Skocz do zawartości

odstąpienie od umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości

45 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2015 - 20:24

Witam,jestem kupującym nieruchomość . Sporządziłem umowę kupna-sprzedaży,która została sporządzona w domu (pomiędzy kupującym a sprzedającym) nie u notariusza. W umowie tej została napisana cena transakcji.Sprzedający pobrał zaliczkę. Został już załatwione kredyt na te nieruchomość. W momencie , w którym ma dojść do sporządzenia aktu notarialnego, sprzedający żąda większej sumy i straszy, że ma nowego klienta. Czy ma takie prawo? Jakich konsekwencji mogę od niego żądać? Proszę o odpowiedź

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 22:17

Witam, podpisałem umowę przedwstępną kupna nieruchomości, wpłaciłem zaliczke ale z pewnych przyczyn musze odstąpić od kupna tej nieuchomości. Czy jest szansa na odzyskanie zaliczki?

#23 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 29 listopad 2015 - 15:09

Witam,podpisałem umowę przedwstępna warunkowa,bez aktu notarialnego jeszcze,ale jednak się rozmyślam o sprzedaży nieruchomości jeszcze przed Notariuszem i chce od niej odstąpić,u notariusza miał być dopiero przelane zadatek, w umowie jest napisane że jeżeli ja nie podpisze umowy przyzeczonej muszę zwrócić dwukrotnie zadatek ale jescze go nie mam,bo nie chce wogole odstąpienia od tej umowy?

#24 Guest_Lucyna

Guest_Lucyna
  • Goście

Napisano 24 maj 2016 - 13:16

Ciężkie tematy, hm? Zaciągnąć opinię można np u radcy prawnego. Krystyna Klita z pewnością pomoże czy to w odzyskaniu zaliczek, czy innych należności finansowych.

#25 Guest_anon123

Guest_anon123
  • Goście

Napisano 24 październik 2016 - 21:05

Albo lepiej przeczytać kodeks cywilny.

#26 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 27 luty 2017 - 16:14

mam Pytanie czy zawarcie umowy ustnej w obecności kupujących i osoby z biura nieruchomości można zerwać bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów dodam ze nie była podpisana żadna umowa. pani z biura i kupujący moje mieszkanie straszą nas sadem , i chcą zadośćuczynienia. powinnam sie tym przejac i isc do prawnika czy tez umowa ustna do niczego mnie nie zobowiązuje proszę o szybka odpowiedz

#27 Guest_kamilla

Guest_kamilla
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 20:19

Witam, mam pytanie odnośnie wypowiedzenia umowy przez sprzedającego.

Po pierwsze czy wypowiedzeniu umowy mailem traktowane jest jako normalne pisemne wypowiedzenie? po drugie kiedy takie wypowiedzenie ma skutek prawny - w momencie jego dostarczenia czy w momencie przelania dwukrotności zadatku na konto bankowe kupującego (bo sprzedający przelał mi jedynie zadatek, a w umowie jest zapis o jego dwukrotności). Mamy bowiem taki pomysł, by jeśli wypowiedzenie nie ma jeszcze mocy prawnej - wysłać sprzedającemu drugą część zadatku, której wysokość skutecznie powstrzymałaby go od wypowiedzenia umowy. 

Pozdrawiam.

#28 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 21:03

Wypowiedzenie powinno być złożone w takiej formie jak umowa, jeśli była pisemnie to takie powinno być wypowiedzenie. Jeśli sprzedający przelał Ci zadatek w jednokrotnej kwocie a nie dwu to powinien Ci dosłać drugą część. Nawet jeśli mu kasę odeślesz to nic nie zmienia. Ma prawo odstąpić od umowy za dwukrotnym zwrotem zadatku - jeśli taki zapis jest w umowie. Możesz co najwyżej wystąpić wobec niego z roszczeniem zwrotu 2-krotności. Bez sensu się przerzucać przelewami, może warto po prostu uświadomić gościa.

#29 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 01:18

Proszę o pilną poradę ,10 dni temu podpisałam z kupującym umowę przedwstępną  na sprzedaż mieszkania w Biurze nieruchomości.Otrzymałam zadatek,Obecnie muszę zrezygnować ze sprzedaż,Kupujący ubiega się o kredyt. W jakiej wysokości będę musiała ponieść na rzecz kupującego,Umowa przedwstępna zawiera zapis" w sprawach nie uregulowanych postanowieniami tej umowy,mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego".

#30 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 01:20

Proszę o pilną poradę ,10 dni temu podpisałam z kupującym umowę przedwstępną  na sprzedaż mieszkania w Biurze nieruchomości.Otrzymałam zadatek,Obecnie muszę zrezygnować ze sprzedaż,Kupujący ubiega się o kredyt. W jakiej wysokości będę musiała ponieść koszt na rzecz kupującego,Umowa przedwstępna zawiera zapis" w sprawach nie uregulowanych postanowieniami tej umowy,mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego".

#31 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 14:10

Witam mam pytanie zawarłam umowę przedwstepna sprzedazy nieruchomości. Umowa zawarta w zaciszu domowym bez notariusza i bez zadatku. Jestem osoba sprzedająca ta nieruchomość i chcialabym wycofać sie z niej. Czy mogę to zrobić ? Jakie beda konsekwencje zerwania umowy? Bardzo prosze o rade

#32 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 07:25

Witam

wraz z mężem podpisaliśmy umowę przedwstępną kupna-sprzedaży nieruchomości, umowa zawarta w domu, daliśmy zaliczkę, my jesteśmy kupującymi, staraliśmy się o kredyt i w międzyczasie musieliśmy aneksować umowę przesuwając termin do jakiego zobowiązujemy się podpisać akt notarialny na zakup nieruchomości ( o 10 dni - do 30.06.) 27.06 podpisaliśmy z bankiem umowę kredytową, 28.06. byliśmy umówieni z notariuszem na dostarczenie dokumentów do sporządzenia aktu, a 29.06 miał być owy akt podpisywany. 28.06. sprzedający odstąpił od umowy i zwrócił nam zaliczkę, mąż podpisał otrzymanie zwrotu zaliczki i w emocjach podpisał sprzedającemu że nie będzie dochodził roszczeń z tytułu odstąpienia od umowy ( było to podpisane w emocjach, nie rozumieliśmy decyzji sprzedającego, tym bardziej że procedura kredytowa nie jest łatwa i jest czasochłonna, pomijam względy natury psychicznej, chociaż bardzo nam ta sytuacja zszarpała nerwy). Niemniej jednak ponieśliśmy koszt z tytułu wyceny nieruchomości który potrzebny jest do kredytu, czy możemy żądać od kupującego zwrotu kosztów?

Proszę o odpowiedź.

#33 Guest_gość, gość

Guest_gość, gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 07:34

".........podpisał sprzedającemu że nie będzie dochodził roszczeń z tytułu odstąpienia od umowy........"

No i co jeszcze chcesz?

Co to sprzedającego interesuje kim jakie emocje targają?

Czy teraz ten sprzedający ma ponieść konsekwencje niezrównoważenia twojego męża?

Takie interesy przeprowadza się bez emocji, stany emocjonalne nie będą przedmiotem sporu, ale fakt podpisania pozostaje dokumentem nie do podważenia.

Szkoda, że wyroku śmierci nie podpisał........to taki makabryczny żart

#34 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 13:07

".........podpisał sprzedającemu że nie będzie dochodził roszczeń z tytułu odstąpienia od umowy........"

No i co jeszcze chcesz?

Co to sprzedającego interesuje kim jakie emocje targają?

Czy teraz ten sprzedający ma ponieść konsekwencje niezrównoważenia twojego męża?

Takie interesy przeprowadza się bez emocji, stany emocjonalne nie będą przedmiotem sporu, ale fakt podpisania pozostaje dokumentem nie do podważenia.

Szkoda, że wyroku śmierci nie podpisał........to taki makabryczny żart

Gość zrobił nas w h...  za 4 dni ponownie wystawił dom na sprzedaż tyle że za większą kwotę i to mu wolno? Robić z ludźmi co się chce? I ja mam mieć skrupuły? Nic od niego nie chce poza zwrotem kosztów.

#35 Guest_gość, gość

Guest_gość, gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 13:21

Gość zrobił nas w h...  za 4 dni ponownie wystawił dom na sprzedaż tyle że za większą kwotę i to mu wolno? Robić z ludźmi co się chce? I ja mam mieć skrupuły? Nic od niego nie chce poza zwrotem kosztów.

No to mu nadmuchaj albo go wyru...aj.

Podpisał szanowny głąb małżonek na haju (czytaj emocjonalnie zakręcony), że nie będzie dochodził roszczeń, teraz to go w d...ę pocałujcie.

#36 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 13:22

A tak poza tym mój mąż nie jest niezrównoważony, ma dobre serce, gość mu płakał, bo sam umoczył na innej transakcji , dał zadatek i nie wyrobił się w  terminie i stracił kasę. Mojemu mężowi zrobiło się człowieka szkoda, ale przecież to takie ludzkie.

#37 Guest_gość, gość

Guest_gość, gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 13:27

kto ma miękkie serce , musi mieć twardą du...ę.

#38 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2018 - 22:31

Pomocy

#39 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2018 - 07:02

ale czego oczekujesz? podpisaliście oświadczenie, że nie będziecie rościć pretensji, wiec sprawa jest zamknięta, bez znaczenia jest, że podpisał w emocjach

#40 Guest_RadekB

Guest_RadekB
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2018 - 14:22

Profesjonalna pomoc doświadczonego notariusza jest w takiej sytuacji niezbędna. Ja miałem przyjemność współpracy z kancelarią notarialną Cejrowska.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych