Skocz do zawartości

DAROWIZNA CZY SPRZEDAŻ ZIEMI ROLNEJ

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-tym61

Guest_-praw-tym61
  • Goście

Napisano 28 maj 2010 - 18:08

WITAM.MOI RODZICE NIE PŁACĄ PODATKU ANI KRUS-U OD 97R.DŁUG I ODSETKI NAROSŁY NA OK.20.000ZŁ.PODJĄŁEM DECYZJĘ ŻE SPŁACĘ TE DŁUGI I PONIOSĘ KOSZTA Z TYM ZWIĄZANE[NOTARIUSZ,KSIĘGI WIECZYSTE ITP.]PONIEWAŻ RODZICÓW NIE STAĆ NAWET NA DROBNE OPŁATY,W ZAMIAN RODZICE ODDADZĄ MI 2 KAWAŁKI ZIEMI.RODZICE SIĘ ZGODZILI I PODPISALIŚMY WSTĘPNIE UMOWĘ.KIEDY PO 7 M-CACH.SPŁACILIŚMY POŁOWĘ ZADŁUŻENIA OKAZAŁO SIĘ,ŻE GMINA UZBRAJA TEREN POD BUDOWĘ,CZĘŚĆ PLANU WCHODZI NA NASZ TEREN.DOWIEDZIAŁEM SIĘ ŻE GMINA MOŻE NAM ODEBRAĆ TĄ ZIEMIĘ POPRZEZ PRAWO PIERWOKUPU.MIELIŚMY PODPISAĆ UMOWĘ KUPNA-SPRZEDAŻY,ALE PODOBNO JAK DAMY ZA NISKĄ CENĘ TO MOGĄ NAM JĄ ZABRAĆ.KAŻDA DZIAŁKA MA PO 1.5ha.CHCIELIBYŚMY ZAŁATWIĆ TO JAK NAJSZYBCIEJ ALE NIE MAM POJĘCIA CZY KUPIĆ TĄ ZIEMIĘ WRAZ Z DŁUGAMI,CZY W FORMIE DAROWIZNY.BARDZO PROSZĘ O POMOC.I Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 29 maj 2010 - 10:58

Najpierw spłacić zadłużenie, a potem rodzice umową darowizny mogą przenieść własność nieruchomości na Pana.

#3 Guest_-praw-tym61

Guest_-praw-tym61
  • Goście

Napisano 31 maj 2010 - 20:19

CYTAT(Admin-Łukasz @ 29.05.2010, 9:58) Najpierw spłacić zadłużenie, a potem rodzice umową darowizny mogą przenieść własność nieruchomości na Pana.

#4 Guest_-praw-tym61

Guest_-praw-tym61
  • Goście

Napisano 31 maj 2010 - 20:50

AKURAT.DZIĘKUJĘ ZA INFORMACJE,ALE SĄ JESZCZE INNE MOŻLIWOŚCI.OCZYWIŚCIE PANA PROPOZYCJA NIE WCHODZI W GRĘ,BO JAK WSPOMNIAŁEM ZALEŻY MI NA CZASIE,POZA TYM NIE STAĆ MNIE ABY DŁUG SPŁACIĆ OD ZARAZ.DOWIEDZIAŁEM SIĘ ŻE BIORĄC ZIEMIĘ JAKO DAROWIZNĘ,BĘDZIE TANIEJ NIŻ KUPNO-SPRZEDAŻ.I CO NAJWAŻNIEJSZE MOGĘ WZIĄŚĆ JĄ RAZEM Z ZADŁUŻENIEM,KTÓRE BĘDZIE PRZEPISANE NA MOJĄ KSIĘGĘ WIECZYSTĄ.W TEDY PONIEKĄD BĘDZIE TO MÓJ DŁUG.TAK CZY INACZEJ MUSZĘ GO SPŁACIĆ.ALE MOGĘ TO ROBIĆ RATALNIE JAK DO TEJ PORY.

#5 Guest_-praw-krzysztofowicz

Guest_-praw-krzysztofowicz
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 14:22

Witam,

tak będzie to Pana dług i będzie Pan za niego odpowiadał całym swoim majątkiem, a nie tylko otrzymaną darowizną.

Pozdrawiam
Krzysztof

#6 Guest_rafal

Guest_rafal
  • Goście

Napisano 28 październik 2010 - 20:42

Witam. mam pewne pytanie-co się lepiej opłaca, kupno ziemi czy przekazanie w akcie darowizny. mojej zmarłej babci siostra chce mi oddać 2,4ha ziemi rolnej 6klasy. czy lepiej sporzadzić akt darowizny czy kupić ziemie a w umowie zaniżyć cene ziemi aby opłacić niższy podatek w US. pomóżcie :)

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 październik 2012 - 22:24

4 lata temu babcia opisała mi ziemie rolna w akcie notarialnym jako darowizne.czy moge teraz te ziemie sprzedac??czy musi minac jakis okres czasu

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 październik 2012 - 08:53

Przepraszam ze podpinam się pod ten wątek,ale mam problem z zalogowaniem :(

Mój problem odnosi się do darowizny sprzed wielu lat.
Kilkanaście lat temu moi rodzice dali w darowiznie(aktem notarialnym)dzialke budowlaną na mnie i mojego męża.Od ośmiu lat jestem rozwiedziona.Tata mój równiez nie zyje od 8lat.Moja mama chcialaby odwołac darowizne.Ze wzgledu na to że jesteśmy rozwiedzeni a przede wszystkim ,że nigdy nie uslyszala dobrego slowa od"zięcia".
Bardzo prosze o pomoc,czy istnieje w ogóle taka możliwośc?Dzialka należala do moich rodziców...a moj były nie chce dobrowolnie się jej zrzec.Czy jest jakakolwiek możliwość zeby mu ją odebrać.Nadmieniam,że nie wniósł żadnego majątku...

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 październik 2012 - 11:03

Przepraszam ze podpinam się pod ten wątek,ale mam problem z zalogowaniem :(

Kilkanaście lat temu moi rodzice dali w darowiznie(aktem notarialnym)dzialke budowlaną na mnie i mojego męża.Od ośmiu lat jestem rozwiedziona.Tata mój równiez nie zyje od 8lat.Moja mama chcialaby odwołac darowizne.Ze wzgledu na to że jesteśmy rozwiedzeni a przede wszystkim ,że nigdy nie uslyszala dobrego slowa od"zięcia".
Bardzo prosze o pomoc,czy istnieje w ogóle taka możliwośc?Dzialka należala do moich rodziców...a moj były nie chce dobrowolnie się jej zrzec.Czy jest jakakolwiek możliwość zeby mu ją odebrać.Nadmieniam,że nie wniósł żadnego majątku...

Teraz to możecie co najwyżej pocałować twojego byłego w d... ;)))

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 październik 2012 - 17:08

Bardzo ci dziekuje GOSCIU za znajomośc tematu i kulturalna wypowiedz...
ZENADA!!!

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 październik 2012 - 23:27

[quote name="gość"] [quote name="gość"] Przepraszam ze podpinam się pod ten wątek,ale mam problem z zalogowaniem :(

Bardzo prosze o pomoc,czy istnieje w ogóle taka możliwośc?Dzialka należala do moich rodziców...a moj były nie chce dobrowolnie się jej zrzec.Czy jest jakakolwiek możliwość zeby mu ją odebrać.Nadmieniam,że nie wniósł żadnego majątku... [/quote]

Moze jednak Ktos z Państwa pomoże mi w rozwiązaniu tego problemu...

#12 Guest_nieruchomosci_waw

Guest_nieruchomosci_waw
  • Goście

Napisano 05 październik 2012 - 01:18

xxxx

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 październik 2012 - 16:06

Rozumiem ,że moja sytuacja jest beznadziejna,co do odzyskania tej działki...

#14 Guest_monia

Guest_monia
  • Goście

Napisano 04 listopad 2013 - 11:39

witam mam problem rodzina chce mi przepisac dzialke w darowiznie tylko na ziemie nie byl placony krus chyba 20 lat jak to mozna zalatwic kasy brak chyba ze na raty sie uda tylko ja jestem zielona w tym temacie prosze doradzcie cos jak najszybcieji ile wychodzi krus za 20 lat

#15 Guest_malwina

Guest_malwina
  • Goście

Napisano 22 październik 2017 - 21:15

Rodzice mojego meza staneli do przetargu na dzialke razem z zapzyjazniona sasiadka. Napisali miedzy soba umowe. Dzialke przekazali nam. W akcie notarialnym jest umowa kupna sprzedazy miedzy mna i mezem a sasiadka(tesciowie zaplacili za dzialke). Minelo 3 lata w tym czasie wzielismy kredyt postawilismy dom. Teraz ojciec meza grozi ze odbierze nam pol dzialki. Czy moze to zrobic!?!

#16 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 23 październik 2017 - 06:55

Jeśli Wam są sprzedał nie może odebrać, może odkupić jeśli będzie miał dobrą wolę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy