem jednak tam powiedzieli mi, że jestem dla orange typowym kowalskim i lepiej abym sama na wlasny koszt przesunęła słup. Jednak co to za PAŃSTWO gdzie firma o obcym kapitale zarabia na moim kawałku ziemi a ja nawet nie mogę domu wybudować!!! Jestem strasznie zła i chcę usunąć albo chociaż przesunąć słup na ich koszt, jednak każdy rozkłada ręce. Potrzebujemy kompetentnego prawnika który specjalizuje się w prawie telekomunikacyjnym. Gdy będzie miała Pani jakieś namiary to proszę pisać na adres k.a.s.i.a.1.1@wp.pl 

Wyżej Pan pisał, czy nie lepiej samemu pozrywać kable skoro nie ma umowy. Niestety nie. To jest ich własność gdzie następnie mogą osądzić o niszczenie mienia.

#28 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2017 - 19:29

Czy mogę prosić kontakt do adwokata który pomógł w tej kwestii usunięcia słupa ? piertus87@buziaczek.pl. Z góry dziękuje

#29 Wojciech Grzybczak

Wojciech Grzybczak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 październik 2017 - 13:36

Witam. Chciałbym od pana uzyskac informacji na temat tej kancelarji we Wrocławiu prawnej ktura panu pomogła napisać ten list do tp s.a. teraz to orange mam podobny lub wręcz ten sam problem słup betonowy stoi na mojej działce dzwoniłem, piaałem i nic wiec prosze o pomoc mój e-mayl Wojciech.Grzybczak@onet.pl

#30 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 23 maj 2018 - 11:08

witam, poratujcie wzorem takiego pisma PLISSSS

#31 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 25 maj 2018 - 10:37

Słup telefoniczny

#32 Guest_Aneta

Guest_Aneta