Skocz do zawartości


Słup TP S.A. na prywatnej działce


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-zieloniutki

Guest_-praw-zieloniutki
 • Goście

Napisano 13 styczeń 2009 - 16:57

Nie jest to dokładnie to o co Pan pyta - ale pomoże sporządzić własne wezwanie:
http://www.portal.pr...d,34/Itemid,71/

#2 Guest_-praw-zieloniutki

Guest_-praw-zieloniutki
 • Goście

Napisano 13 styczeń 2009 - 17:44

Czy mogę prosić o wzór wezwania przedprocesowego?
Jak uzyskać odszkodowanie,czy jest to możliwe bez wsparcia prawnego?

#3 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
 • Goście

Napisano 13 styczeń 2009 - 17:09

Proszę wystąpić do odziału regionalnego z ostatecznym wezwaniem przedprocesowym do przebudowy linii i zabrania słupa z Pana działki. Jeśli tego nie uczynią - pozostaje droga sądowa. Tak - ma Pan prawo do wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z Pana nieruchomości.

#4 Guest_-praw-zieloniutki

Guest_-praw-zieloniutki
 • Goście

Napisano 13 styczeń 2009 - 16:57

Witam wszystkich i proszę o doradztwo

W czerwcu 2008 roku stałem się właścicielem dwoch działek budowlanych,na jednej z nich stoi słup telefoniczny,a przez obie przebiega napowietrzna linia telefoniczna.
Od tamtej pory do dnia dzisiejszego proszę bezskutecznie TP S.A. o usunięcie słupa,gdyż ogranicza on zagospodarowanie terenu i rozpoczęcie prac budowalnych.Składalem pisemny wniosek w nieistniejącym już oddziale wrocławskim,oraz wydzwaniałem na błekitna linie.
Proszę mi doradzić jak skutecznie zmusić TP S.A. do podjęcia działań,oraz czy mogę się ubiegać o odszkodowanie?

Z góry dziękuję
Marek

#5 Guest_-praw-usermaw

Guest_-praw-usermaw
 • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 22:35

Słup chyba mozna przestawic poza teren posesji. Np w miejsce, jak naroznik ogrodzenia, gdzie nie bedzie nikomu wadził. A kable, nie sa nietykalne i swiete i mozna istalacje nadziemną przebudowac.
TPSA nie ma za grosz dobrej woli, wola najpier: morda w kubel, potem wymachiwanie niedorzecznymi argumentami, nastepnie wyciaganie przepisow, ktore do konkretnej sytuacji maja sie nijak itd... ale nie sa nie do zmiękczenia.
Jeszcze troche, a wyciagnał papierek, iż słup ma juz ponad 50 lat i jest zabytkiem architektury wspolczesnej

#6 Guest_-praw-basia_krk

Guest_-praw-basia_krk
 • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 20:07

(Piotr_81)Proszę pamiętać że wg. prawa telekomunikacyjnego nie wywalczy pan najprawdopodobniej usunięcia słupa. Może sie pan jedynie domagać opłaty dzierżawczej.
Naprawdę jest taki przepis? :evil:

Mamy stary drewniany słup TPSA na działce (budowlanej), bezprawnie umieszczony, bez naszej zgody i wcześniejszego właściciela (dziadek). W tym momencie chcemy zrobić generalny remont domu i ten słup będzie przeszkadzał we wjeździe do garażu i nowym wejściu do domu - co w takiej sytuacji? też nie usuną słupa?

Czy z odszkodowaniem za słup postawiony na działce jest tak samo jak ze słupami postawionymi przez ZE (chodzi mi o te 10 lat wstecz)?

(usermaw)Byl drewniany i sie przechylal.
Ooo widzisz - to jest dobry argument do użycia w piśmie o usunięcie słupa.
Boję się tylko, żeby TPSA nie wpadła pomysł zasiedzenia tego kawałka ziemi :roll:
Szczerze mówiąc, martwię się też, bo nie widzę miejsca na naszej ulicy, gdzie by mogli taki słup postawić.... :roll:

#7 Guest_-praw-usermaw

Guest_-praw-usermaw
 • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 20:01

Podobny przypadek. Na terenie firmy, w ktorej pracuje stoi slup tpsa. Byl drewniany i sie przechylal. Na informacje telefoniczna do tpsa, ze jesli jutro nie postawia czegos porzadnego i bezpiecznego, utniemy im te kable i wyrzucimy za ogrodzenie. Efekt, ekipa o 7 rano gotowa do pracy z nowym betonowym slupem.
Do czego zmierzam? do tego, ze tpsa dobrze wie, iz taki slup na czyims terenie moze zostac potraktowany w sposob dowolny.
TPSA to rowniez firma, ktorenie nie spieszy sie do zadnych robot i moze jako pryweatna osobe, biora na przetrzymanie

#8 Guest_-praw-piotr_81

Guest_-praw-piotr_81
 • Goście

Napisano 21 maj 2009 - 00:31

Proszę pamiętać że wg. prawa telekomunikacyjnego nie wywalczy pan najprawdopodobniej usunięcia słupa. Może sie pan jedynie domagać opłaty dzierżawczej.

#9 Guest_-praw-zieloniutki

Guest_-praw-zieloniutki
 • Goście

Napisano 20 maj 2009 - 22:22

Mimo kolejnych pism i rozmow z "cudowna" blekitna linia,do dnia dzisiejszego nie doczekalem sie na konkretna odpowiedz TP SA,nie wspominajac o dzialaniach w celu usuniecia slupa telekomunikacyjnego z moich dzialek.

Zwracam sie do Was z prosba o podanie namiaru na radce prawnego z Wroclawia,ktory moglby pomoc w tej sprawie.Z gory dziekuje!

Pozdrawiam

#10 Guest_-praw-zieloniutki

Guest_-praw-zieloniutki
 • Goście

Napisano 25 maj 2009 - 19:20

tak wiec...

odwiedzilem kancelarie prawna i wydalem pare zlotych na jej uslugi,mialem juz przyjemnosc zapoznac sie z pismem jakie kancelaria wystosowala do TP SA (brzmi ostro )
z tego co mi powiedziano TP SA nie ma zadnych podstaw do tego zeby slupa nie przestawic (usunac) z mojej dzialki.
dostali 14 dni na odpowiedz,mam nadzieje ze to zrobia (do tej pory od ponad roku mnie olewali)

nie chcieli do tej pory usunac go po dobroci wiec bede walczyl o to,oraz o odszkodowanie za kazdy miesiac bezprawnego korzystania z mojej nieruchomosci,jak tylko otrzymam wyniki swoich dzialan to podziele sie nimi.

pozdrawiam

p.s. dowiedzialem sie,ze mozna sie ubiegac o zalegle odszkodowania do 10 lat wstecz

#11 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
 • Goście

Napisano 24 maj 2009 - 21:01

Jak najbardziej można się domagać likwidacji słupa. Ustawa ta nie może naruszać przepisów konstytucji, którego gwarantują właścicielowi prawo do korzystania z nieruchomości na wyłączność.

Jeśli słup stoi na dziko (bez służebności) to podstawowym roszczeniem obok wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości jest prawo domagania się przebudowy linii przez usunięcie słupa.

#12 Guest_-praw-piotr_81

Guest_-praw-piotr_81
 • Goście

Napisano 23 maj 2009 - 22:05

Art. 140. 1. Właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości jest obowiązany umożliwić operatorom oraz podmiotom, o których mowa w art. 4 pkt 1, 2, 4, 5 i 8, instalowanie na nieruchomości urządzeń telekomunikacyjnych, przeprowadzanie linii kablowych pod, na albo nad nieruchomością oraz umieszczanie tabliczek informacyjnych o urządzeniach, a także ich eksploatację i konserwację, jeżeli nie uniemożliwia to racjonalnego korzystania z nieruchomości.

2. Warunki korzystania z nieruchomości przez operatora ustala się w umowie, która powinna być zawarta w terminie 30 dni od dnia wystąpienia przez operatora o jej zawarcie.

3. Korzystanie z nieruchomości, o której mowa w ust. 1, jest odpłatne, chyba że linia lub urządzenia telekomunikacyjne służą zapewnianiu telekomunikacji właścicielowi lub użytkownikowi nieruchomości, na ich wniosek.

4. Jeżeli strony nie zawrą umowy w terminie, stosuje się przepisy art. 124 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2000 r. Nr 46, poz. 543, z późn. zm.4)). Prezes URTiP może występować w postępowaniu spornym na prawach strony. Do Prezesa URTiP stosuje się przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego dotyczące prokuratora.

5. Jeżeli nieruchomość stanowi przedmiot użytkowania, najmu, dzierżawy lub trwałego zarządu, przepisy ust. 1-4 stosuje się odpowiednio.
Więc w przypadku drewnianych słupów można się kłócić o ich wymianę, jednak o ich likwidacji nie ma co marzyć.

#13 Guest_-praw-haju

Guest_-praw-haju
 • Goście

Napisano 05 czerwiec 2009 - 15:35

Witam,
mam podobny problem,mógłbyś zdradzić ile cię kosztowała taka usługa.
Rozumiem że taki pismo najlepiej wystosować przez kancelarie?

Michał

#14 Guest_-praw-zieloniutki

Guest_-praw-zieloniutki
 • Goście

Napisano 12 czerwiec 2009 - 01:06

pozbylem sie juz slupa TP SA,w tydzien po tym jak kancelaria prawna wystosowala odpowiednie pismo odezwal sie do mnie telefonicznie podwykonawca,informujac o usunieciu.
teraz czekam na odpowiedz pisemna TP SA czy zaplaca mi odszkodowanie za bezprawne korzystanie z mojej nieruchomosci.

pomoc prawna kosztowala mnie 150,00 zl - w tym godzinna konsultacja + wystosowanie odpowiedniego pisma (jak widac skutecznego)

pozdrawiam i zycze powodzenia wszystkim osoba w podobnej sytuacji jak moja!

p.s. wczesniejsze moje pisma i rozmowy z "blekitna linia" nie przynosily zamierznych efektow

#15 Guest_maykel69

Guest_maykel69
 • Goście

Napisano 20 styczeń 2012 - 17:12

Jak najbardziej można się domagać likwidacji słupa. Ustawa ta nie może naruszać przepisów konstytucji, którego gwarantują właścicielowi prawo do korzystania z nieruchomości na wyłączność.

Jeśli słup stoi na dziko (bez służebności) to podstawowym roszczeniem obok wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości jest prawo domagania się przebudowy linii przez usunięcie słupa.


Witam,
Czy można prosić jakieś akty prawne co do tego roszczenia? Próbuję się pozbyć słupa telefonicznego z działki i od roku 'walczę' na pisma z tpsa. W ostatnim piśmie nagle napisali, że ustawa o telekomunikacji zezwala im na pozostawieniu tego słupa, mam z niego również podłączoną linię, którą zaraz i tak wypowiem... Zaznaczam, iż nie ma żadnej służebności czy zgody poprzedniego właściciela /ojciec/. Słup postawiony niecałe 30 lat temu, jest na mapie ewidencyjnej ale około 20 lat temu wymieniali go na murowany i postawili 2 metry dalej niż pierwotny /nie zgadza się miejsce na mapie/. Słup przeszkadza w realizacji projektu wjazdu na posesję, nowe ogordzenie, brama itd.
Dziękuję z góry za pomoc.

#16 Guest_Agata

Guest_Agata
 • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 10:35

W maju 2011 r. stalismy sie włascicielami działki z domem. Na terenie naszej działki znajdują się 2 słupy TP S.A. i przebiegają linie przez całą szerokość działki (ok 70 m.). W październiku wystosowaliśmy pismo do TP o ustanowienie służebności przesyłu. Na odpowiedź czekaliśmy 4 miesiące. TP przyznało nam rewelacyjną kwotę (aż 96zł za rok). Zamierzamy więc wysłać kolejne pismo z wnioskiem o usunięcie słupów bądź konieczność wykupienia całego terenu, który zajmują i wypłatę kwoty jednorazowej wg stawki rynkowej. Zobaczymy jak się do tego ustosunkują, chodź podejrzewam, że bez sądu sie nie obejdzie.

#17 Guest_gość

Guest_gość
 • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 16:03

mam taki sam problem. Tyle ,że słup stoi ,a kabel wisi od kilku lat obok, drzewo zerwało uchwyt kabla i stoi kikut na środku łąki.Kilkanaście razy dzwoniliśmy na "tęczową",ale oczywiście bez rezultatów-niestety francuska firma ,a ja po polsku-więc info nie dociera. Ponieważ słup nigdzie nie figuruje w mapach i KW pewnie zapnę do auta i wyrwę chwasta. Na wiosnę jak dzieci wyrosną z łyżew ,to powiesimy na kablach. Rozumiem, że jesteśmy w UE, ale dlaczego mam robić prezenty francuskiej firmie orange??

#18 Guest_Jerzy

Guest_Jerzy
 • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 17:00

Witam państwa mam pytanie jak wygląda przestawienie słupa, ponieważ przeszkadza mi na wiedzie na działkę...

Pisałem do TP odpowiedz ze słup jest powyżej 30 lat i pozostaje zasiedzenie.

Co mogę zrobić?? Nie chce odszkodowania tylko przesunięcia o 1 m abym mógł sobie zrobic planowany wjazd...

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz..#19 Guest_Zieloniutka

Guest_Zieloniutka
 • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 17:53

pozbylem sie juz slupa TP SA,w tydzien po tym jak kancelaria prawna wystosowala odpowiednie pismo odezwal sie do mnie telefonicznie podwykonawca,informujac o usunieciu.
teraz czekam na odpowiedz pisemna TP SA czy zaplaca mi odszkodowanie za bezprawne korzystanie z mojej nieruchomosci.

pomoc prawna kosztowala mnie 150,00 zl - w tym godzinna konsultacja + wystosowanie odpowiedniego pisma (jak widac skutecznego)

pozdrawiam i zycze powodzenia wszystkim osoba w podobnej sytuacji jak moja!

p.s. wczesniejsze moje pisma i rozmowy z "blekitna linia" nie przynosily zamierznych efektow

Witam serdecznie czy mogę prosić o namiary na Kancelarię Prawną, która pomogła Panu w usunięciu słupa.Mój adres email: angelina.sek@gmail.com .Mam bardzo podobną historię. Napisałam pismo do TP S.A.(Orange) jednak w odpowiedzi otrzymałam, że słupy zostały postawione według prawa, które kiedyś obowiązywało (jakieś 30 lat temu) i jak chce to mogą je przesunąć na własny koszt. 

Pozdrawiam#20 Kretis

Kretis

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 09:44

Mi pomógł z słupem adwokat wągrowiec załatwiliśmy szybko tą sprawę poprzez wystosowanie stosownych pism do tepsy wiec Tobie radzę to samo wybierz się do jakiejś kancelarii albo adwokata i zajmiecie się tą sprawą od razu.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych