Skocz do zawartości

Wykup mieszkania od PKP

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 21 luty 2011 - 20:05

Witam serdecznie.
Mam problem i chciałbym prosić o poradę..

Mam 65 lat wraz z małżonką jesteśmy emerytowanymi pracownikami PKP, od 1971 roku wynajmujemy mieszkanie, które zostało przydzielone nam przez PKP. Rok temu wystąpiliśmy z wnioskiem o wykup mieszkania. Od PKP dostaliśmy odpowiedź, że wyrażają zgodę jednak PLK nie wyraziło zgody ponieważ mieszkanie znajduje się w budynku, który leży zbyt blisko torów (14metrów). Czy jest jakaś szansa na wykup mieszkania ??

#2 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 22 luty 2011 - 14:19

A czy PKP przeznaczyło lokale znajdujące się w tym budynku na sprzedaż?

#3 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 07:15

PKP wydzieliło geodezyjnie budynek z pasa linii kolejowych i wyraziło chęć do sprzedaży mieszkania, w odpowiedzi na zapytanie o wykup, dostaliśmy, że to PLK nie wyraża zgody, gdyż budynek znajduje się mniej niż 20 metrów od linii kolejowych i boją się, że w późniejszym czasie mogę żądać od nich różnego typu odszkodowań za różnego rodzaju uszkodzenia i że jeżeli nawet bym się zrzekł swoich praw do roszczeń to nic to nie daje bo mogę mieszkanie komuś sprzedać i wtedy nowy właściciel może wstąpić na drogę sądowa... w budynku tym mieszkają jeszcze 3 inne rodziny jednak żadna z nich nie wystąpiła o wykup

#4 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 12:29

A czy Pański lokal jest formalnie wyodrębniony jako lokal? Proszę spr. w gminie w rejestrze budynków i lokali.
Warto niezależnie od stanowiska PKP złożyć formalny wniosek o wykup. Sprawa i tak ostatecznie trafi do sądu, jeżeli PKP odmówi a Pan będzie chciał jednak wykupić mieszkanie. Wniosek powinien być podpisany przez Pana i Pana małżonkę.
Proszę pamiętać, że nawet w przypadku sprzedaży budynku osobom trzecim budynku umowa najmu lokalu z tego powodu nie wygaśnie.

#5 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 26 luty 2011 - 16:02

Witam.
Tak lokal jest wyodrębniony jako oddzielny lokal. Wniosek został złożony jednak bez oficjalnej odpowiedzi na piśmie. Więc chyba po za drogą sądową nic się nie da zrobić ??

#6 Guest_Bolesław

Guest_Bolesław
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2011 - 18:19

Witam Panie Stanisławie. Czy mógłby Pan napisać jak rozwinęła się cała sytuacja z wykupem mieszkania. Ciekawi mnie to ponieważ będę składał również wniosek o wykup mieszkania kolejowego.

#7 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 15:31

witam...mam ten sam problem co powyzej..Bardzo jestem ciekaw jak sie sprawy potoczyly...czy jest jakas szansa isc z tym do sadu?

#8 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 15:36

a moze znajdzie sie jakis adwokat ktory ta sprawa sie zajmnie?wiem juz ze od pan siedzacych w biurze nic sie nie dowiem i na ich pomoc nie moge liczyc poniewaz bardzo obawiaja sie dalszych wykupow a co za tym dalej idzie straca prace...zwodza mnie za kazdym razem i tylko slysze ze mam zadzwonic lub przyjsc w pozniejszym terminie bo nie ma jeszcze odpowiedzi...

#9 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 09:36

Dzień dobry, szukam osoby lub wiadomości, które pomogą w wykupie mieszkania kolejowego położonego blisko torów kolejowych. rafal757@op.pl mail kontaktowy

#10 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Dzień dobry, szukam osoby lub wiadomości, które pomogą w wykupie mieszkania kolejowego położonego blisko torów kolejowych. rafal757@op.pl mail kontaktowy

#11 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

#12 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 14:45

Witam,

również szukam osoby,  która pomoże mi w wykupie mieszkania kolejowego położonego blisko torów kolejowych.

Poza tym PKP ostatnio notorycznie podnosi czynsz i już stawka za metr wynosi 12,57, to jakiś absurd, bo budynek zostawili nam w stanie opłakanym i przez 25 lat nie włożyli żadnych pieniędzy w remont ani naprawy. Wszystko robimy z własnych pieniędzy.

Kontakt do mnie gdyby znalazła się chętna do pomocy osoba: 690-032-009,  kasia.kwr@wp.pl

#13 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 639 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 19:03

Takie budynki z tego co mi wiadomo to miasto przejmuje. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych