Skocz do zawartości


Jak uzyskać odszkodowanie za transformator na podwórku


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-julia.heil

Guest_-praw-julia.heil
 • Goście

Napisano 01 lipiec 2009 - 07:43

Jeśli podniosą zarzut zasiedzenia to i odszkodowania nie będzie.

#2 Guest_-praw-julia.heil

Guest_-praw-julia.heil
 • Goście

Napisano 01 lipiec 2009 - 23:48

z odszkodowania nic nie będzie??? Ten transformator jest wciąż czynny, stoi bardzo blisko domu. Na pewno ma zły wpływ na zdrowie a ponadto jego obecność uniemożliwia rozbudowę domu gdyż nie można z tego względu otrzymać pozwolenia. .. :cry:

#3 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
 • Goście

Napisano 01 lipiec 2009 - 19:48

Bez zaryzykowania powództwa do sądu o nakazanie przebudowy linii nie da się nic więcej zrobić. Czeka was bardzo trudny proces.

#4 Guest_-praw-julia.heil

Guest_-praw-julia.heil
 • Goście

Napisano 01 lipiec 2009 - 18:49

Czy jest jakiś sposób na to aby uniemożliwić zasiedzenia tego słupa przez energetykę??? Nigdy nie było żadnej pisemnej zgody na jego ulokowanie na tej działce. Od czego zacząć tą sprawę??? :roll:

#5 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
 • Goście

Napisano 01 lipiec 2009 - 10:34

Jeśli słup stoi od 1913r. to ZE w razie powództwa o odszkodowanie czy też odpłatne ustanowienie służebności zapewne będzie się bronił zasiedzeniem.
Postanowieniem z 18.5.2007 r. (I CSK 64/07) Sąd Najwyższy potwierdził, że przedsiębiorstwo będące właścicielem urządzeń przesyłowych (np. słupów linii energetycznej, rurociągów itp.) znajdujących się na cudzym gruncie może uzyskać prawo dostępu do gruntu w drodze zasiedzenia.

#6 Guest_-praw-julia.heil

Guest_-praw-julia.heil
 • Goście

Napisano 01 lipiec 2009 - 07:43

Na podwórku u mojego sąsiada znajduje się czynny słup energetyczny od 1913 (nitowany, podobno nawet zabytkowy, jedyny w Polsce) Najpierw cała nieruchomość na której stoi ten ogromny transormator należała do rodziców sąsiada, w tym roku przeszło to już na ich syna. Pisał on pisma do zakładu energetycznego o odszkodowanie że ten transformator stoi na podwórku ale odpisano mu że usunąć się go nie da bo to wiązałoby się z ogromnymi kosztami a o odszkodowaniu oczywiście mowy nie ma. Co robić, od czego zacząć??? Od ustanowienia służebności , bo nie jest ustanowiona. Czy mogą sie bronić zasiedzeniem ( wyrok SN neguje to) Poradzcie prosze...

#7 aronr

aronr

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 137 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 00:04

Cześć kochani! Jeśli już mowa o transformatorach, to jaki ich typ jest najbezpieczniejszy? Czy to prawda, że najbardziej zabezpieczone są transformatory olejowe? Są chłodzone olejem, więc poszczególne elementy chronione są przed przegrzaniem :-).

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych