Skocz do zawartości

Wymeldowanie z pobytu stałego przez właściciela

48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_kama

Guest_kama
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2013 - 17:31

Witam! potrzebuje pomocy! moj tata jest wlascicielem domu i ziemi, moja ciocia z rodzina mieszka obok nas ma przybudowke, ale to moj tata jest wlascicielem wszystkiego... ciocia dostala ta przybudowke dawno temu od swojego taty, ale nie ma na to papierow ze to jest jej. Dodam jeszcze ze oni sa tu zameldowani na stale. Jedyna osoba ktora ma do wszystkiego prawo jest moj tata. chcemy sie ich pozbyc bo nie mozemy z nimi wytrzymac... Jak to zrobic?

#22 Guest_naiwna

Guest_naiwna
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2013 - 23:34

proszę o pilną pomoc
mój były mąż zmusił mnie do opuszczenia razem z wówczas nieletnim synem mieszkania,wynajmuję inne mieszkanie tym samym mieście.Mój były złożył wniosek o wymeldowanie nas,chociaż zna nasz adres zataił to w doniesieniu do urzędu. Nie mieszkam pod adresem zameldowania od 2,5roku, boję się tam wrócić. Co mogę zrobić aby mnie nie wymeldował, nie mam dokąd pójść pomocy

#23 Guest_gonia

Guest_gonia
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 20:23

Obecnie mieszkam z teściami.Oni bardzo by chcieli go wymeldować syna ale nie mają jego adresu zamieszkania wiemy tylko gdzie tylko pracuje .Co mamy zrobić w takiej sytuacji ?Czy ktoś coś doradzi.

#24 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2014 - 00:31

proszę o pilną pomoc
mój były mąż zmusił mnie do opuszczenia razem z wówczas nieletnim synem mieszkania,wynajmuję inne mieszkanie tym samym mieście.Mój były złożył wniosek o wymeldowanie nas,chociaż zna nasz adres zataił to w doniesieniu do urzędu. Nie mieszkam pod adresem zameldowania od 2,5roku, boję się tam wrócić. Co mogę zrobić aby mnie nie wymeldował, nie mam dokąd pójść pomocy

Cóż w obecnej sytuacji,aby były mąż Pani nie wymeldował należy z powrotem do tego mieszkania się wprowadzić,ponieważ Pani mąż w tym przypadku ma podstawę prawna do wymeldowania Was,ponieważ w tym lokalu nie mieszkacie,a zameldowanie służy tylko i wyłącznie celom ewidencyjnym i ma na celu potwierdzenie faktu pobytu w danym lokalu.
Jeżeli były mąż będzie utrudniał wprowadzenie się do tego lokalu wówczas proszę interweniować wzywając odpowiednie służby w celu spisania notatki służbowej,że w lokalu tym znajdują się jeszcze Wasze meble ,rzeczy codziennego użytku itp.
Taka notatka posłuży również Pani w przypadku wymeldowania Was pod warunkiem,ze rzeczywiście w tym lokalu jeszcze coś do Was należy.

#25 Guest_beti

Guest_beti
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2015 - 05:25

witam prosze mi pomuc moja mama jest wlascicielem domu gdzie jest zameldowany moj brat a w nim nie zamieszkuje od 2 lat przychodza komornicy do niego policja .i niemam pojecia jak napisac taki wniosek o wymeldowanie niewiemy gdzie przebywa jest alkocholikiem 

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2015 - 11:02

witam prosze mi pomuc moja mama jest wlascicielem domu gdzie jest zameldowany moj brat a w nim nie zamieszkuje od 2 lat przychodza komornicy do niego policja .i niemam pojecia jak napisac taki wniosek o wymeldowanie niewiemy gdzie przebywa jest alkocholikiem 

Pójść do urzędu meldunkowego i wypełnić otrzymany tam wniosek o wymeldowanie.

#27 Guest_kazik

Guest_kazik
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 23:08

Tak, ponieważ nie mam dokąd pójść. To jest nie do pomyślenia, bym w wieku niecałych 24 lat została bez dachu nad głową, wyrzucona pod most. Wchodząc praktycznie dopiero w dorosłe życie zaczynam je z wielkim minusem...a nawet państwo nie potrafi zapewnić godnego życia młodym ludziom.

#28 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 16 październik 2016 - 09:12

Co mam zrobic gdy zameldowalam partnera 12lat temu i juz z nim nie jestem a on nie chce sie wyprowadzic i za nic nie placi poradzcie co mam zrobic bo on pije g do kogo isc w takiej sprawie moge go sama wymeldowac?

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2016 - 10:49

Co mam zrobic gdy zameldowalam partnera 12lat temu i juz z nim nie jestem a on nie chce sie wyprowadzic i za nic nie placi poradzcie co mam zrobic bo on pije g do kogo isc w takiej sprawie moge go sama wymeldowac?

Musisz wystąpić do sądu z wnioskiem o eksmisję, podając ważny jej powód, np. to, że nie płaci. Najpierw radziłabym nałożyć na niego opłatę za media, gdyż w sądzie musisz mieć jakieś dowody świadczące przeciw niemu. Dopiero gdy odmówi płacenia, możesz starać się o wyrzucenia go z domu.To, że pije, nie będzie powodem do eksmisji. Sprawa trudna i może trwać latami, bo nie ma eksmisji na bruk, a wiadomo, jak trudno o mieszkanie socjalne lub komunalne.

#30 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2016 - 19:18

Osoba u której zamieszkuję zameldowała mnie na stałe. Od momentu gdzie straciłam pracę nie wpuszcza mnie do domu, od Pażdziernika 2009roku zaledwie przebywałam tam kilka dni,ponieważ nie wpuszcza mnie do domu tłumacząc się różnymi sytuacjami,na dzień dzisiejszy wystąpił z pismem o wymeldownie mnie z jego mieszkania,dzwoniłam po pomoc na policję abym mogła chociaż wziąść swoje rzeczy, dostałam odpowiedź że właściciel nie musi mnie wpuścić ani oddać moich rzeczy,ja na dzień dzisiejszy nocuję u znajomych albo u siostry gdzie siostra sama wynajmuje mieszkanie wraz z dwójką dziećmi małoletnimi.Chciałabym się dowiedzieć czy ma prawo mnie wymeldować bez mojej zgody ze swojego mieszkania.

#31 Guest_klaudia

Guest_klaudia
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2016 - 16:05

Witam mam podoba sytuacje tyle ze babcia jest glownym najemna mieszkania i ja jestem wraz z dzieckiem zameldowana na pobyt staly . babcia chce mnie z niego wymeldowac poto aby zameldowac swojego syna z trojka dziecmi i jego zona a mnie z dzieckiem chce poprosu wyrzucic na ulice czy moze mnie od tam wymeldowac

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2016 - 19:23

Witam mam podoba sytuacje tyle ze babcia jest glownym najemna mieszkania i ja jestem wraz z dzieckiem zameldowana na pobyt staly . babcia chce mnie z niego wymeldowac poto aby zameldowac swojego syna z trojka dziecmi i jego zona a mnie z dzieckiem chce poprosu wyrzucic na ulice czy moze mnie od tam wymeldowac

Nie może. Jeśli chce Cię usunąć z mieszkania, musi przeprowadzić sądową eksmisję.

#33 Guest_klaudia

Guest_klaudia
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2016 - 20:52

Tak tylko , ze powie ze nie place jej za mnieszkanie , bo dawalam jej pieniadze do reki i spacilam jej zadluzenie za prad ale nie pisalam z nia zadnego oswiadczenia ze daje jej pieniadze . A ona powie ze jej nie placilam i mowi ze jak nie place to bez problemu mnie wymelduje

#34 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2016 - 12:49

Tak tylko , ze powie ze nie place jej za mnieszkanie , bo dawalam jej pieniadze do reki i spacilam jej zadluzenie za prad ale nie pisalam z nia zadnego oswiadczenia ze daje jej pieniadze . A ona powie ze jej nie placilam i mowi ze jak nie place to bez problemu mnie wymelduje

To Ty wytłumaczysz, że nie płaciłaś, bo babcia nie chciała pieniędzy i nawet nie spisała na tę okoliczność żadnej umowy, a powinna taką spisać i odprowadzać podatek.Nie tak łatwo będzie babci usunąć Cię z mieszkania.

#35 Guest_klaudia

Guest_klaudia
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 15:12

Bardzo dziekuje za odpowiedz

#36 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 18:46

Witam wszystkich

Mam pytanie, czy zanim kogoś zamelduję w mieszkaniu, które jest moją własnością, to czy mogę spisać z tą osobą oświadczenie czy coś w tym rodzaju, że gdy będzie taka potrzeba bądź konieczność to mogę tą osobę wymeldować bez jej zgody? Oczywiście zachowując jakiś okres, a nie z dnia na dzień.

Pozdrawiam Daniel

#37 Guest_Doradca

Guest_Doradca
  • Goście

Napisano 05 luty 2017 - 17:22

Niestety ustawa nie przewiduje takiej możliwości.

Może Pan zameldować lokatora na okres czasowy (tzw. pobyt czasowy) np. rok, albo 6 miesięcy. Po upływie tego czasu meldunek "wygasa" i trzeba go odnowić.

Nie musi Pan meldować osoby w swoim mieszkaniu na pobyt stały.

#38 Guest_Agaga

Guest_Agaga
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2017 - 19:41

Jestem zameldowana pod pewnym polskim adresem od 1987 roku - prawnie, teoretyczne niemieszkałam tam od końca 2008, przyjeżdżałam często za dłuższe pobyty (kilkumiesięczna ciąża, urlopy wielotygodniowe itp.). Jest to mieszknie mojej przybranej matki, która chociaż wychowywała mnie od 7 doby życia, była tylko rodziną zastępczą, po której prawnie dziedziczyć niemogę. Zastanawia mnie jak prawni spadkobiercy (rodzeństwo mojej nieżyjącej przybranej matki) może mnie stamtąd wymeldować? Szczerze: skoro nie mogę tego odziedziczyć i wynająć to niebędę się fatygować i wydawać pieniędzy, żeby do Polski przylecieć.

#39 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2017 - 12:07

Jestem zameldowana pod pewnym polskim adresem od 1987 roku - prawnie, teoretyczne niemieszkałam tam od końca 2008, przyjeżdżałam często za dłuższe pobyty (kilkumiesięczna ciąża, urlopy wielotygodniowe itp.). Jest to mieszknie mojej przybranej matki, która chociaż wychowywała mnie od 7 doby życia, była tylko rodziną zastępczą, po której prawnie dziedziczyć niemogę. Zastanawia mnie jak prawni spadkobiercy (rodzeństwo mojej nieżyjącej przybranej matki) może mnie stamtąd wymeldować? Szczerze: skoro nie mogę tego odziedziczyć i wynająć to niebędę się fatygować i wydawać pieniędzy, żeby do Polski przylecieć.

Wymeldować mogą Cię z powodu nie zamieszkiwania przez dłuższy czas pod tym adresem.Takie jest prawo administracyjne w Polsce.

#40 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2017 - 14:01

Witam. Mieszkam z dziećmi u matki mamy stały meldunek. poza nami i matka mieszka babcia która przepisała dom na matkę. Od jakiegoś czasu matka każe mi się wyprowadzić. Czy ma prawo mnie wymeldować i wyrzucić z domu ?

dodam że zamieszkuje 2 pokoje na piętrze w które włożyłam całe oszczędności bo matka obiecała mi że będę mogła zrobić sobie na górze mieszkanie ale zmieniła zdanie twierdzi że nikt mi nie kazał nic robić ( ale nie zabroniła ) i mieszkać tu nie będę Co mam zrobić ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych