Skocz do zawartości

Nieuczciwy lokator, co robić? jak oddzyskać pieniądze?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Barbara30

Guest_Barbara30
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 21:38

Witam,

Mam problem z nieuczciwym byłym lokatorem. Sprawa wygląda tak.
Dwa miesiące temu miałam pokój do wynajęcia w moim mieszkaniu w którym obecnie nie mieszkam. Trafiłam na bardzo sympatycznego, młodego i pracującego człowieka. Niestety, jako osoba naiwna i lubiąca pomagać innym kupiłam jego bajkę że musi się dzisiaj wprowadzić bo xxx(jakaś, teraz już wiem że zmyślona historia), i że zapłaci mi za kilka dni, czynsz plus część kaucji, resztę kaucji zapłaci za miesiąc. Kilka dni minęło, pieniędzy na koncie dalej nie było. I zaczęły się bajki, że wpłacił pieniądze i żebym kilka dni poczekała, później okazało się że niby wpłacił na źle konto, później że zapłaci jutro itp, półtora miesiąca minęło, ja nie zobaczyłam ani złotówki, koleś się wyprowadził.
Nie zdążyłam z nim spisać umowy, wysłałam ja mailem ale nie została oficjalnie podpisana. Mam wszystkie maile jakie wymieniliśmy, w tym jeden w którym przesłał skan dowodu osobistego i oświadczanie że jest mi winny konkretna kwotę i że zobowiązuje się do zapłaty w terminie X (który już minął).

Jakie mam szanse na odzyskanie pieniędzy i jakie kroki powinnam podjąć?
z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Barbara

#2 Guest_Tomasz.M

Guest_Tomasz.M
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 22:35

Witam,
Pierwszą rzeczą, którą powinna Pani zrobić jest wezwać pisemnie do zapłaty tego Pana listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Następnie w razie braku zapłaty należy wystąpić na drogę sadową. Sprawa byłaby rozpatrywana w postępowaniu uproszczonym, więc opłata od pozwu do kwoty 2.000 zł wyniosłaby 30 zł a powyżej 2.000 do 5.000 zł tylko 100 zł.
Pozdrawiam

#3 Guest_Barbara30

Guest_Barbara30
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 22:59

serdecznie dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie, czy mam prawo domagać się tylko kwoty za okres w którym ten osobnik mieszkał (półtora miesiąca) czy mogę się domagać pieniędzy za pełne dwa miesiące? lub w zasadzie 2,5 miesiąca (okres w którym mieszkał plus okres wypowiedzenia którego nie dał) Umowa jak pisałam nie została spisana ale kiedy się wprowadzał było powiedziane że w razie wyprowadzki musi mnie powiadomić z miesięcznym wyprzedzeniem. Również jest to zawarte w umowie która wysłałam mailem. Osobnik wyprowadził się z dnia na dzień więc teraz pokój stoi pusty a co za tym idzie ponoszę dodatkowe koszty.
Podrawiam,
Barbara

#4 Guest_-praw-lewanna

Guest_-praw-lewanna
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 03:05

Ma Pani prawo domagać się zapłaty za cały okres trwania umowy.
Gdyby jednak doszło do rozprawy sądowej, zarówno jedna jak i druga strona będzie musiała udowodnić (zależy, kto wniesie pozew), że doszło do zawarcia umowy ustnej najmu lokalu.
Taka umowa jednak nie została zawarta w formie pisemnej.
E-maile mogą być jakimś dowodem, to jednak może (ewentualnie) rozpatrzyć sąd.

#5 Guest_Barbara30

Guest_Barbara30
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 11:21

Dziękuję bardzo za pomoc

#6 Guest_rejestrnajemców

Guest_rejestrnajemców
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2012 - 21:33

Witam
Zachęcam do umieszczenia nieuczciwego lokatora w bazie www.rejestrnajemcow.pl

#7 Guest_wynajmujący od lat

Guest_wynajmujący od lat
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2012 - 15:41

Jeżeli wynajmujemy mieszkanie warte kilkaset tys. zł to lepiej dobrze spisać umowę najmu.

Tu znajduje się naprawdę dobra:

http://www.rozlicznik.pl/ i link umowy najmu.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2012 - 16:20

Jeżeli wynajmujemy mieszkanie warte kilkaset tys. zł to lepiej dobrze spisać umowę najmu.

Tu znajduje się naprawdę dobra:

http://www.rozlicznik.pl/ i link umowy najmu.

jak widzę ogłoszenia rozlicznika, to mnie skręca. Zdecydowanie odradzam stosowania umów najmu, które zamieszczają na swojej stronie. Są one niezgodne z prawem!!!!!!!!!! Jeżeli taką umowę zawrze osoba fizyczna na czas nieoznaczony, to jej zapisy między innymi wypowiadania umowy przez wynajmującego można sobie wsadzić w d*pę!!!

…….........................., dnia............................
UMOWA NAJMU MIESZKANIA
Zawarta dnia
...................................w..........................................................................pomiędzy
.................................................................................................................................
.................................................................................................................................
....................... zwanym dalej Wynajmującym
a
zam..w......................................................................................................................
......................
zwanym alej Najemcą.
§ 1
1.Wynajmujący oddaje w najem Najemcy lokal znajdujący się w
na cele mieszkalne. Wynajmujący oświadcza, że jest jedynym właścicielem
przedmiotu najmu. Wynajmujący umożliwi Najemcy prawidłowe korzystanie z
przedmiotu najmu a w szczególności korzystanie z energii elektrycznej, bieżącej
wody, telefonów, centralnego ogrzewania ,tv. Koszty korzystania z tycz usług
ponosi Najemca.
2. Wraz z lokalem oddane zostaną następujące przedmioty ruchome będące na
wyposażeniu lokalu:.................................................................................................
........................
§ 2
Najemca płacić będzie Wynajmującemu czynsz najmu w
wysokości………………………………………………….. ..................................................
................. zł miesięcznie. Czynsz będzie płacony z góry
do ...........................................................................................................................
dnia każdego miesiąca.§ 3
Zgody Wynajmującego wymagają: podnajem, wszystkie zmiany i ulepszenia
przedmiotu najmu, w szczególności:.......................................................................
.......................
§ 4
Wynajmujący może podnieść czynsz najmu po uprzednim zawiadomieniu o tym
Najemcy
na ....................... naprzód. Jednorazowo nie można podnieść czynszu o więcej jak
.......................... % umówionej miesięcznej stawki czynszu.
§ 5
Najemca dokona we własnym zakresie konserwacji lokalu oraz napraw bieżących.
§ 6
Umowa zostaje zawarta na czas ........................................................................ Po
okresie umowy Najemca zwolni lokal, opróżni go na własny koszt z wniesionych
tam jego rzeczy. Zwróci również w stanie nie pogorszonym rzeczy wymienione w
§ 2 pkt 2 niniejszej umowy.
§ 7
Każda ze stron może umowę wypowiedzieć z
zachowaniem .................................. okresu wypowiedzenia.
§ 8
1. Wynajmujący może rozwiązać umowę bez zachowania terminów
wypowiedzenia, jeżeli Najemca zalega z należnym czynszem za ........................
pełne okresy płatności lub narusza inne postanowienia umowy. W przypadku
zaistnienia okoliczności, o którym mowa wyżej, Najemca obowiązany jest
rozliczyć się z Wynajmującym i opuścić przedmiot najmu w
terminie ............................................ dni.
2. Wynajmujący może wypowiedzieć Najemcy, bez zachowania terminów
wypowiedzenia, umowę również wtedy gdy Najemca przez swoje niewłaściwe
zachowanie czyni uciążliwym korzystanie z innych lokali znajdujących się w jego
sąsiedztwie.
3. Wynajmujący może też wypowiedzieć umowę bez zachowania terminów
wypowiedzenia jeżeli stwierdzi, że Najemca używa przedmiotów wymienionych w
§ 1 pkt 2 niezgodnie z ich przeznaczeniem, bądź też dewastuje je.
§ 9
1. Na zabezpieczenie roszczeń Wynajmującego przysługujących mu w dniu
zakończenia najmu Najemca wpłaci do jego rąk kaucję w wysokości
równej ........................... miesięcznym czynszom.
2. Niewykorzystana kwota kaucji zostanie zwrócona Najemcy w dniu zakończenia
najmu. Kaucja nie podlega oprocentowaniu.§ 10
Zmiany umowy będą dokonywane w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
§ 11
Opłatę skarbową z tytułu tejże umowy uiści Najemca.
§ 12
W sprawach nie uregulowanych w niniejszej umowie będą miał zastosowanie
przepisy Kodeksu cywilnego.
§ 13
Umowa zostaje sporządzona w dwóch jednakowych egzemplarzach, po jednym
dla każdej ze stron.
.................................
(Wynajmujący)

….................................
( Najemca)

#9 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 30 czerwiec 2016 - 14:11

Odnośnie treści umowy to tutaj trochę istotnych uwag - http://umowanajmu.in...jmu-mieszkania/Radzę również uważać na to, z kim podpisujecie umowę. Krytykowany student dzienny jest raczej pewniakiem, bo tak czy siak miasto opuści po drugim semestrze, co nie? Zapoznajcie się dokładnie z tym, czego możecie oczekiwać od najemcy. Zasad wypowiedzenia, zapisów niedozwolonych. Wtedy będziecie mądrzejsi.

#10 Guest_Jadwiga Organek

Guest_Jadwiga Organek
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2017 - 17:56

Uwaga na osobę o nazwisku Jadwiga Organek, z córką Julia Organek i synem Matteo/Mateusz Organek. Jest to starsza kobieta, która u moich znajomych w Warszawie wynajęła mieszkanie i postanowiła za nie nie płacić. Ponad rok nie płaci czynszu, mediów, używa ich tyle, że rachunki ciągle wzrastają. Pomimo wypowiedzenia umowy, wciąż tam mieszka bo jest cyniczną osobą, złodziejem bez sumienia. Metoda na życie kobiety o imieniu Jadwiga Organek to wyjechać do Włoch, zrobić dzieci Włochowi w Pescarze, wrócić z bachorami do Polski i mieszkać na krzywy ryj u uczciwych ludzi. Nie ma ani trochę poczucia, że coś jest nie tak i w ten sam sposób wychowuje swoje dzieci - Julia Organek też będzie złodziejką, skoro widzi, że jej nawiedzona matka, Jadwiga Organek, całe życie żyje kosztem innych. Jest nieuczciwą lokatorką - uwaga na nią, gdy bedzie chciala od was wynajac mieszkanie!

#11 Guest_Mirek Petelicki

Guest_Mirek Petelicki
  • Goście

Napisano 04 maj 2017 - 11:29

Nie wierzę… To ta sama Jadwiga Organek, co moje mieszkanie na Białołęce wynajęła? My ją wypieprzyliśmy z pomocą paru osiłków, a wrzeszczała jak oparzona. Nie płaciła mi za mieszkanie przez siedem miesięcy, zostawiła zniszczone. Tak samo jak w tym wypadku, zgrywała uczciwą kobietę, która po dwóch miesiącach urwała kontakt i przelewy za mieszkanie. Ta kobieta jest chora psychicznie, siedzi jak w mieszkaniu a jej dzieci tylko przynoszą zakupy, głupawe nastolatki Giulia Organek i Matteo Organek. Gówniarze byli w to tak samo zamieszani, jak ich matka. Pewnie tak samo robiła w konia ich ojca, Włocha, który pozbył się problemu.

Wypieprzyliśmy Jadwigę Organek na zbity pysk. Do tego samego też zresztą zachęcam właścicieli. Żal ich tylko, bo ona znów zrobiła ten sam myk, co przedtem mi. Powodzenia w eksmisji, i żeby tylko reszta właścicieli mieszkań w Warszawie wiedziała, czym się kończy wynajmowanie mieszkania Jadwidze Organek i jej dzieciom.

Uwaga na osobę o nazwisku Jadwiga Organek, z córką Julia Organek i synem Matteo/Mateusz Organek. Jest to starsza kobieta, która u moich znajomych w Warszawie wynajęła mieszkanie i postanowiła za nie nie płacić. Ponad rok nie płaci czynszu, mediów, używa ich tyle, że rachunki ciągle wzrastają. Pomimo wypowiedzenia umowy, wciąż tam mieszka bo jest cyniczną osobą, złodziejem bez sumienia. Metoda na życie kobiety o imieniu Jadwiga Organek to wyjechać do Włoch, zrobić dzieci Włochowi w Pescarze, wrócić z bachorami do Polski i mieszkać na krzywy ryj u uczciwych ludzi. Nie ma ani trochę poczucia, że coś jest nie tak i w ten sam sposób wychowuje swoje dzieci - Julia Organek też będzie złodziejką, skoro widzi, że jej nawiedzona matka, Jadwiga Organek, całe życie żyje kosztem innych. Jest nieuczciwą lokatorką - uwaga na nią, gdy bedzie chciala od was wynajac mieszkanie!

#12 Guest_Amela2222

Guest_Amela2222
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2019 - 15:09

Ostrzegam przed Kamilem K i Sylwią P z Jarocina, gówniarzami, którzy kręcą, mataczą, nie płacą za czynsz i media. Nie pracują i piją piwo w parku. 

Wymyślają baki i kłamią w żywe oczy. Poza tym dziewczyna powinna leczyć się psychiatryczne ze względu na jej urojone ciąże i podawanie się za prawnika gdy ją chciałam wy***przyć, chociaż zapewne nawet podstawówki nie skończyła.

Gdy energetyka odcięła mi prąd w mieszkaniu przez ich nie płacenie Sylwia P stwierdziła przy policji że nie wiedziała że trzeba płacić rachunki a później że nie dostawała żadnych listów a gdy miesiąc wcześniej pytałam ich czy opłacają chociaż media skoro mi czynszu nie płacą, stwierdzili że płacą.

Prądu nie mieli chyba z 3 tygodnie. 

Nie polecam nikomu wynajmującemu wierzyć lokatorom na słowo. Spisujcie odpowiednie umowy. Ja niestety złą umowę sporządziłam i musiałam czekać z wypieprzeniem ich aż 3 miesiące. Teraz nie będę już taka głupia. Będzie w trybie natychmiastowym.

#13 Guest_Tola

Guest_Tola
  • Goście

Napisano 31 maj 2020 - 15:01

Dobrym rozwiązaniem jest umowa najmu okazjonalnego. Taką umowę sporządziła dla mnie notariusz Cejrowska, od początku przejrzyste zasady najmu, wszystko dokładnie opisane i bez niejasności. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych