Skocz do zawartości

Pawilon handlowy

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_karolina789

Guest_karolina789
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2010 - 13:53

Witam, bardzo proszę o wyjaśnienie mojej wątpliwości.

Planuję postawienie na gruncie dzierżawionym od osoby prywatnej, pawilonu handlowego. Pytanie brzmi, o jakie pozwolenia mam się starać? Czy będzie to pozwolenie na budowę, a wcześniej decyzję o warunkach zabudowy, czy też zgłaszam tylko ten obiekt, pod warunkiem, że zgodny jest z planem zagospodarowania przestrzennego??

Bardzo dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2010 - 17:04

To zależy jeszcze co to za pawilon (jaka powierzchnia). Generalnie jednak na budowę pawilonów należy mieć pozwolenie na budowę.

#3 Guest_karolina789

Guest_karolina789
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2010 - 09:31

Interesuje mnie pawilon wielkości około 35-40 m2. Mówimy o pawilonie w pełni rozbieralnym, nie związanym trwale w gruntem. Bo jest jeszcze coś takiego jak obiekt tymczasowy i w odniesieniu do niego wystarczające jest zgłoszenie, w takim wypadku wydaje się, że nie ma przeciwwskazań by w pierwszej kolejności zgłosić taki zamiar, a w ciągu tych 120 dni, przez które obiekt ten ma prawo istnieć starać się o pozwolenie na budowę..Czy mam rację? Nigdy nie starałam się o pozwolenie na budowę, pytanie tylko, co jeśli takiej zgody nie otrzymam..

#4 Guest_-praw-dochodzącyprawdy

Guest_-praw-dochodzącyprawdy
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2010 - 12:31

Bez względu na sposób łączenia z gruntem obiekt kubaturowy typu pawilon wymaga pozwolenia na budowę. Prawo budowlane jednoznacznie wskazuje, jaki obiekty mogą być postawione na zgłoszenie. Proszę nie dointerpretowywać prawa do swoich potrzeb.

#5 Guest_karolina789

Guest_karolina789
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2010 - 16:47

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Z ustawy:
Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
5) tymczasowym obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć obiekt budowlany przeznaczony do czasowego użytkowania w okresie krótszym od jego trwałości technicznej, przewidziany do przeniesienia w inne miejsce lub rozbiórki, a także obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem, jak: strzelnice, kioski uliczne, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowe, przekrycia namiotowe i powłoki pneumatyczne, urządzenia rozrywkowe, barakowozy, obiekty kontenerowe;

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
(...)
12) tymczasowych obiektów budowlanych, niepołączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, o którym mowa w art. 30 ust. 1, ale nie później niż przed upływem 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu; zwolnienie to nie dotyczy obiektów, które mogą znacząco oddziaływać na środowisko w rozumieniu przepisów o ochronie środowiska;

Stąd to "dointerpretowanie".

Pozdrawiam

#6 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 07:14

Witam.Zona chce postawić zwykły kiosk Ruchu na gruncie wydzierżawionym od miasta.Kiosk będzie stał na zwykłych bloczkach betonowych .A nie na fundamemcie.Chcą mi wcisnąć zgode na budowe tego kiosku.Czy wystaczy tylko zgłoszenie tego faktu.Urząd traktuje to jako budowe i muszę miec zezwolenie.sam nie wiem czy muszę mieć pozwolenie na budowe czy wystarczy że zgłosze to w urzędzie budowlanym.

#7 Guest_łukasz

Guest_łukasz
  • Goście

Napisano 22 marzec 2014 - 01:10

To zależy jeszcze co to za pawilon (jaka powierzchnia). Generalnie jednak na budowę pawilonów należy mieć pozwolenie na budowę.

Dokładnie. Dużo zależy od wymiarów oraz tego czy budynek jest trwale związany z gruntem. Tutaj http://www.plytbud.pl masz świetne pawilony z płyty obornickiej.

#8 thomasnowak

thomasnowak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 08:29

Witam. Jeśli ktoś szuka porządnej firmy, która zajmuje się stawianiem kiosków lub kontenerów handlowych to polecam tą firmę http://www.ramal.pl Postawili już dla mnie 2 kioski i są rewelacyjne. Naprawdę polecam!

#9 Guest_Malina

Guest_Malina
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2014 - 10:19

Zakupiłam jakiś czas temu taki pawilon handlowy na stronie www.ramal.eu i z tego co wiem, to pawilony te stawiane są na fundamentach bądź na specjalnych bloczkach betonowych. Dzięki temu nie dotykają one bezpośrednio gruntu, tak więc nie są wymagane żadne pozwolenia prawne...

#10 pawilonyefekt.pl

pawilonyefekt.pl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 luty 2015 - 15:47

Zakupiłam jakiś czas temu taki pawilon handlowy na stronie www.ramal.eu i z tego co wiem, to pawilony te stawiane są na fundamentach bądź na specjalnych bloczkach betonowych. Dzięki temu nie dotykają one bezpośrednio gruntu, tak więc nie są wymagane żadne pozwolenia prawne...

Wszystkie pawilony wymagają powolenia na budowę. Przepisy prawa mówią że obiekty gospodarcze do 25 m2 można budować na zgłoszenie. Zmiany w przepisach budowlanych mają wejść w życie w tym roku. Więcej informacji na temat prawa budowlanego dotyczącego pawilonów handlowych z płyt warstwowych na http://www.pawilonyefekt.pl

#11 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 639 postów

Napisano 04 październik 2018 - 21:47

Tutaj http://www.plytbud.pljest namiar na firmę, która produkuje różnego rodzaju pawilony. Można się ich zapytać czy takie obiekty wymagają jakichkolwiek pozwoleń. Moim zdaniem, skoro nie są związane z gruntem, to raczej nie. Warto jednak zgłębić temat przed zakupem.

#12 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:43

mastertec.biz.pl to faktycznie ciekawe i fajne wzornictwo i duży wybór. Byliśmy z mężem na ich placu wystawowym w Jarosławiu i oglądaliśmy. Jakość wykonania jest okej i wszystko ładnie spasowane więc zdecydowaliśmy się na zamówienie. Mają przywieźć za 5 tygodni. Zaletą u nich jest jeszcze transport z Hds więc nie muszę dodatkowo wynajmować dźwigu i płacić.

#13 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 363 postów

Napisano 19 marzec 2019 - 22:57

Też uważam, że takie kontenery handlowe to super sprawa. Teraz stawia się kontenery z płyty warstwowej. To dobre rozwiazanie, bo jest szybkie a współczesna technologia pozwala budować kontenery które są wytrzymałe i prezentują się bardzo elegancko. 

#14 Patrycjusze

Patrycjusze

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 09 kwiecień 2019 - 10:35

Dobrą ofertę dotyczącą pawilonów handlowych znajdziesz tutaj https://epawilony.pl

Zamawiałem tutaj już kilka razy, na ogromny plus zasługuje szybka realizacja zamówienia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych